Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Gimbaly AG01 - SOS
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2022 18:55 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Když jsem si před rokem jsem si na zkoušku pořídil TX16S, moc šancí jsem mu nedával. Ale za tu dobu jsem si na něm vypěstoval takovou závislost, že kolikrát neřeším, jakým érem půjdu lítat, ale jakým rádiem. Jediný, co mě na něm vadilo, byly gimbaly... 10 let stará Aurora je o světelný roky lepší. A tak když jsem si potvrdil, že TX16 zůstanu, zainvestoval jsem do hliníkových AG01. Nákup přes holandskou pobočku Radiomasteru naprosto bez problémů a zbytečných poplatků. Za cca 5 dnů byly doma.
Výměna by byla otázkou na 10-15 minut, kdyby se neukázala další slabina TX16S, a sice hadrový plasty. Když jsem vyndal původní gimbaly, zjistil jsem, že spolu s nima šly ven i 3 z 8 vnitřních nálitků, do kterých jdou samořezný šroubky uchycení gimbalu. Takže výroba a lepení nových to celé trochu protáhla. Ale nízká kvalita plastů TX16S je fakt. S výsledkem jsem spokojenej, gimbaly chodí fantasticky, výstupy se na monitoru nechvějí a jejich fyzické nastavení nemá chybu (tuhost, krajní meze, cvrček....).

A včil to SOS: Nevím proč, ale ani po opakované kalibraci nemají nové gimbaly lineární chod a běhají si jak je napadne. Jako by měly nastavený obří expo, ale nesymetricky, jen do jedný strany... pohybuju páčkou výškovky, na výstupu vidím jak to pomalu stoupá, a pak v cca 20% z ničeho nic hop, a výstup je najednou na 100%, i když je páčka jen mírně vychýlená. A dělají to obě páky. ELE a AIL jsou na pikaču, plyn a RUD jsou v pohodě . Za boha se mi nedaří ten chod nějak zresetovat, a je to takhle v podstatě nelítatelný.

Nenapadá vás něco? Většinou jsem za lamu já, nikoliv hardware, ale tentokrát jsem fakt “rozladěnej“ na ... 135,-€


Naposledy upravil satcen dne pon 21.03.2022 9:24, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbaly AG01 - SOS
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2022 19:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 25.10.2017
Příspěvky: 66
Bydliště: Mělník
Ahoj.Nevim jestli zrovna já ti dokážu poradit, ale možná jsem měl něco podobnýho. Mě servo nepravidelně chodilo s páčkou. Taky tak nějak si dělalo co chtělo. Jeden kolega mi radil, abych si pořádně domačkal zásuvky, že jemu to pomohlo. Je to tak tejden starý vlákno ( nastavení FS -I6). Můžeš přečíst. Třeba to dělá nějaký špatný kontakt. Netvrdím že to musí být ono, ale každej názor se může hodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbaly AG01 - SOS
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2022 21:55 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Tohle mi přijde jako pootočený magnet vůči HS (Hall sonda/senzor). Dá se s magnetem pohnout?
Neznám konkrétní konstrukci,ale pokud je na ose páčky prstencový magnet (magnetovat se dá skoro libovolně), tak by se pootočit mohl dát.
Když tak opatrně, jsou poměrně křehké...

Nebo problém s mechanikou HS? Nebo není HS jen posunutá vůči ose magnetu?

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbaly AG01 - SOS
PříspěvekNapsal: sob 19.03.2022 23:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.3.2013
Příspěvky: 127
Bydliště: Hostivice, Athény
Obrázky: 13
Díky “oběma všem” … Nedalo mi to. Provedl jsem reverz všech kroků, sborka rozborka, kontrola kontaktů, kontaktol a další kalibrace a někde tam byla asi ta ukrytá chyba - zdá se, že tam potvora už běhá jak má!


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbaly AG01 - SOS
PříspěvekNapsal: ned 20.03.2022 11:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Prima, hlavně, že gimbaly fungují! Přece jenom by za ty peníze fungovat mohly...

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gimbaly AG01 - SOS
PříspěvekNapsal: stř 23.03.2022 11:37 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
Ještě mě napadlo, že takto se mi chovaly HS, když jsem je napájel 5V a ADC byl na max 3,3V....

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 30 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz