Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 19:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
miglosch píše:
- pokud se originál oko umístí na vysílač v inteligentní pozici, tak je vyvážení dobré i při různé hmotnosti akumulátorů


Asi jsem na zakladni skole ve fyzice nedaval dobry pozor, kdyz se probirala zakladni mechanika, protoze, co si pamatuju, vyse uvedene neplati.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 20:05 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
ondrascz píše:

Asi jsem na zakladni skole ve fyzice nedaval dobry pozor, kdyz se probirala zakladni mechanika, protoze, co si pamatuju, vyse uvedene neplati.


Asi by jsi se měl zamyslet nad tím, že existuje více faktorů, které mohou ovlivnit vyvážení rádia než je tvé nedávání pozoru při vyučování :wink:

Například mám Futabu T8FG. Originál akumulátor měl 200g a nový akumulátor mám 120g, což je už dost veliký rozdíl, vyvážení je s oběma akumulátory stejné a rádio v obou případech visí krásně vodorovně! Tedy pokud by vývojář přemýšlel a vytvořil šachtu pro akumulátor v dobré pozici k těžišti rádia a také by umístil oko do správné pozice, tak by rádio bylo dobře vyvážené i s různě těžkými akumulátory (v rozumném váhovém rozmezí) a nebylo by potřeba dalších přídavných vyvažovacích nesmyslů, které dle mne na nově vyvíjeném rádiu nemají co dělat, tedy pokud si výrobce hraje na nějakou úroveň.

A co si budeme povídat, na X7 je dle fotek to oko v opravdu na první pohled divné pozici a přitom by stačilo to oko umístit pod vypínač a žádnej bazmek pro vyvážení by u toho nemusel nejspíš být a že toto výrobce nenapadne a ještě se tu chválí zbytečný vyvažovák, to mi nejde na rozum...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 20:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 1.12.2014
Příspěvky: 309
Bydliště: Ostrava
miglosch píše:
Například mám Futabu T8FG. Originál akumulátor měl 200g a nový akumulátor mám 120g, což je už dost veliký rozdíl, vyvážení je s oběma akumulátory stejné a rádio v obou případech visí krásně vodorovně!


Uvedene by mohlo platit, pokud by akumulator byl umisten v tezisti, stejne jako oko. Jelikoz tomu u T8FG tak neni, beru tva vyjadreni jako ponekud nevalidni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 20:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Citace:
miglosch píše:
Například mám Futabu T8FG. Originál akumulátor měl 200g a nový akumulátor mám 120g, což je už dost veliký rozdíl, vyvážení je s oběma akumulátory stejné a rádio v obou případech visí krásně vodorovně!
Citace:
ondrascz píše:
Uvedene by mohlo platit, pokud by akumulator byl umisten v tezisti, stejne jako oko. Jelikoz tomu u T8FG tak neni, beru tva vyjadreni jako ponekud nevalidni.
jenže já tu narodíl od tebe píšu o faktech :roll: což si můžeš ověřit na přiložené fotce, kde je krásně vidět, jak to vypadá když vývojáři přemýšlí a oko umístí tak, že ani různě těžké akumulátory zásadně nerozhodí vyvážení rádia...


Přílohy:
vyvážení.JPG
vyvážení.JPG
[ 66.61 KiB | Zobrazeno 4173 krát ]

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 28.12.2016 23:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Buď musí být baterky v těžišti a pokud ne, tak se rozdíl ve váze baterek musí projevit ve vyvážení - třeba jen málo, ale musí. Pokud by to tak nebylo, bylo by to na Nobelovu cenu za fyziku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 7:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 22.5.2006
Příspěvky: 471
Bořík píše:
Buď musí být baterky v těžišti a pokud ne, tak se rozdíl ve váze baterek musí projevit ve vyvážení - třeba jen málo, ale musí. Pokud by to tak nebylo, bylo by to na Nobelovu cenu za fyziku.

Ty fotky jsem včera fotil extra pro toto vlákno, rádio visí volně v prostoru jen za popruh před bílou stěnou a vůbec ničeho se nedotýká (jednou rukou drženo a druhou foceno). Ano v reálu tam trochu rozdíl je, ale ten rozdíl je ale tak nepatrný v řádu milimetrů, keré nejsou ani znatelné ani na fotce a ani v realitě. Podotýkám pro další nevěřivce, že rádio s lehčími akumulátory není nijak dovažované. Více už to tady dokazovat nebudu, svůj názor jsem už na ten vyvažovací bazmek a umístění oka u X7 napsal, realitu jak to funguje jinde ukázal, tak tu nechám prostor také pro další diskuzi :wink:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 8:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 22.1.2016
Příspěvky: 758
Bydliště: Brno-Maloměřice
Já to přece nijak nerozporuji - prostě baterky jsou skoro v těžišti, navíc vzdálenost baterek od oka pro zavěšení je dost velká a tak není důvod, aby to bylo nějak zásadně jinak naklopené při jiných baterkách.
Prostě tam je jen malý rozdíl, který tam být musí, protože fyziku nikdo neočůrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 9:55 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
miglosch píše:
... pokud by vývojář přemýšlel a vytvořil šachtu pro akumulátor v dobré pozici k těžišti rádia a také by umístil oko do správné pozice, tak by rádio bylo dobře vyvážené ...

To bylo moje první seznámení s novými rádii na předchozích ročnících ModelHobby - uchopil jsem rádio za očko a pak se jen divil jak nepěkně visí a byly to i "značkové" klenoty :mrgreen:
Páni zástupci vystavovatelů pak jen něco nesouvisejícího huhlali a mračili se na mně :lol:
A ano, mám taky takové rádio a musím tam mít tu Al traverzu trčící nad displej; a ano, musím pokaždé karabinku odhrnout bokem abych na to viděl když něco napípávám. Jiné přidané hodnoty onoho vysílače mi to však poněkud vyvažují 8)
Příloha:
Poznámka: Původní poloha.
20161229_095822.jpg
20161229_095822.jpg
[ 71.53 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]


Příloha:
Poznámka: Ploha s traverzou. Moje oblíbená :-)
20161229_095905.jpg
20161229_095905.jpg
[ 66.54 KiB | Zobrazeno 4039 krát ]


Sákryš... ono je tam vidět značka ... :lol:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 10:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6020
Bydliště: Praha ČR
Kdyby ses naučil držet palcovku fakt v ruce jako palcovku, tak tě pitomosti typu těžiště popruhu přestanou zajímat :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 10:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
U X7 je uchyt vyvazovaku dosti vysoko. Nicmene vyvazovak nazasahuje nad dispaly pouze nad vypinac ale i tak je tam dost mista. [img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/c39a3f6da77635d09f6d50c304d1d661.jpg[/img]
[img]http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161229/be3f26a9c6a8843217d3e446fd3a254d.jpg[/img]

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 18:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
tomashr píše:
Kdyby ses naučil držet palcovku fakt v ruce jako palcovku, tak tě pitomosti typu těžiště popruhu přestanou zajímat

Držím palcovku v rukou tak jak mi to vyhovuje. Bez popruhu mi to přijde takové ... hodně divné...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 20:39 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.3.2010
Příspěvky: 2878
Bydliště: Zavar, SK
Ono asi koľko ľudí, toľko chutí... Vyváženie u vysielajdy som tiež v živote neriešil, zopárkrát som sa pristihol, že lietam s vysielačkou v ruke, bo som si ju zabudol zavesiť na krk :mrgreen:

_________________
X9D & T16Pro & TX16S & nejaké lietadlá, heli a koptéry www.rcmodelytt.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 21:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2011
Příspěvky: 713
Bydliště: Ružindol,SK
Obrázky: 9
doposial som nemal popruh, a to som lietal z FC-16 kou iba v rukách, teraz mam popruh ale skôr len ako tretiu ruku ked idem lietat za záhradu pri otváraní dverý, vyvaženie je mi šuma fuk. Teraz som chytil FC-16 za oko a je vyvažená :wink: čo mi vadí, že FC-16 sa lepšie držala pri hode lietadla, ma od spodu uzavretu priehlbynu na prsty. Inak to Q ko mi pripomína Horusa :mrgreen:


Přílohy:
Poznámka: pohľad z vrchu ako sú oka
Snímka000tx.jpg
Snímka000tx.jpg
[ 78.5 KiB | Zobrazeno 3938 krát ]

Poznámka: pohľad od spodu
Snímka001tx.jpg
Snímka001tx.jpg
[ 72.93 KiB | Zobrazeno 3938 krát ]


_________________
Futaba FC-16, Frsky Taranis +, Fun Cub, Easy star, Easy glider4, Filip600T, kopia Tourist elektro,
Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 14:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
X7 zarazena do sortimentu. Cena a termín zatím tajne.

https://rcstudio.cz/cs/49-taranis-q-x7

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: sob 31.12.2016 15:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.7.2014
Příspěvky: 155
Bydliště: Brno
Obrázky: 6
Vím, že je to o osobním pohledu, ale ta černá je taková levně škaredá. Bílá má větší šmrnc :)

_________________
Především F3Káčka, ale i něco omotorované se v hangáru najde
Jeti DS-12 Carbon


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: marcels, tomashr a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz