Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2016 16:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
Mínus 22 dBm? Tak to není moc.

_________________
Člověk je tak složitá bytost, že o tom lidstvo nemá ponětí.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2016 19:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
beercat píše:
Predpokladam, ze na vysielacoch urcenych pre europsky trh sa US norma nastavit neda. Mam DX8 DSM2 a ponuka mi len EU alebo FR. Kupovana bola v SR.

Třeba to nemá starší DSM2, ale u mé DSMX jsou v menu volně přístupné všechny volby. Si myslím, že blokace a určení pouze pro Evropu je nesmyslné, jelikož výrobce-distributor nebude nikdy vědět, kam zrovna vyrazíš létat, aj třeba do USA, proto je zmíněná kompatibilita s US-247.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2016 21:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2014
Příspěvky: 708
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
U staré DX6i US normu nastavit můžu (není pro EU trh), ale u DX8 už to nejde.

_________________
DX8, DX6i || T-rex 600ESP, 500ESP FL, 450PRO, 450S || Algol, MaxiSwift


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: úte 13.09.2016 22:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
To co teď napíšu je nejspíše blbost (ve smyslu, že to tazatel zná a není to příčinou), ale na druhou stranu někdy člověk řeší problém málem vědeckými metodami a příčinou může být právě ta úplná blbost . . .

Mám DX6i s Rx Orange ve FunCubu. Za ty dva roky, co tuhle kombinaci létám absolutně žádný problém. Dneska jsem byl lítat a jednou jsem zaletěl kousek dále než při běžném létání kolem hlavy. Špatně se to odhaduje, ale určitě jsem nebyl dále než 200m (spíše tak do 150m), najednou letadlo přestalo být ovladatelné. Naštěstí jsem měl výšku a letěl rovně, takže to nespadlo, jen to letělo pořád dál ode mě. Sekundu nebo dvě jsem páčkoval jak zběsilý, jestli se to nechytne. Bez výsledku. Pak jsem naštěstí zapnul mozek . . . Rx má jen jednu anténu, kterou mám vyvedenou z trupu dolů tak, že je rovnoběžná s podélnou osou letadla. Ve chvíli výpadku jsem letěl přímo od sebe a byl jsem natočený čelem přímo k letadlu. No asi jsem před startem pohnul s anténou na Tx, takže směřovala přímo vpřed, tedy prakticky rovnoběžně s aktuální polohou antény Rx. Stačilo natočit anténu vysílače o 45° a letadlo bylo zase ovladatelné.

Nemůže být problém ve vzájemné orientaci antén Tx a Rx? Tedy za předpokladu, že Rx má jen jednu anténu a není připojen satelit? Možná ještě v kombinaci s nějakým externím rušením?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 7:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
To čo popisuješ platí prakticky u všetkých rc a platilo aj pri 35/40MHz. Ano anténa vysielača nemá "v smere paličky" dobré vyžarovanie, takže pri mierení na model je v situácii že to prestane reagovať je možno pootočením vysielača znovu získať kontrolu.
Nie je to ale asi až taký rozdiel ako by číselne zodpovedal úplne malému zisku (povedzme tomu útlm) antény v danom smere, lebo od zeme pred pilotom sa signál odráža.

Každopádne to že sa Ti to znovu "chytilo" a povedzme že asi hneď ako si to natočil do lepšieho smeru, ale znamená že Ti systém funguje bezchybne (len teda 150-200m sa mi zdá trochu málo).
Problém je, keď sa niektoré systémy a často v menšej vzdialenosti, už nespoja a nepomôže ani otáčanie, ani mávanie vysielačom, a pomôže až vypnutie a znovuzapnutie, prípadne relatívne dlhý čas čakania - to je ten rozdiel a dôvod nadávať že je niekde vážna chyba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 7:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Ano, chytlo se to hned po natočení antény do správného směru.

Těch 150 - 200m nemusí být až tak málo, byl už večer a tráva byla mokrá od rosy. Takže od země se prakticky nic neodráželo, antény Rx a TX prakticky v jedné ose . . .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výpadky signálu spektrum ar636a
PříspěvekNapsal: stř 14.09.2016 8:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.5.2006
Příspěvky: 9047
Bydliště: Bratislava dnv SK
To je pravda. Wifi 2,4GHz hovorievame že je "ducharina" lebo vypočítať ani poriadne odhadnúť to nevieme (nechcem napísať že nejde, ale si to myslím - teda v prostredí s nejakou vodou v stenách, tráve a podobne..). Raz sa to odrazí, inokedy pohltí (a to je asi tou vodou/vlhkom). A samozrejme blízke objekty čo to odrážajú, 31mm je dosť málo a ľahko sa niečo o ten kúsok posunie a z fázy je protifáza..
Inak to je krásny príklad dôvodu, prečo som vždy štekal aj na Hitec - zato že tvrdili že majú na 7-kanál príjmači "magic antenna" ktorá stačí jedna a funguje rovnako ako dve diverzitne :) :) (čo je nutne a bez výnimiek, nezmysel).


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz