Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 11:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Přátelé, protože se nerad nosím s ptákovinama, ale rád používám pultová rádia, udělal jsem si boční pady trochu ve stylu X9E - počítá to ale s provrtáním bočnice a fixnutím šroubky, zatím to mám nalepené gumovou oboustrankou - dobrý, ale chce to chytit napevno. Modely k vidění a stažení tady, fotky po instalaci dodám, až se nainstalujou finálně, tj. až to tam vrtnu, což bude nejspíš dneska večer, teď se právě tiskne tahle poslední verze, tak jestli to sedne, bude se vrtat a šroubovat.

Budou následovat háky ve stylu "minipultu" Futaby FX18 (tedy v tomhle stylu) - prostě placka, co se na "hřebíkové" sucháče přicvakne zespoda k rádiu (nebo na třech šroubkách? zatím to maluju, ty hřebíkové sucháče mi bez problémů fixují MPX EVO v pultu a velká pohoda) a z ní porostou háky. Samozřejmě to předpokládá nabíjecí konektor v rádiu, bylo by kapku otravné při každém nabíjení ten minipult sundavat. Mezi námi - když na to tak koukám, je docela pravděpodobné, že tahle deska s hákama pro Futabu by tam pasovala téměř snad i bez úprav.

Pokud se to bude někomu líbit a užije to, budu jen rád.

[EDIT] Jinak by se mi tam ještě hooodně líbily Multiplexí dlouhé trojúhelníkové kniply, pro pultovku podle mne to nejpohodlnější, snad se mi je tam podaří nějak naroubovat - tisknout je zatím nechci, moje tiskárna na oblých tvarech nejede tak, abych se za to nemusel při každém sáhnutí stydět (a pro tohleto by bylo ideální mít rozchozené ty P400 a P401). Mluvím o tomhle. Kdybyste někdo potkal něco podobného, přiznejte se :)

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Naposledy upravil bitovod dne pon 27.08.2018 14:04, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 11:42 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
a nebylo by rozumnejsi prejit na Ecko ktere ma integrovany haky a navic jeste vic pameti ?

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 11:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Amper píše:
a nebylo by rozumnejsi prejit na Ecko ktere ma integrovany haky a navic jeste vic pameti ?


Myslíš jako místo rádia za dvojku přejít k rádiu za devět? Jak pro koho, pro mne ne.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Nemusí to být za devět...Na AW je ve výprodeji.Musí se ale počítat s výpalným a DPH.
https://www.aircraft-world.com/aw/barga ... gain-items


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 14:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
blembondo píše:
Nemusí to být za devět...Na AW je ve výprodeji.Musí se ale počítat s výpalným a DPH.
https://www.aircraft-world.com/aw/barga ... gain-items


Ano, dva kusy v bargain price. Záruka, stav? Nejsem blázen. Třeba by se rozšlápnutá X7 dala taky sehnat za litr, to fakt není relevantní srovnání. V HK 320 USD, tak dejme tomu šest a půl. Pořád je to trojnásobek, stajně jako je to trojnásobek na českém trhu. Nevidím tam tu výhodu, prostě X9E není relevantní náhrada za X7.

Původně jsem se (zde ve vlákně o X7) chtěl dílem pochlubit, dílem třeba inspirovat někoho podobně postiženého (já X7 koupil s modelem, tak to bylo nějak jako slepý k houslím, ale líbí se mi, zůstanu u ní a dokoupím i druhou pro holku), a dostanu po čuni, že jsem debil a nekoupil si raději X9E. Tak jo, díky, já se ještě někdy s nečím pochlubím :)

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 15:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.12.2008
Příspěvky: 1728
Bydliště: Lysice,Brno.
Obrázky: 12
Jestli jsi dostal po čuni tak rozhodně ne ode mne!... :D Moje odpověď směřovala jen k poznámce že je za devět. :wink: Že vůbec něco píšu...asi blbá doba. :cry:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 15:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
tak hned neprskej :-D Uz jsem potkal lidi co o Ecku ani nevedeli :-)

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 17:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
Ale jo, jasně, já to neberu zase tak blbě, už jsem tu nějakej pátek - jen jsem se zatím nenaučil chápat důvody, když někdo napíše cokoli do vlákna o X, že se hned sejde několik odpovědí, zcela nesouvisejících s jeho příspěvkem, ovšem s ujištěním, že Y je lepší (mimochodem - o X9E jsem psal už v prvním příspěvku, takže zjevně tuším, že existuje :) ). Ale to se děje všude, ne jen tady - taky jsem svůj "uraženej" příspěvek zakončil smajlíkem, tak snad mohlo být vidět, že to neberu zase tak vážně.

Ale k věci - to se vám zdá ta pultová X7 jako kravina? Tak proč jsou na trhu minimálně tři druhy pultů? To moje řešení jen minimalizuje rozměry a váhu pro ty, co to chtějí v tomhle režimu používat - a jen doplnění křidélek po stranách a lehké platformy, na které budou bydlet háky se mi zdálo jako dobrej nápad (o finanční stránce ani nemluvě, 3D tiskárna je užitečná pomůcka).

Já si na jaře zlomil dva obratle, takže mi dodnes není úplně jedno, kolik čeho mi visí na krku - můj starý MPX EVO v pultu váží snad dvakrát tolik a to je fakt hodně znát.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 19:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 30.8.2011
Příspěvky: 5331
Bydliště: Plzeň, CZ
Obrázky: 0
IMHO to blbost neni. Ja furt premejslim jestli si neudelat mikro pult na Lite :-D ale problem je technickej - ruce jsou tezky a pult ktery to rozumne zvladne nemuze byt moc lehky (viz jak dopadli puvodni plastove haky v Ecku) a tudiz pak narusta na velikost kdy uz se to dostava k tomu Ecku jak velikosti tak hmotnosti. Navic to chce haky mit rozumne sklopny aby ti nezvetsili 3x velikost vysilace na vejsku.

Jak rikam - zni to lakave ale kdyz na to koukam z leva/ z prava tak me prijde ze narust velikosti je nesmyslne velky. Jsem zvedavy co vymyslis a jaka bude realna velikosti proti E

_________________
coptery@FrSky X9E, 3.4m Go-3,EPP Spartan,SkySurfX8,SE.5,MPX Extra 300s@Jeti DC-16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 27.08.2018 22:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
S těma hákama je mi to jasný - chci to udělat tak, jako u téhle Futaby. Větší obrázek jsem fakt nenašel, ale je to snad vidět - základna, v ní otočně dva naohýbané kusy stříbřenky nebo pružinovky, a to je vlastně všechno. Podobně to mám udělané teď u EVA, akorát že pult kolem je dřevo (zbytková balsa a překližka), takže je to tvarově velice pohodlné. Jen to dříví něco váží, ale kdyby se nechala jen ta placka dole, nemuselo by to dopadnout zle.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 15:09 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ad blbost - hele je a není :-)
Blbost to není v tom smyslu, že ti samozřejmě nebrání nic principiálního v tom, abys dal palcovku do pultu (či do držáků) a takhle ji provozoval - dělá se to běžně z řady důvodu.
Spíš je asi férové natvrdo říct, že zrovna u Taranisu je to opravdu jen a pouze o snaze ušetřit co se dá a výsledkem pořád bude určitý bastl a ne plnohodnotná pultovka. I při nejlepším řešení pořád není právě ideální rozložení přepínačů, chybí u pultovky užitečné tahové potenciometry, u X9E je výhodou horní displej, atd.

Pokud to budeš bastlit doma, jak popisuješ, tak aspoň zůstává pozitivem ta cena, to beru.

Naopak ale upřímně řečeno dát Q X7 třeba do toho originálního pultu už trochu k blbosti sklouzává - cena pultu a řemenu cca 2500 už cena posouvá k X9E o dost blíže a to nemluvím o kufru na pultovku, který to docela chce (X9E opět v ceně). Tady bych už asi příplatek za X9E bral za velmi důvodný.

A osobní poznámka - ono je vůbec nejlepší se naučit létat s palcovkou, ušetří to spoustu komplikací a fakt v tom není problém. Já si tím prošel a jen si pochvaluji :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 16:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
tomashr píše:
A osobní poznámka - ono je vůbec nejlepší se naučit létat s palcovkou, ušetří to spoustu komplikací a fakt v tom není problém. Já si tím prošel a jen si pochvaluji :lol: :lol:


Tak hele, zase vocaď pocaď, jo? :D Já (jako každý) s palcovkou začínal, pak jsem koupil Futabu FX14, ke které byl homemade pult - a nadchlo mě to a už jsem se nikdy k holým rukám nevrátil - a s Multiplexem to snad v palcích ani nejde, pěticentimetrové kniply, pult, pohoda...

S tím zbytkem bych celkem možná i souhlasil - teda za předpokladu, kdybych tu X7 nedostal jako přídavek k rozhrabané koptéře. Pravda je, že jsem Frsky systém provozoval i v tom Multiplexu, takže přijímače jsem měl (teď jsem je zrovna všechny flashoval a aktualizoval - našlo se jich celkem deset kousků, tedy převážně D8), a vyzkoušet si něco s OpenTX mě lákalo hodně, takže bych ji asi koupil stejně (ale ano, možná bych pod vlivem téhle debaty uvažoval o E). Takže člověk získá rádio, je zvyklý na pult (křížový řemen samozřejmě mám), a teď co s tím - jednoduché řešení je udělat pult... No a tady nastupuje ta domácí tvorba a 3D tisk.

Mimochodem - právě modeluju ten spodní díl pro háky a je to o něco složitější než ta ucha, jsem zvědavej, jestli to po vytištění zase bude potřebovat popřít zákon o neprostupnosti hmoty :)

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 17:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 805
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Citace:
spodní díl pro háky

Vůbec bych spodní díl nevyráběl a držáky háků integroval do bočních opěrek.
Háky ohnout asi takto,
https://www.rcprofi.cz/vysilacove-haky- ... 16-a-mc-20
prostrčíš je vytisknutou "dírou s ušima" a po otočení nevypadnou,


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 17:25 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
bitovod píše:
Tak hele, zase vocaď pocaď, jo? :D Já (jako každý) s palcovkou začínal, pak jsem koupil Futabu FX14, ke které byl homemade pult - a nadchlo mě to a už jsem se nikdy k holým rukám nevrátil - a s Multiplexem to snad v palcích ani nejde, pěticentimetrové kniply, pult, pohoda...


No já mám právě za sebou opačný proces - z ortodoxní pultovky na palcovku... U nás starších (myslím v modelařině, věkově jsme na tom podobně) právě ani náhodou neplatí že s palcovkou začínal každý, naopak palcovka byla téměř exotika. A fakt musím říct, že zahození pultu mě vyloženě nadchlo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 28.08.2018 18:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Zkoušel jsem dát Taranise do půjčeného pultu + dlouhé kniply, abych si vyzkoušel lítání s pultovkou a stal se z průměrného pilota skvělým :-). Ale byl jsem rád, že jsem v pořádku přistál. Nejvíc mi vadila jiná práce s plynem, na malé změny třeba při přistávání jsem musel pákou mnohem víc "mávat".
Hlavně na to větší mávání jsem musel pořád myslet, automatizované pohyby z palcovky byly k ničemu. Určitě je to o zvyk, ale položil jsem si otázku - proč?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz