Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: pát 22.05.2020 0:39 
Mazák
Mazák

YenyaKas píše:
Potenciometr není dobrý v tom, že hodnota není uložená u modelu (na rozdíl od trimu a subtrimu).

ale mě je ta uložená hodnota u gumoidního epp letadla který se poruznu kroutí stejně v podstatě k prdu a tímpotenciotrimem pro křidélka/výškovku to v letu přenastavím znovu a znovu raz dva.

samozřejmě si musím ohlídat před vzletem, že jsou ty potenciotrimy tak nějak v nulových polohách.

já to ted hlavně řeším pro větrunka epp, kde jsou křidélková serva v trupu , křídlo se jen nasunuje a přez kulové čepy jsou tam připojená ty křidélka, takže stačí nepatrný pohyb křídla a je to rozhozený, ale dávat serva do křídla a zapojovat v trupu konektory by byla zbytečná komplikace.

Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CH
PříspěvekNapsal: sob 23.05.2020 17:52 
Mazák
Mazák

YenyaKas píše:
Potenciometr není dobrý v tom, že hodnota není uložená u modelu (na rozdíl od trimu a subtrimu). Ale jo, zálet Kaze jsem dělal stejně. Ale na běžný provoz pak už používám trimy.

takto jsem to v podstatě myslel, na trochu chytřejším vysílači mám právě z boku otočný potenciometr kterým si mohu při záletu dostat výškovku do neutrálu, aniž bych vubec musel něco ladit na trimu, kde to jde pomalu a v malém rozsahu--tím bočním potákem hlavně mohu velice pohodlně a v reálném čase třeba vzpínající se model potlačit a v zápětí přitáhnout-a dostat do vulového letového seřízení- mohu tu výškovku řídit tím potákem a vubec neřešit řízení výškovky pákovým ovladačem--ten poták se mi ale na rozdíl od páky nevrací do neutrálu, takže tímto zpusobem jsem si při záletu dostal mimo klasický trim výškovku do neutrálu a pak se už mohl rozhodnout, jestli přistát a měnit těžiště, nebo létat dál a po přistání jen přepsat výškovku upravenou tím potákem do nulové paměti vysílače a ten mix --přiřezení toho potenciometru k výškovce definitivně vypnout, Ale to jsem pak vypínal pro větší modely z klasických materiálu, u epp modelu by se mi hodilo tam mít ty potáky pro křidélka a výškovku aktivní pořád---ten rozsah je zbytečný aby byl o stejném rozsahu jako na klasických pákách, poloviční by stačil uplně v pohodě ---nějak se napíchnout paralelně těmi potáky na potáky výškovky a křidélek---jít to musí, jen já vím prd jak.

Přez volný mix to tady bohužel nejde , bo první mix padne na druhé křidélko, druhý mix , na ovládání těch dvou křidélek co by klapky a třetí mix na eliminaci výškovky k té odtokovce.

Ale jinak opravdu spokojenost.

ještě mi není vubec jasný, kdybych koupil vario

https://www.rc-levneji.cz/flysky-teleme ... de-sensor/

jestli mi bude akusticky pípat, nebo pouze zobrazovat hodnoty na obrazovce

vysílač mám turnigy TGY I 6

firmware 1.1 9- Nov 2015.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 377 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26