Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 17:45 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Lark píše:
Teď tam teda máš jaké baterky, nebo akumulátory? Těch 40 minut je skoro nepoužitelné.
Typuju, že tam má suché články. Ty tam vydrží max. tu hodinu v létě, když je teplo a nejsou to nějaké staré ležáky.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 18:02 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
adam85 píše:
Trocha offtopic, ale aj na mojej MZ-18 vydrzia NiMH (originálne aj Eneloop 2Ah) len okolo hodiny.
Preto som teraz kupil 1S2P LiPo 4Ah a dufam, ze vydrz bude dlhsia.
Mně ty originál NiMh vydržely asi tři a půl hodiny. Ale je potřeba nakalibrovat měření, nastavit si menší kontrast displeje a nastavit vypínání podsvícení. Jestli tam máš FW 1.044 , tak tam nejde podsvícení vypnout. Je potřeba přehrát na V1.042.

Čím budeš tu LiPolku nabíjet. Tou origo nabíječkou na NiMh to nezkoušej.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 18:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
No daval jsem tam jednorazove AA 1.5V z obchodu ruzne znacky a vzdy max cca tech 40 min. a pak jsem je daval jeste do flysky, kde jeste poslouzili. Ted nabijim AA 1.2V 2500mah a pokud tam nevydrzi alespon hodku a pul tak asi graupner pujde z domu. Muj nazor je, ze to neni moc dobra reklama pro vyrobce.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 19:07 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Píšou napájení 3,4 až 6V, tak bych tam dal 4ks LiIon 14500 propojené paralelně a mělo by to fungovat, jen budeš muset nabíjet přes extra konektor, nabíječkou na LiIon. Ještě jde o to, jestli FW umožňuje nastavení hlídání napětí na nějakých asi 3,6V. Holt je to zjednodušení kvůli sražení ceny nejlevnejšího rádia z řady, i když při takovém displeji už je to trestuhodné. Vyšší řady už jsou na tom trochu líp.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
BANE píše:
.... Muj nazor je, ze to neni moc dobra reklama pro vyrobce.

Správně. Když nejsi schopen dát tam vhodné baterky ani přečíst příslušnou pasáž návodu, může za to výrobce. Zbav se toho Graupnera co nejdřív. :roll:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:10 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
... jestli FW umožňuje nastavení hlídání napětí na nějakých asi 3,6V. ..

Ono to ale jde, jen si pán musí nastudovat návod...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, už jsem to taky našel, i když ten manuál jsem našel trochu jinej. Pak není opravdu co řešit a jak jsem psal, dal bych tam ty LiIon 14500. Panasonic a Sanyo už dělá dokonce 840mAh, Takže při 4P může mít až 3360mAh. Fakt ale je, že ta šachta na baterky určitě mohla být větší. To jsou ale věci, které by si člověk měl nastudovat ještě před koupí. Kupovat to nejlevnější nebývá dobré řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Na Lixx jde nastavit až 3,4V. Teď tam mám nějaké letité NiMh Sanyo 1,6Ah a ještě jsem neslyšel vysílač pípat. Minimálně dvě hoďky to vydrží. Ta Lixx 1S by měla jít nabíjet normálně přes nabíjecí konektor, příslušnou nabíječkou.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 09.02.2017 20:54 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
jyrry píše:
Správně. Když nejsi schopen dát tam vhodné baterky ani přečíst příslušnou pasáž návodu, může za to výrobce. Zbav se toho Graupnera co nejdřív. :roll:


Ze srdce se ti omlouvam, ze se semnou musis trapit, ale myslel jsem, ze to forum je tady i proto. To ze chcu letat na tuzkovky, protoze je to nejschudnejsi cesta pro me a nemam zajem resit zbytecne problemy, neni duvod me nabadat ke zbaveni se vysilace. Ja to kupoval stim, ze to je na tuzkovky, ktere jsem k tomu dokonce dostal a netusil jsem, ze to vydrzi prd oproti vysilacum co jsem doposavad mel. Proto me to zarazilo. Chapu, ze ses v tomhle zbehlejsi a plno veci ti nedela problem, ale na me se divej jako na lajka coz taky jsem. Nemam zajem ted investovat do jinych baterek a resit jejich zapojeni a nabijeni. Uprimne chapu, ze vyrobce setri a tak nedoda poradnou baterku k vysilaci, ale dat tam podporu AA tuzkovek, ktera stoji uplne za prd je lajdactvi. Jako udelat svitilnu, ktera sotva sviti pokud si nekoupis poradnou zarovku. Rekneme vysilac ala dodelej si sam :D Jsem rad za kazdou radu a moznost srovnani, ale ne za narazky na moje schopnosti.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 0:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
BANE píše:
... Jsem rad za kazdou radu a moznost srovnani, ale ne za narazky na moje schopnosti.

No, víš, tady je spousta dotazů kdy tazatel vlastně chce aby informace za něj hledali ostatní. Přečíst si návod není žádná zběhlost, je to základní věc u dnešních souprav, není to jen o čtyřech kanálech jako dřív. Najít šel na googlu během cca půl minuty.

Prodej rádia jsi načal ty, tak není co řešit.

Koupil sis vysílač druhý odspoda v řadě toho výrobce, ale přes to nevidím žádnou jeho snahu něco šizením zlevňovat, to tam jen někdo nacpal suché články i přes to že tam jde origo pak NiMh a samozřejmě to umí i LiIon/LiPol. To že to dodávají bez řádných baterek, to je spíš obchodnická záležitost.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 9:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Tak v praci jsem konecne otestoval ty dobijeci AA ni-mh 2500 mah baterky a ted tam mam cca 3 hodky a stale bezi :)
Nejspis jsem mel jen smulu na tuzkovky z obchodu a vzdy koupil nejake smejdy. Baterky me stali 200 a nabijecku na tuzkovky jsem mel doma.

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 10.02.2017 12:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Provozovat přístroj s výdrží max. pár hodin z obyč. baterek je jen drahá zvrhlost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 5:55 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
Lark píše:
Provozovat přístroj s výdrží max. pár hodin z obyč. baterek je jen drahá zvrhlost.


No je to masochismus co si budem, ale nemel jsem cas a ani moc duvot to resit, dokut jsem nemel graupnera stacilo to. Ted uz mam ty dobijeci ve vsech vysilacich a budu se soustredit na letani :D

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 7:40 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
BANE píše:
... dokut jsem nemel graupnera stacilo to. ...

No... vysílač bez displeje, vysílač s monochromatickým displejem, ty moc nežerou.
Barevný podsvícený dotykáč už je přece jen jiná třída... Za to ale výrobce nemůže :mrgreen:

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-12 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 11.02.2017 10:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 13.5.2016
Příspěvky: 341
Bydliště: Opava
jyrry píše:
No... vysílač bez displeje, vysílač s monochromatickým displejem, ty moc nežerou.
Barevný podsvícený dotykáč už je přece jen jiná třída... Za to ale výrobce nemůže :mrgreen:


Však jsem to nemyslel zle, jen říkám jak to je. Neděláš ty pro graupner náhodou?

_________________
RC: X9D+ 2019
Cop.: Puda X220, UR65


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 89 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: dupro a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz