Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 11:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak baterku nabíjím 0,5A. zatím se do ní vešlo 1700mAh a je na 7,92V. Tak uvidíme, kolik se vejde kapacity, má ještě skoro půl voltu do maxima.
Vybíjení má nabíječka nastavený na 3,4V/čl.
Ty olova mi odešly tak, že jsem doma nastartoval, někam dojel a chcípnul. Při dalším startování to cvaklo a vše zhaslo. Proudovej ráz zapnutí startéru v baterce něco přerazil. Ale byly to vždy baterky už za zenitem 6-8 let dost slabý, ale ještě šly.
Umázni, máš to dvakrát.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 12:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Ten konec ochrany Lipolky bych čekal 3.0 V i míň.
Máli nabíječka Uend 3.4 V, pro vybíjení, tak reagovala dřív.
Nevím jak tebe, mne by hodnota Uend ochrany (pokud existuje) zajímala.
- Pohrál jsem si s 1S2P ochranami u LiIon náhrady za 2 ks alkaliky pro foťáky,
a 2S1P LiIon náhradou destičkových 9 V, 6F22. Accu jsem kuchnul, přečetl označení IO a dalších
součástek. Našel datasheet-y. Podle PCB pak rozkreslil schema. Ochrany většinou odpojovaly
- podpětí, - přepětí, někdy přepólování při nabíjení. Tyhle dvě ne, ale na ty internetu, i nadproud.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Celeron píše:
Tak ta Lipolka má po celonočním vybíjení proudem 200mA z původní kapacity 3400mAh po 9 letech 2480mAh to znamená cca 70% původní kapacity. Tak to je teda překvápko, myslel jsem že bude mít podstatně míň. Vybíjení neskončilo odpojením baterky, to by nabíječka zahlásila a zůstala v chybovým stavu.
Tak nevím, jestli na ní zatím v klidu lítat a shánět novou a nebo radši s lítáním počkat dokud nebude nová. :roll:

ahoj lítej úplně v klidu,mně vypíná při 6.9V je to tam někde v menu,jinak mně dokáže vysílat při normálním lítání 2-3 měsíce,je to fakt dobře navržený. Futaba je drahá ale kvalitní

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 15:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak jsem vyhrabal manuál a píšou tam že se musí nabíjet minímálně 1 x za 5 měsíců a nesmí se nechat napětí poklesnout pod 5V. Píšou tam, že v LiPolce je integrovanej balancér a ochrana proti přebití a podvybití. Asi to bude těch zjištěných 8,4V a těch 5V. FX30 jsem připojil na laboratorní zdroj a zkusil jet dolů z 8,4V. Dostal jsem se na 6,8V a začalo kvičení a blikání. Když jsem jel zase nahoru, tak to na 7,1V přestalo. Pak jsem zkusil ještě sjet dolů na 6V a FX30 stále jela. Níž jsem nešel, v návodu píšou neodpojovat baterky při zapnutým rádiu, tak jsem měl bobek aby se nezbourala paměť, co se ukládá asi 3 sekundy po vypnutí a pak teprve pak zhasne displej.
Za lítání jsem se nikdy pod 6,8V nedostal a kvičet to začalo maximálně jednou doma při nastavování. Při testovacím vybíjení jsem se na těch 6,8V dostal a baterka se neodpojila. Předpokládám, že konstruktér nebyl úplnej debil a do vypnutí elektroniky v baterce je od začátku kvičení ještě dostatečná rezerva. Až budu mít novou baterku, můžu tuhle kuchnout a vyzkoušet na jakým napětí elektronika vypne.
Ještě jsem si vzpoměl, FX30 má funkci pro sklerotiky. Když se nechá zapnutá a nějakou dobu se nepáčkuje, tak začne pípat a na displeji je hláška něco v tom smyslu jestli se nemá vypnout. Co to udělá, když se na to nereaguje nevím, nikde jsem se nedočet, zda se po čase vypne sama nebo až když klesne baterka na 6,8V a nebo vyvede něco jinýho. Ale to není věc baterek ale FW rádia.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
robinj píše:
ahoj lítej úplně v klidu,mně vypíná při 6.9V je to tam někde v menu,jinak mně dokáže vysílat při normálním lítání 2-3 měsíce,je to fakt dobře navržený. Futaba je drahá ale kvalitní

Jak vypíná? Úplně Ti zhasne? Mě začne TX30 na 6,8V kvičet a jede dál, před chvílí jsem odzkoušel že jede i při 6V. Co máš vlastně za rádio. Futabu a nebo Robbe? Kdysi mě ZDZD psal, že Futaby se chovaj proti Robbe při vybití jinak ale nemůžu to nalýzt. Škoda, nějak jsem ho tu už delší dobu neviděl.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 16:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2011
Příspěvky: 726
Bydliště: Karlovarsko
Obrázky: 0
Celeron píše:
Jak vypíná? Úplně Ti zhasne? Mě začne TX30 na 6,8V kvičet a jede dál, před chvílí jsem odzkoušel že jede i při 6V. Co máš vlastně za rádio. Futabu a nebo Robbe? Kdysi mě ZDZD psal, že Futaby se chovaj proti Robbe při vybití jinak ale nemůžu to nalýzt. Škoda, nějak jsem ho tu už delší dobu neviděl.


mám futabu fx 20 v 6,9 řve a jěště chvíli funguje ale už se mi stalo že za chvíli éro spadlo tak to nepodcenuju

_________________
Robbe FutabaFX 20
,Funtic Pelikán,SM Binary,Skywalker 1720 RCF su29 superlite series. MPX funcub NG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 18:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Celeron Předpokládám, že paměti FX 30 jsou na v IO s vlastnostmi paměťová karta / flash disc.
Tam vydrží prakticky neomezeně (teoreticky hóódně) dlouho. Na zjištění zda a na jakém napětí
(Uend) accu vypne, stačí pokus učinit na accu vyjmutém z TX (není nutno kuchat).
- Chtěl jsem se dostat k EN manuálu Futaba FX 30, leč stránky futaba znají: FX10 Car / FX-40 ???
https://www.futabarc.com/downloads/manuals.html
-- Nechytil jsem se ani na rcmania futaba fx-30
Možná jsem jen nepozorně hledal. Na CZ manuály jsou obecně stížnosti.
Neznáte někdo přesný odkaz na příslušný EN Manual FX-30 ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 19:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Neviem, ci anglicky manual k fx30 existuje kedze to radio vyrobili chlapci z NDR.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 19:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
LV píše:
Neviem, ci anglicky manual k fx30 existuje kedze to radio vyrobili chlapci z NDR.


Existuje. Mám ho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 19:57 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Jak vypíná? Úplně Ti zhasne? Mě začne TX30 na 6,8V kvičet a jede dál, před chvílí jsem odzkoušel že jede i při 6V. Co máš vlastně za rádio. Futabu a nebo Robbe? Kdysi mě ZDZD psal, že Futaby se chovaj proti Robbe při vybití jinak ale nemůžu to nalýzt. Škoda, nějak jsem ho tu už delší dobu neviděl.


Ale jo, jsem tu. Nicméně nemám moc potřebu se všude zapojovat. Ti, co znají, se většinou neptají. Zatím co ti, co neznají, se většinou ptají jen proto, aby jim všichni s nadšením odkývali jejich zcestný nápad. A pokud k tomu nedojde, začnou se vztekat.

Já mám FX-30 a když začne řvát hlady, tak ještě jede asi půl hodiny než se vypne. Pokud letíš je stejně nejlepší se pro jistotu hned hrnout k zemi. A pokud programuješ tak to co nejdříve vypnout a dokrmit. Při vypnutí hlady se totiž neukládají data. Relativně čerstvá zkušenost. Přišel jsem o dobré dvě hodiny, když jsem proměřoval a ladil výchylky na mechanice křídla větroně. A říkal jsem si, že rádio řve, ale pár minut ještě vydrží. Nakonec lehlo a pípal jsem to znovu...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 20:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
Celeron píše:
Ještě jsem si vzpoměl, FX30 má funkci pro sklerotiky. Když se nechá zapnutá a nějakou dobu se nepáčkuje, tak začne pípat a na displeji je hláška něco v tom smyslu jestli se nemá vypnout. Co to udělá, když se na to nereaguje nevím, nikde jsem se nedočet, zda se po čase vypne sama nebo až když klesne baterka na 6,8V a nebo vyvede něco jinýho. Ale to není věc baterek ale FW rádia.


Začne si stěžovat po půl hodině bez pohybu ovladačů. Starší verze firmware pat vysílač vypnuly, poslední remcají, ale nevypínají a jedou až do zmrtvění accu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 20:07 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Celeron píše:
... FX30 má funkci pro sklerotiky. Když se nechá zapnutá a nějakou dobu se nepáčkuje, tak začne pípat ....

No sláva, už to máte taky... :-P
Gr. HoTT to má od začátku (i nižší modely) a můžu si nastavit po jaké době (v minutách) mně začne upozorňovat...
;-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 20:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 3.5.2003
Příspěvky: 11187
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
No sláva, už to máte taky... :-P
Gr. HoTT to má od začátku (i nižší modely) a můžu si nastavit po jaké době (v minutách) mně začne upozorňovat...
;-)


Jestli se nepletu, tak ve Futabě to bylo ještě než HoTT vůbec vzniknul. Kdy HoTT vyšel?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Ach jo, ještě někoho s Jetim a zase se tu začne řešit který rádio má větší penis. :mrgreen:

Mě ta FX30 nejspíš vystačí na věky, pokud tedy neopravitelně neklekne TX. V sobotu jsem si zrovna koupil novej R7014 přijímač. Píšou novinka, náhrada za R6014, zvláštní, Fasst už žádnej současnej vysílač nemá. Asi to udělali jako doplněk k Fasstestu kterej je v R7014 defaultní a je stále aktuální.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 22.05.2018 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Celeron píše:
Fasst už žádnej současnej vysílač nemá. Asi to udělali jako doplněk k Fasstestu kterej je v R7014 defaultní a je stále aktuální.

Fasst ovládajú všetky najnovšie vysielače. 16SZ, 18SZ, 18MZWC, FX36

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz