Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 12:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 21.2.2016
Příspěvky: 367
Jiri píše:
Tady je o tom samostatné vlákno. http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=85424.


Ahoj, díky, jdu číst :-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 25.03.2019 16:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 10.5.2005
Příspěvky: 887
Bydliště: Žatec
Blog: Zobrazit blog (1)
Zdravím, já jsem také skoro laik a s pomocí Jiřího jsem to rozchodil, díky JOs


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 29.03.2019 15:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Ahoj, už jsem podlehl a změnil si úvodní logo na x7 a teď bych chtěl poladit zvuky. Nechcu dělat nic šíleného jen přidat nějaké věci na fpv koptery a chtěl jsem se zeptat, co je za hlas v České verzi opentx od rcstudia?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: sob 30.03.2019 7:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Něco jsem doplňoval a hlas ze softwaru v návodu na odkazu mi přišel dost podobný tomu původnímu.
https://youtu.be/QKGVr_gL3sM


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 14:59 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Dekuji za pomoc stejne to neni, ale pouzitelne ano...

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 15:15 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
jestli ti nevadí angličtina, tak doporučuji Amber :wink:

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 13:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
U Libora Kolmana je ke stažení užitečný "pamatovák" v pdf, k označení co je na kterém přepínači naprogramováno.
http://www.kolmanl.info/index.php?show=frskyx7_sup

Další možnost - kterou používám já - je nahrát do adresáře MODELS na kartě ve vysílači soubor .txt, pojmenovaný stejně jako model, kterého se nastavení týká.
V souboru napíšu požadované údaje (poznámky) a ty se mi pak zobrazují automaticky (volitelně) při zapnutí vysílače. Poznámky je možné samozřejmě zobrazit kdykoliv, nejen při zapnutí.
U Taranisu Q X7 je poměrně úzký displej, takže se na něj vejde na šířku pouze 21 znaků, na což je nutné myslet při psaní poznámek do .txt souboru. Rolovat do stran s textem nejde - nebo jsem na to aspoň nepřišel.
Vzhledem k použití neproporcionálního fontu není problém zarovnávat texty pod sebou.


Přílohy:
displej_QX7-001.jpg
displej_QX7-001.jpg
[ 66.88 KiB | Zobrazeno 2617 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: ned 07.04.2019 16:49 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 18.8.2005
Příspěvky: 4945
Bydliště: Šternberk, ČR
Obrázky: 0
Výborný tip. Díky za něho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Porovnání vysílačů
PříspěvekNapsal: pon 29.04.2019 10:34 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Ahoj dokáže mě někdo vysvětlit proč mezi nejnižším modelem a nejvyšším je cenový rozdíl cca 11.000,- Kč. Teď nemám na mysli že nějaký model má potenciometry, jiný halovy sondy, že se liši rozlišením displeje, výkonem CPU a pod. To jsem si přečetl v katalogu. Podle katalogu se funkce nejvyššího a nejnižšího modelu příliš neliší, případně je to pro mě zanedbatelný rozdíl. Takže kdybych se rozhodoval podle sebe, tak bych vybral model QX 7. Létem elektrovětroně se 4 servy, možná do budoucna se narodí nějaký model se 6 servy a to je tak maximum, co zatím plánuji.
Omlouvám se, tohle mělo jít do rubriky FrSky, teď nevím, jak to přehodit
Děkuji Jirka

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porovnání vysílačů
PříspěvekNapsal: pon 29.04.2019 11:04 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6021
Bydliště: Praha ČR
jirka525 píše:
Teď nemám na mysli že nějaký model má potenciometry, jiný halovy sondy, že se liši rozlišením displeje, výkonem CPU a pod.


No ale v tom je právě ten rozdíl...
Chápej, ryze funkčně z hlediska softwaru se rádia s OpenTX opravdu moc neliší, ale to neznamená, že jsou rozdíly nulové.
Například klasické "ne hall" knyply u FrSky stojí za houby a hall je opravdu vítané (podotýkám, že to je opravdu spíš o horší kvalitě klasiky a ne o tom, že by hall byl zázrak). Větší displej taky není od věci - u Q X7 se hůř nastavuje na ploše a někdy už je i malý na některé telemetrie atd.
Výkon CPU se taky většinou nepozná, ale většinou není to samé co nikdy a některé divoké programy na tom mohou být hůře.
A pokud porovnáváš (podle ceny ano) i s Horusy, tak tam je už změn více, mimo jiné i volitelně možnost přejít z OpenTX na FrOS atd.

Když budeš uvažovat ryze cenově, tak si můžeš (bez legrace!) koupit Jumper T12 Plus, umí taky v podstatě to samé, dokonce s výhodou multiprotokol modulu a máš ho s hall gimbaly dokonce pod cenou úplně nejlevnějšího Q X7. A věř tomu, že funkčně bude na pohled zase stejný! Ale jestli je to úplně nejlepší nápad z jiných ohledů už si tak docela jistý nejsem - to jsme ale zase u těch bodů, o kterých slyšet nechceš...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 29.04.2019 18:04 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
U Q X7 je taky proti např. Taranisu X9D+ ne moc povedený monitor kanálů. Jednak graficky trochu nepřehledný, druhak při nastavování nejde zavolat žádnou rychlovolbou jako u X9D+, musíš ho naklikat, zkontrolovat hodnoty, které lezou z vysílače do kanálu a pak klikat zpátky na nastavení.
Asi to nestojí za cenový rozdíl proti vyššímu modelu, píšu to jen jako postřeh.
Možná je to tak schválně, abychom ty dražší vysílače měli proč kupovat :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 30.04.2019 13:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 15.9.2017
Příspěvky: 161
Bydliště: Psáry
Díky za informaci. Když jsem se díval na ceny rádií a ceny náhradních dílů, tak mě právě ty cenové rozdíly moc nekorespondovaly. Tak jsem nabyl dojmu, že kromě těch HW vylepšení je v těch vyšších modelech skrytý ještě nějaký, blíže nespecifikovaný zázrak. Je to sice škoda, nakonec jsem ale rád, že v tom není žádná záhada a je možné se v tom vyznat.

_________________
Jirka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: ned 15.12.2019 22:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Zdravím, dnes jsem si místo těch dvou potenciometrů zabudoval na QX7 slejdry. Slejdry jsou z Taranisu Plus. Zabudoval jsem je na zadní dekl. Na předním by to šlo prstem špatně ovládat. Je to supr. Délka dráhy serv je stejná jak u kniplů. Ty stávající potenciometry jsem tam nechal, abych nemusel nějak zaslepovat díry po nich. Prakticky jsem je vůbec nepoužíval. Nebylo k čemu. Ale teď pravý slejdr na klapky a levý na křidélka, abych mohl udělat "Batrflaj". Tak to mám i na Taranisu Plus. A je to OK. :lol: :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 16.12.2019 7:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.1.2009
Příspěvky: 1048
Bydliště: ČR
Ahoj bude foto provedení?
Díky

_________________
Q X7S,Bolero,Q10,Rival,Limit,FW190,Flash,SK450,Viking2E,PikePerfect,Bf109,Aladin
www.lmkchotebor.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 16.12.2019 21:47 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 29.4.2019
Příspěvky: 455
Ahoj,
sramy píše: Ahoj bude foto provedení?
Ne, foto nebude, protože to neumím sem poslat. Začal jsem si číst, jak se to sem dává a "rozbil" jsem si hlavu o strop, jak jsem vyrůstl. Nejsu počítačový maniak a tomu, jak se to sem dává nerozumím.
Je to udělané tak, jak na Taranisu plus. Ve stejné výšce. Páčky jdou taky dozadu jak u plusky. Vyvrtal jsem co nejvýš u rohu otvor průměru 14 mm. Na té řekněme základní plastové destičce, jak je zasunutý ten potenciometr jsem lupenkovů pilků odřezal ten delší konec té zákl. destičky. On ten poťák není na ní uprostřed. No a pak jsem to přilepil normálním sekundovým lepidlem k tomu boku zadního krytu tak, aby ten kratší konec té zákl. destičky lícoval z hranů toho zadního krytu. Od slejdrového potenciometru jsem nechal asi tři cm délku vodičů a to samé sem nechal i u těch původních poťáků, kdybych chtěl náhodů zpětně některý použít, tak by se to jen přeletovalo zpět. Takže ty vodiče které jdou k hlavní desce vysílače jsem naletoval k těm ustřihlím vodičům u těch slejdrových poťáků. Samozřejmě jsem napřed před letováním dal na každý vodič smršťovací bužírku. Je potřeba si taky všimnout, který vodič jde kam. Hlavně který je prostřední. Mě se podařilo u jednoho poťáku přehodit krajové dráty a na displeji mě šel jeden poťák místo dolů, tak nahoru. Teď když dám slejdry dolů, tak mě jdou i oba sloupce na displeji dolů a naopak. Nic na tom není. :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz