Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 22:19 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Představa je cca 5000-7000 kč,minimálně 9 kanálů. A snadnější nastavování :)

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 22:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Omlouvám se, ale tyhle rady jaksi po zkušenostech ze zásady nedávám. Zkus oživit některé z těch vláken a dát tam tenhle dotaz. Přehled máš tady: http://rcmania.cz/viewforum.php?f=128&start=60


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: úte 31.07.2018 22:33 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ok :wink:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 12:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
Ještě bych se ujistil že je to opravdu vysílačkou a ne třeba přelomeným kabelem u antény přijímače. Píšeš dvě letadla, tak to možná nebude tento případ, ale pro jistotu se ptám. Nebo to taky může být nějaký problém s jednou z vnitřních antén Rx.

Každopádně je dobré (aspoň s komunitním firmware) nastavit si nějaký alarm na nízký signál, ať už na RSSI, SNR nebo Err. Jinak já na svém FS-i6 nic takového nepozoruju - Err mám pořád blízko nuly.

EDIT: ještě teda - pokud bys náhodou chtěl FS-i6 úplně vyhodit, asi bych pro nějaké části měl využití.

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 18:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Měl jsem ji rozdělanou a nic co by bylo okem vidět jsem nenašel. Ještě to prozkoumám,zkusím ještě vyzkoušet přijímač ve 3 letadle.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 19:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Zdravím všechny,vlastním FLYSKY i6 s rozšířením na 10CH asi rok ale použil jsem ji asi 3x,prostě si s modernější alektronikou moc nerozumí,mám ji jakš takš základně nastavenou dle návodu z netu jelikož jsem český manuál nedostal.Ani se nebudu pídit na co všechno tam ty všechny páčky jsou ,protože mě stačí 4CH snad jen by mě zajímalo na co jsou ty dva potenciometry a zdali se s nimi dá něco doladit protože už od počátku mám třeba problém s ovládáním 1 serva,při vodorovném pohybu kniplem vlevo je vše OK a při pohybu vpravo servo nejde naplno ale když malinko ještě při této plné výchylce vychýlím knipl jako by úhlopříčně dolů tak servo jde naplno.Teď si uvědomuji že to vlastně dělá i při pohybu nahoru a dolu(mám to nastaveno na delta MIX)a jedno křidélko jde víc a druhé míň. Je to chyba v nastavení nebo je to závada v ovládači???(serva jsem měnil za jiné)Díky moc .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 20:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
patamatix píše:
Měl jsem ji rozdělanou a nic co by bylo okem vidět jsem nenašel. Ještě to prozkoumám,zkusím ještě vyzkoušet přijímač ve 3 letadle.

Klidně to v tom 3. letadle vyzkoušej, ale pro boha ne ve vzduchu, ale na zemi s nějakým pomocníkem. Byla by škoda dalšího modelu.

pro dratek: U delta-mixu jsou ty rozdílné výchylky v pořádku. Uvědom si, že při vychýlení do strany se kormidla vychylují proti sobě (jako křidélka), a k tomu se přičítá nebo odčítá výchylka výškovky. Taky do toho může zasahovat případná diferenciace pro křidélka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No tak to je jasný,že bez letadla :wink: Pošlu děti s přijímačem na procházku,když už je mám :D :lol:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 21:25 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
No tak to je jasný,že bez letadla :wink: Pošlu děti s přijímačem na procházku,když už je mám :D :lol:

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 22:28 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru

Registrován: 8.8.2017
Příspěvky: 996
Bydliště: JABLONECKO
Larku ,díky za tvoji reakci,nevím snad jsem se blbě vyjádřil ale když použiji obyč soupravu CADET V4 tak výchylky jsou naprosto shodné,zkusím ještě podrobněji,mám pouze délta ovládání,tzn. 2 serva,1.poloha je oba elevony nahoru nebo dolů,2.poloha je mix-jeden elevon nahoru a druhý dolů a právě to jedno servo má kratší krok jak na mix tak na společný povel.A prosím tě co ty poteciometry?? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: stř 01.08.2018 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 17.1.2017
Příspěvky: 1339
Bydliště: Brno
dratek píše:
Zdravím všechny,vlastním FLYSKY i6 s rozšířením na 10CH asi rok ale použil jsem ji asi 3x,prostě si s modernější alektronikou moc nerozumí,mám ji jakš takš základně nastavenou dle návodu z netu jelikož jsem český manuál nedostal.Ani se nebudu pídit na co všechno tam ty všechny páčky jsou ,protože mě stačí 4CH snad jen by mě zajímalo na co jsou ty dva potenciometry a zdali se s nimi dá něco doladit protože už od počátku mám třeba problém s ovládáním 1 serva,při vodorovném pohybu kniplem vlevo je vše OK a při pohybu vpravo servo nejde naplno ale když malinko ještě při této plné výchylce vychýlím knipl jako by úhlopříčně dolů tak servo jde naplno.Teď si uvědomuji že to vlastně dělá i při pohybu nahoru a dolu(mám to nastaveno na delta MIX)a jedno křidélko jde víc a druhé míň. Je to chyba v nastavení nebo je to závada v ovládači???(serva jsem měnil za jiné)Díky moc .


U delta mixu (Elevon nebo V-Tail) je menší výchylka při kniplu úplně vlevo/vpravo/nahoře/dole než při kniplu úhlopříčně v rohu vlastnost. Jde o to, že když třeba dáš plnou doleva a pak chceš ještě přidat výškovku, tak aby _obě_ serva elevonů něco dělala. Na FS-i6 jde v menu Elevon, resp. V-tail nastavit i větší výchylka, ale pak už mezi polohou (např.) úplně vlevo a úplně vlevo nahoře se hýbe jen jedno servo.

Proč ti to nedělá na opačné straně je otázka - zkus si obrazit menu Klíč -> Display channels (nebo tak nějak) a hýbat kniplama - tam to zobrazuje, jaké hodnoty jdou z vysílače ven. Pokud v režimu Elevon jdou v úhlopříčkách od maxima do maxima, je to asi na straně Tx v pořádku a je třeba hledat jinde. Pokud ne, nejspíš máš někde omezené výchylky - dual-rate, subtrim/endpoints, nebo tak něco. Nebo přímo v menu Elevon nebo V-Tail máš nastaveno víc než 50 %.

Potenciometry i přepínače jde používat jako další kanály, zdroje mixů, a podobně (menu Aux channels, Switch assign). Já jeden přepínač mám nastavený na přepínání křivek plynu, přičemž jednu křivku mám po celém rozsahu na nule, takže přepínač efektivně funguje jako povolení/vypnutí motoru. A jeden přepínač mám jako učitel/žák, když lítám s dětma. Potenciometr jsem jeden čas používal jako rychlejší trim výškovky na samokřídle (až jsem to odladil, tak jsem tohle dal na třípolohový přepínač SwC), a na souhlasné výchylky křidélek na Sky Surferovi (flaperon/spoileron). Můžeš si třeba na šestý kanál dát servo a na ně namontovat kameru, a potenciometrem natáčet směr pohledu kamery.

Asi by bylo lepší pokračovat v tom druhém, delším, vlákně o FS-i6, ať to příliš netříštíme. Jsou tam občas i příklady konfigurace pro různé situace.
viewtopic.php?f=38&t=76256

_________________
Sky Surfer; HK Paraglide; DYI: samokřídlo Ita, elektrovětroň Kaze, delta Quasar3D; FlySky i6


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ještě jeden dotaz k té mé poruše,není možné poškodit přijímač létáním v blízkosti vysokého napětí? cca 50m Tak je to u nás na letišti. Ale chlapi tam normálně lítají.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018 19:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Ještě jeden dotaz k té mé poruše,není možné poškodit přijímač létáním v blízkosti vysokého napětí? cca 50m Tak je to u nás na letišti. Ale chlapi tam normálně lítají.

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: čtv 02.08.2018 20:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na těch 50m by ti maximálně při nějakém jiskření mohlo vysadit řízení, ale určitě ne k poškození přijímače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fly Sky I6
PříspěvekNapsal: pát 03.08.2018 12:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 6.12.2015
Příspěvky: 320
Bydliště: Česká Třebová
Obrázky: 0
Nenapadá ještě někoho něco ohledně mých výpadku? Zkusil jsem další 2 přijímače a stačí odejít přes jednu místnost a už jdou chyby nahoru,stačí nehybně stát a chyby se neustále mění od 1% do 15 % . Antény jak na vysílači,tak na přijímačích zkontrolovány,bez zjevných poškození. :(

_________________
Mustang P-51D (EPP), DHC-2 Beawer (EPP),Easy max ( 3D tisk) Spektrum dx8 g2


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz