Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 7:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
BANE píše:
Mam nabijecku na tuzkove baterky a nabijim je tam. Ony ty baterky ze zacatku slouzily dobre, ale posledni dobou jsou nejak horsi zda se.
Baterky mam GP 2500 mAh AA NiMH a nabijecku si ted nevspomenu, ale je to taky stejna znacka a umi 4xAA a nebo 4xAAA. Ma hlidani na kazdou zvlast a je jedno kolik je tam baterek, nabiji 1 az 4 soucasne.
Asi poridim toto https://rcstudio.cz/cs/kategorie/494-ba ... ah74v.html a snad to pujde nabijet moji nabijeckou http://www.airsoftguns.cz/multifunkcni- ... pro-imaxrc . Zatim jsem nabijel jen lipo :D

Oni se nabiji jako LiPo, cas kdy LiIon meli terminaci na 4.1V je uz pryc a tyto umi 4.2V

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 8:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Dolní Kounice
GP NiMh baterky mi odchází brzo a když je nabiju, tak dlouho v tomto stavu nevydrží. Oproti sanyio eneloop, které se veeeeelmi pomalu samovybíjí. Jiné nabíjecí AA či AAA bych nebral. Nabíječ mám IPC-1 i IPC-1L, nebo teď testuju VIGAN VUN-001.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 9:29 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@sakulajda Nabíječka VIGAN VUN-001 vzhledem i funkcemi silně připomíná IPC-5
Ostatně klonovou příbuznost uvádí i
Jakou inteligentní nabíječku pro baterie AAA a AA
Oproti IPC-1 a IPC-1L hlavně 1)U proudů zobrazuje nastavení ne protékající proud.
2)Nemá hlídání max. teploty, což může být problém když se články více zahřívají.
3) Vnitřní odpor zjišťuje (nějakým způsobem na počátku nabíjení), ale údaje jsou někdy "DIVNÉ".
Něco k typům IPC-x je i tady
IPC-1 zbylá kapacita
Jaký lepší nabíječ NiMH, NiCd, Li-Ion
- I když je používám dlouho, dost často náhodou narazím na užitečnou věc, co není v popisu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 9:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 27.12.2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Dolní Kounice
guchar píše:
@sakulajda Nabíječka VIGAN VUN-001 vzhledem i funkcemi silně připomíná IPC-5
Ostatně klonovou příbuznost uvádí i
Jakou inteligentní nabíječku pro baterie AAA a AA
Oproti IPC-1 a IPC-1L hlavně 1)U proudů zobrazuje nastavení ne protékající proud.
2)Nemá hlídání max. teploty, což může být problém když se články více zahřívají.
3) Vnitřní odpor zjišťuje (nějakým způsobem na počátku nabíjení), ale údaje jsou někdy "DIVNÉ".
Něco k typům IPC-x je i tady
IPC-1 zbylá kapacita
Jaký lepší nabíječ NiMH, NiCd, Li-Ion
- I když je používám dlouho, dost často náhodou narazím na užitečnou věc, co není v popisu

Já se k tomu viganu dostal tak nějak náhodou, né že bych si ho cíleně koupil, ale když už je doma ;) Díkec za odkazy, určitě je proštuduju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: úte 17.07.2018 22:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
guchar píše:
@BANE Těch se 4 šachtama na AA nebo AAA je docela dost. Osobně užívám IPC-1, IPC-1L a IPC-5
Tyhle nabíječky mimo nabíjení umí i test kapacity, vybíjení většinou testují 1/2 nabíjecího proudu
do koncového napětí Umin = 0.9 V. Jak dlouho ty GP2500 používáš? Jaké je na nich datum výroby?
Pokud mám v něčem NiMH tužky nebo mikrotužky v rozsypu, tak jsem přešel na provedení
s nízkým samovybíjením (LowSelfDischarge). Naprosto bezkonkurenční je typ, dříve SANYO,
dnes vyráběný fy PANASONIC
Panasonic Eneloop AA NiMH 1ks 2100 cyklů
Záleží kterou prodejnu máš dobře dostupnou
Panasonic 3MCCE/8BE Eneloop AA 1900 8HH bílé
Panasonic 3MCCE/4BE Eneloop AA 1900 4BP bílé
- Těch 6 ks do TX FrSky Taranis Q X7 nabíjíš nadvakrát, nebo máš dvě nabíječky?

Nabijim na 2x prve 4 a pak 2.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 3:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak mam dva nove dotazy:

1. Koupim na rc studiu ten LiIon az bude skladem a melo by byt po starostech. Predpohladam, ze si na silový bez konektoru napajim co chcu a muzu nabijet? Je LiIon lepsi co se tyce bezpectnosti nez LiPo? Myslim tim, jestli to nemam doma davat taky do hrnce, ale muzu to nechat v klidu v radiu?
2. Jeste mam dotaz na prijimace XSR a R-XSR. Neni tam rozdil, az na rozmer a redundanci, ale u R-XSR se pise, ze nema RSSI výstup pro OSD a ja netusim, jak to mam chapat. Myslel jsem, ze bude RSSI pro OSD posilat klasicky na nejakem kanale do FC a ta to posle do OSD a nebo to umi jen XSR a u R-XSR mam smulu? Pro me je RSSI v OSD docela dulezite a pokud to neni u R-XSR mozne, tak radsi pujdu cestou XSR. Mozna jsem to ale jen spatne pochopil a tak se radsi zeptam.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 7:59 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE "... Predpohladam, ze si na silový bez konektoru napajim co chcu a muzu nabijet? ..."
Když se podíváš na stránky RCStudio najdeš tam obrázek k
Vysílačová baterie Li-ion 2S s kapacitou 3 400 mAh pro Taranis Q X7
TX baterie má 1)dvoužilový(silový) 2)třížilový(pouze do rádia) 3)třížilový(neoznačený)
ten slouží pro nabíjení z FrSky FCX07, přepnuté na články Li-xxx
Z toho plyne, že FCX07(fu Li) se chová jako dvě nabíječky a nabíjí každý článek samostatně
konektor 1) s použití 2) umožňuje nabíjení s balancováním na obvyklé modelářské nabíječce
https://rcstudio.cz/cs/kategorie/494-baterie-li-ion-3400mah74v.html
a taky k ní doporučenou nabíječku FrSky FCX07
(Pro NiMH FCX07 používá krajní vývody, nabíjí 6 ks v sérii s detekcí -DeltaPeak, Inab=0.8 A)
FrSky FCX07
- Je na tobě zda a) pořídíš 7.4 V Li-ion 2S, 3400 mAh a budeš nabíjet vhodnou nabíječkou,
nebo zda b)zůstaneš u 4 šachtové nabíječky AA NiMH a pořídíš jenom 6 ks AA, eneloop.
- Mám v užívání cca 30 ks eneloop 2000 mAh, ty starší 10 let použitelné s 1700mAh na
rozdíl od jiných značek, žádnou eneloop(TX, svítilny, různá FM radia)nebylo nutno vyřadit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 13:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
guchar píše:
@BANE "... Predpohladam, ze si na silový bez konektoru napajim co chcu a muzu nabijet? ..."
Když se podíváš na stránky RCStudio najdeš tam obrázek k
Vysílačová baterie Li-ion 2S s kapacitou 3 400 mAh pro Taranis Q X7
TX baterie má 1)dvoužilový(silový) 2)třížilový(pouze do rádia) 3)třížilový(neoznačený)
ten slouží pro nabíjení z FrSky FCX07, přepnuté na články Li-xxx
Z toho plyne, že FCX07(fu Li) se chová jako dvě nabíječky a nabíjí každý článek samostatně
konektor 1) s použití 2) umožňuje nabíjení s balancováním na obvyklé modelářské nabíječce
https://rcstudio.cz/cs/kategorie/494-baterie-li-ion-3400mah74v.html
a taky k ní doporučenou nabíječku FrSky FCX07
(Pro NiMH FCX07 používá krajní vývody, nabíjí 6 ks v sérii s detekcí -DeltaPeak, Inab=0.8 A)
FrSky FCX07
- Je na tobě zda a) pořídíš 7.4 V Li-ion 2S, 3400 mAh a budeš nabíjet vhodnou nabíječkou,
nebo zda b)zůstaneš u 4 šachtové nabíječky AA NiMH a pořídíš jenom 6 ks AA, eneloop.
- Mám v užívání cca 30 ks eneloop 2000 mAh, ty starší 10 let použitelné s 1700mAh na
rozdíl od jiných značek, žádnou eneloop(TX, svítilny, různá FM radia)nebylo nutno vyřadit.

Aha no ja myslel ze 1) a 3) slouzi k nabijeni na modelarske nabijecce a ze na 1) si napajim treba XT60 a budu nabijet stejne jako lipo. Myslel jsem ze 2) slouzi pouze pro zapojeni do radia.
Ty eneloop muzu pouzit treba tyto? https://www.czc.cz/panasonic-3mcce-2be- ... -sQAvD_BwE pokud bych koupil 6ks, tak je to levnejsi a dostuponejsi a mohl bych to nabijet v te me nabijecce? Mam konkretne http://www.gpbatteries.com/int_en/power ... -fast/pb70 model no.:GPPB70GS

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 16:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE - I když můj odkaz nebudeš příště citovat, pochopím tě. Vlákno budu přehlednější.
-- uvedené eneloop Panasonic 3MCCE/2BE ano. Jen sleva czc.cz je velká,(z eshopu by je měli
v nejhorším vzít zpět)Podívej se po eneloop AA osobně (v Opavě), a zkontroluj datum výroby
--- GP, AA ReCyko+ 2100 mAh, jsou články s nízkým samovybíjením = technologie eneloop
KDY BYLY VYROBENY? OD KDY JE POUŽÍVÁŠ? NEJSOU JEŠTĚ V ZÁRUCE?
2 nebo 3 ks GP ReCyko+ jsem před lety testoval, jeden se do 1 r dost zhoršil, jinak ale ušly.
---- nabíječka = PB70GS, patrně jsi koupil komplet s 4 ks AA článků (a 2 dokoupil)
GP ReCyko+ nabíječka (PB70GS) + 4x AA ReCyko+ 2100 mAh

Nabíječku GP PB70GS neznám, měl jsem větší počet podobných (signal. LED každý kanál)
Měly zejména dvě nectnosti (hlavně u starších=horších článků)
A) Při zjištění chyby ukončily nabíjení SIGNALIZACÍ nabito (LED svítí slabě)
B) Konec nabíjení nastal po FALEŠNÉ "detekci deltaV" KONEC
V obou případech byly výsledkem nepoužitelné (vadné nebo nenabité) články.

= Nepůjčí ti někdo rozumnější NiMH nabíječku? Nebo:
nemůžeš těch 6 článků dát do nějakého držáku a ze zdroje 12 V přes odpor 33 R / 5 W
je 12 až 16 h nabíjet? Proud ke konci cca 0.1 A na začátku kolem 0.2 A .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 17:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2013
Příspěvky: 242
Bydliště: Řáholec
Obrázky: 0
BANE píše:
Koupim na rc studiu ten LiIon az bude skladem a melo by byt po starostech. Predpohladam, ze si na silový bez konektoru napajim co chcu a muzu nabijet? Je LiIon lepsi co se tyce bezpectnosti nez LiPo? Myslim tim, jestli to nemam doma davat taky do hrnce, ale muzu to nechat v klidu v radiu?

LiIon jsou bezpečné, ostatně jsou všude - notebooky, mobily, tablety, atd...
můžeš je v klidu nechat v rádiu.

kup si ty 3400ky z RCStudia a budeš bez starostí, jsou tam články Panasonic NCR, což jsou dnes asi nejrozšířenejší 18650ky, takže ověřené...

na jedno nabití ti v Q7ce vydrží neskutečně dlouho.

_________________
frsky x7 & frsky xLite | telink toro & zohd orbit & hacker tomahawk.ng


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: čtv 19.07.2018 21:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
kitemonkee píše:
LiIon jsou bezpečné, ostatně jsou všude - notebooky, mobily, tablety, atd...
můžeš je v klidu nechat v rádiu.

kup si ty 3400ky z RCStudia a budeš bez starostí, jsou tam články Panasonic NCR, což jsou dnes asi nejrozšířenejší 18650ky, takže ověřené...

na jedno nabití ti v Q7ce vydrží neskutečně dlouho.


Cim dal tim vic uvazuju prave o tom no. Nabiji se to pres stejny program jako lipol?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 4:01 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE " ... Nabiji se to pres stejny program jako lipol?"
Ano Li-ion 3400mAh/7.4Vz RC Studia s patřičnými konektory na patřičných vývodech
se nabíjí jako 7.4 V 2S LiPol tedy s Umax 4.2 V.
Počáteční proud menší než Inab,max 0.5C = 1.7 A (z datasheet 1.625 A dáno typickou kapacitou)
RC Studio ti to už výš potvrdilo.
kitemonkee uvádí: Panasonic NCR-18650 Kapacitu 3400 mAh mají články s označením B . GME
Panasonic NCR-18650B 3400 mAh
Datasheet
https://www.gme.cz/data/attachments/dsh.540-547.1.pdf¨
Jakou nabíječkou je budeš nabíjet? Máš nebo musíš koupit?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 13:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Mam nabijecku uz dlouho a o stranku zpet jsem daval odkaz. Prostudoval jsem to a mam tam program na li-ion, akorat to teda potahnu z puvodnich 4,1V/S na 4,2V/S asi jeste pamatuje ty stare. Ted jen pockat, az bude na rcstudiu skladem.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: pon 23.07.2018 15:51 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@BANE Ď. Dohledal jsem. B6AC Pro, iMaxRC, ... Li-Pol, Li-Ion, Li-Fe: 1-6 článků + balancování ...
Když jsem viděl " ... airsoftguns.cz/multifunkcni ...",
Nerozbalil jsem. Nevím proč. Mělo mne trknout "... b6ac-pro-imaxrc ... "
".. potahnu z puvodnich 4,1V/S na 4,2V/S .." Tím doufám míníš: Nové LiIon budu nabíjet jako LiPol
- Proč jsi s ní nenabíjel i sadu 6 ks NiMH GP 2500 mAh?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: FrSky Taranis Q X7
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 6:01 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak mam konecne baterku Liion z rcstudia a vse zda se slape. Jeste jsem netestoval jak dlouho vydrzi, ale asi to bude lepsi nez tuzkovky. Napajel jsem tam xt60, ale asi by tomu slusel spis xt30.
Ted me akorat zajima jestli to muzu nabijet, kdyz je baterka pripojena k radiu a nebo ji musim pokazde odpojit, i kdyz ten kabel pouze radia nepotrebuji?
Taky rossah je 2,5V - 4,2V nabijim programem pro lipol, protoze liion mi to nabije jen na 4,1V, ale to asi nevadi. Do radia jsem dal alarm na 3,2V, ale asi bych mohl dat klidne 3V. Nekde jsem cetl, ze kdyz to budu cerpat na doraz, tak baterka umre rychleji, nez kdyz ji budu cerpat treba na tech 3V. Ma ji nekdo? Popripade jak to mate nastavene?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 580 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 39  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: juraj.jurej, tomashr a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz