Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

pon 31.10.2016 18:26

Zdravim přátelé, už se v tom trochu ztrácím. Chci zkusit z lehka přejít na 2,4 Giga v nenáročných modelech. Uvedené typy vysilačů jsou kompatibilní s přijimači stejných značek, nebo jde o jiný systém kódovaní ??
U popisu TGY se zmiňují, že "stejný" vysilač je dodáván i pod označením FlySky vč. přijimačů, které komunikují s oboustranným protokolem HFHDS 2A. Jednodušší přijimače dostávají jen info o napájení Rx v modelu, "větší" přijimače toho posílají víc (asi)

Můžete mi prosím stručně říct, jak je to s tím Frsky - FlySky a TGY ... i když čtu popis k Frsky tak se v popisu zase mluví o FlySky....
tak je to jedno a totéž nebo ne?? Dík za stručnou odpověď - rakos

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

úte 01.11.2016 8:30

osobne bych volil FrSky (a uz jsem ho zvolil) protoze mas na vyber jednak z originalnich prijimacu, vysilacu ale pomerne slusneho mnozstvi klonu.

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

úte 01.11.2016 13:43

Frsky ma svuj protokol, Flysky ma sve dva protokoly, jsou to dve ruzne firmy, protokoli mezi sebou nejsou kompatibilni.
TGY preprodava vysilacky od FlySky. Do jejich nejrozsirenejsiho vysilace TGY 9x(xr, xr pro) se velmi casto cpe modul od Frsky (djt, xjt), proto pak casto ctes, ze se jedna o TGY 9X s frsky.
Originalne mela TGY 9x v sobe modul Flysky a ten se velmi casto vymenoval prave na frsky.

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

úte 01.11.2016 13:55

rakos píše: i když čtu popis k Frsky tak se v popisu zase mluví o FlySky....

Zdravim,
muzu vedet kde prosim?

FrSky a FlySky se casto zamenuji, ale nemaji nic spolecneho.

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

úte 01.11.2016 14:21

FlySky.docx
(371.86 KiB) 118 krát

to RCStudio - viz dole

...tak tohle mě právě trochu zmátlo.... :| ještě jednou citace inzerátu... na obrázku je jasně FLYSKY... jak jsem psal nahoře, nechci to na nic velkého, spíš si to jen zkusit, tak snad jsem moc nenaletěl...za 1300.- s dvěma přijimači.

FS i16
RC modely › elektronika › vysílače
Prodám 6 kanálovou 2,4 Mhz rc soupravu mód1, Frsky i16, 2měsíce stará+2ks
Přijímače+1ks ibus-umožňuje rozšíření až na 16 kanálů+do vysílačky jsou zabudovány
nabíjecí nimh aku,tak se při nabíjení nemusí vyndávat.Vysílačka chodí perfektně,super
dosah 100% stav. Zn.Končím.

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

úte 01.11.2016 17:25

FrSky takovy model jako i16 nema autor se spletl ve jmene.

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

úte 01.11.2016 22:59

Turnigy a Flysky výjde levněji, než Frsky (6 kanálový přijímač z číny za 250 kč). Nicméně turnigy a flysky nejsou ve všech případech plně kompatibilní, je potřeba sladit firmware, aby to spolu fungovalo.
Frsky je ale promakanější, dá se naprogramovat víc funkcí a má i víc příslušenství a lepší podporu v čr.
Samozřejmě víc funkcí a víc programovatelných možností je na úkor jednoduchosti. Můžete skoro cokoli, ale je složitější se to naučit. Pro jednoduché věci bych volil Turnigy nebo Flysky. Pro vše ostatní Frsky.

Re: Frsky i16 vs.Flysky FS-i6 a TGY-i6

stř 02.11.2016 0:39

...děkuji všem za informace, trochu se v tom začínám orientovat.... :wink: stačí mi spíše relativně jednodušší rádio,
hlavně co se týká programování. Potřeboval jsem se v tom trochu vyznat, stále čtu hlavně od Rimra články...
ale člověk musí jít trochu s dobou :)
Odeslat odpověď