Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Téma uzamknuto

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

čtv 16.03.2017 19:29

eddiex píše:Vdaka Lubo. To viem, ze Curr+ je najvyssia hodnota a Curr aktualna hodnota.
Ale tych 822.2A nieje ziadna spicka. Spicku tam mam realne dakych 25A. Keby to bolo 800A, tak mi zmizne cely bixler ... :D
To musi byt daka chyba.
Dnes som sa nedostal ku tomu, ale zajtra to skusim s tym filtrom..

Pri spustení tam môžu nabiehať nezmysly a ostanú zaznamenané... preto treba reset po zpnutí ... ak chceš vedieť kedy to naskočí - daj to logovať....

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

pát 17.03.2017 19:13

Tak konecne jsem se k tomu testu dostal. Zmena sice nastala kdyz jsem zaskrtnul filtr, ale ted to neni 822,2A ale ruzne v rozmezi 200 az 450A. Naskakuje to tam az po chvilce, tedy ne pri zapnuti systemu.A vzdy to tam naskoci tesne kolem 50% polohy plynu.
Samozrejmne jsem vyzkousel senzory odebrat a pridat znovu... Bohuzel nemam zadny jiny FAS100 abych to vyzkousel.
Uz muzu vyzkouset jen vymenit ESC, ikdyz to asi nic nepomuze. Ale nic jineho asi zkusit nemuzu.

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

pát 17.03.2017 19:54

skarab píše:Zdravím ve spolek, můj kamarád má Taranise a již dvakrát se mu stalo, že se Taranis sám vypnul a za chvíli zase naskočil. Naštěstí to nebylo ve vzduchu. Stalo se to už někomu a poraďte co dělat.
Díky za rady.


Má nabitou baterku v Taranisu? Má korektně kalibrované napětí baterky? Má tak origo baterku?
Možná se ptám hloupě a kontrolovali jste to ale to to první co mě napadlo...
Má správný FW a stejnou verzi bootloaderu? Někde sem četl že pak může špatně fungovat watchdog.


Edit:
Pardon můj omyl reagoval sem omylem na příspěvek z první stránky vlákna...

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

pát 17.03.2017 20:24

Ted jsem prisel na to, ze mam Bootloader 2.1.8 a FW 2.1.9.
Je to problem?? Nebo jak se to vlastne mohlo stat? Pripadne jak to sladit?

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

pát 17.03.2017 20:42

Stalo se to flashem opentx bez flashu bootloaderu (nevyple radio)
Doporucuji sladit, ale problem by to nemelo delat. Horsi je rozdil pres vice verzi popripade ruzne verze vubec.

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 11:53

Mám ten samý problém, reinstalace win a ejhle, nejde se spojit. Zkusím ještě odebrat ovladače a znovu je nainstalovat jak bude čas.

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 11:58

Nevíte někdo funguje to i s benzínovým motorem? Případně jak. V návodu je jen připojení na elektro.
https://rcstudio.cz/cs/senzory/96-rpm-s ... ploty.html

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 12:06

X-Blade píše:Nevíte někdo funguje to i s benzínovým motorem? Případně jak. V návodu je jen připojení na elektro.
https://rcstudio.cz/cs/senzory/96-rpm-s ... ploty.html


"Senzor se připojuje ke dvěma ze tří drátů, které vedou do motoru."

Přímo v názvu by měli uvádět "Senzor RPM pro BLDC motor..."

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 12:50

JosefSvejk píše:
"Senzor se připojuje ke dvěma ze tří drátů, které vedou do motoru."

Přímo v názvu by měli uvádět "Senzor RPM pro BLDC motor..."


To píši i ve svém příspěvku. Jde mi o to zda je nějaká možnost jak to připojit a rozchodit pro benzín.

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 14:17

RCStudio píše:Stalo se to flashem opentx bez flashu bootloaderu (nevyple radio)
Doporucuji sladit, ale problem by to nemelo delat. Horsi je rozdil pres vice verzi popripade ruzne verze vubec.


Tak jsem to sladil.
Ovsem problem s tim proudem to nijak neovlivnilo. Stale tam na chvilku naskakuje vysoke cislo. Na chod motoru a pod to nema zadny vliv. Urcite neni mozne aby tam byl treba na 2 az 4 sekundy proud 400 nebo 800A. Neco bude spatne, ale co...?
Ja bych teda ten proud i prezil, ale tim padem to ovlivnuje ukazovani spotreby mAh a to uz trochu problem je....

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 20:28

na youtube je video od RiMr, a popisuje čo tam treba nastavit aby to ukazovalo spravne

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 21:09

Ahoj tak sem zistil že mám taky rozdílnou verzi FW a bootloaderu.
Nedaří se mi nahrát FW včetne bootloderu.
Nevím co dělám špatně! Snažím se nahrát FW s vypnutym radiem na nejde mě to.

Vypnuté radio se ve správci zařízení (Windows 10 64bit) hlásí jako STM Device in DFU Mode.
Co dělám špatně?


Kód:
C:/Program Files (x86)/OpenTX/Companion 2.1/dfu-util.exe -a 0 --dfuse-address 0x08000000 -d 0483:df11  -DC:/Users/Jura/Disk Google/Taranis/FW/opentx-taranisplus-timer3-noheli-lua-mixersmon-cz-2.1.9.bin
=================================================================================
dfu-util 0.7

Copyright 2005-2008 Weston Schmidt, Harald Welte and OpenMoko Inc.
Copyright 2010-2012 Tormod Volden and Stefan Schmidt
This program is Free Software and has ABSOLUTELY NO WARRANTY
Please report bugs to dfu-util@lists.gnumonks.org

Filter on vendor = 0x0483 product = 0xdf11
Opening DFU capable USB device... Cannot open device

=================================================================================

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 21:10

U nas menu, podpora, videonavody, companion treti video

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

sob 18.03.2017 21:48

Děkuju za bleskovou radu.
Chyběla mě ta změna ovladače pomocí Zadig.

Re: FrSky Taranis - čtvrté pokračování

ned 19.03.2017 15:02

Tak konecne nejaka dobra zprava. Cely system jsem rozpojil a vyradil jsem senzor hub. Abych overil, jestli je problem v samotnem proudovem senzoru.
Nyni zadne 800set amperove nesmysly nenaskakuji zatim. Takze ten sensor hub proste ozelim. Mel jsem ho tam zarazen jen kvuli dvema teplotnim cidlum a bez tech se proste budu muset obejit.
Téma uzamknuto