Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 509 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
mě u Futaby nechybí senzory. kapacita baterek je k dispozici hned v několika variantách ... i více baterek by šlo když na to přijde. Ale je pravda, že telemetrie Futaby je sice v principu funkční, spolehlivá, jednoduchá na připojení a nastavení, ale tak nějak celkově "syrová" ... chybí mi na ní dotažení do přívětivosti na hraní. Jasně číslo z libovolného senzoru vidím, dokonce ho zaloguji a nebo si jej nechám v pár jazycích přečíst hlasem nebo sepnu na stanovených hodnotách telemetrie alarm. To vše jo, ale v přívětivosti logování a práce s daty by byly tuny toho, co by šlo dohánět a spousta dalších detailů by šla zlepšit ... nějaké možnosti různorodějšího zobrazení přímo na Tx apod. - ta 18 má displej jak kjááááva... ten si přímo říká o nějaké takové použití ... ale jsou to prostě lemry pomalý a tohle z nějakého důvodu není jejich prioritou.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2010
Příspěvky: 583
Bydliště: Praha
Podle informací, které se ke mě dostaly tak Futaba nemá svoje čidlo na zjištění kapacity. Vím že modeláři si tam dávaj od jiné firmy. Jinak mi vůbec nevadí, že neumí DC16 mluvit japonsky, prorotože já japonsky neumím nevím jak ty, ale mě stačí čeština :wink:
Jinak smaozřejmě, že Jeťáckej vysílač mluví i do sluchátek ČESKY všechny alarmy atd... :wink:

_________________
Jeti DC-16, Futaba FX-18+modul Jeti
Swing speciál, Proxima 2, Stork 4, Mig 15, P47, Torro 900


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 16:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Myslim ze to co vie Jeti je vseobecne zname a netreba s tym prasit toto vlakno. Co sa telemetrie tyka na Jeti nema nik a u T18 SZ je to obzvlast odflaknute. Tak ako u 14SG pred apgrejdmi... Informacie ale su, ze na tom pracuju.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 17:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
Cidla pre Futabu ... naprkiklad

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 19:39 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Lučenec / Stuttgart
Tu sú taktiež múdrosti:

http://www.futaba-forum.net/showthread. ... ste-Test-s


Naposledy upravil happy.hippo dne stř 16.09.2015 19:45, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: stř 16.09.2015 19:44 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: Lučenec / Stuttgart
michalv píše:
Futaba dělá z telemetrie hroznou vědu. Kupte si DC/DS16 a máte po problémech :wink: Vše v češtině a hlavně čidla na měření kapacity accu. Docela se divím, že taková velká firma a tak pozadu.


Nejakých tridsať rokov lietam bez telemetrie (stále Futaba), doteraz som nepocítil jej potrebu.
Telemetria rozhodne nebude kritériom pri kúpe nového vysielača, ale kvalita a spoľahlivosť systému.

Ľuboš


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: ned 20.09.2015 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
mac píše:
ako sa daju ovladat trimy 5,6? Radio som nedrzal, tak len prvy dojem, ze su akosi prstolomne umiestnene.
radio som drzal a trimy 5,6 sa pri drzani radia v rukach ovladaju celkom dobre..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2015 9:20 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ad telemetrie - u Futaby je zřejmě na spadnutí docela významná novinka, totiž adaptér pro práci s telemetrií na Androidu. Viz https://www.facebook.com/OzScaleSoaring ... 4462152173 či https://www.rc.futaba.co.jp/telemetry_a ... index.html .

Samo o sobě to přináší zásadní zdokonlení pro logování letu atd., ale do budoucna by to otvíralo cestu k daleko širšímu využití telemetrie, třeba pro plnohodnotnou aplikaci pro GPS Triangl atd.

V podstatě něco podobného jako Jeti Droid Box, ani to nevypadá draze (Droid box cca 90EUR, tady je předběžná cena Schweighofera cca 155 EUR a po rozjezdu bych čekal spíš pokles).

Pro Fasstest a T-FHSS určitě zajímavé, asi spíš z oblasti snů je možnost, že by to umělo i "pseudo FASSTest" použitý v Robbe 6308SBT, ale i bez toho to stojí za pozornost.

Poznámka - sem to píšu jako reakci na ty debaty o telemetrii, pokud by se někomu chtělo začít rozvíjet spekulace přímo o TMA-1, tak by to asi bylo spíš na samostatný thread.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 21.09.2015 21:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
keby to niekoho zaujímalo... Manuál

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: úte 22.09.2015 9:42 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
...moc zajímá, díky Laco...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 8:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Už jsou známé ceny v EU - třeba u Lindingera je status "preorder", viz třeba https://www.lindinger.at/en/rcelectroni ... nsteuerung .

Z mého pohledu to není špatné a kdybych nebyl letos dotlačen k rychlé koupi 14SG (už jsem měl o svém starším rádiu jisté pochybnosti), tak bych teď o koupi 18SZ přemýšlel naprosto jistě, tohle je přijatelná cena (narozdíl od ceny za 18MZ).

Jinak ryze technicky mě zaujalo, že kromě FASST a FASSTest podporuje nejen holý FHSSS protokol jako 14SG, ale přibyla i podpora T-FHSS - drobnost, ale občas se může hodit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 13:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:

Z mého pohledu to není špatné a kdybych nebyl letos dotlačen k rychlé koupi 14SG (už jsem měl o svém starším rádiu jisté pochybnosti), tak bych teď o koupi 18SZ přemýšlel naprosto jistě, tohle je přijatelná cena (narozdíl od ceny za 18MZ

Urcite by si neurobil kupou 18SZ zly krok. Rychlost a prehladnost programovania a nakoniec aj celkove moznosti za priplatok stoja.

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 16:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
LV píše:
aj celkove moznosti za priplatok stoja.

odhliadnuc od kanalov navyse to ja na prvy odhad v porovnani s 14SG vidim ako trimovanie vsetkych mixov za letu a plnohodnotne letove rezimy za zhruba 500 EUR /majitel oboch radii to asi porovna presnejsie/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 17:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Ono záleží na tom, co létáš... Pokud jsi jako já větroňář, tak je programový přínos menší, v režimu glider prakticky žádné omezení v letových režimech u 14SG nezjistíš, rozdíl je u motoráků (omezení 14SG byla popisována ve vlákně o ní).

Když to vezmu z pohledu soutěžního pilota F5J, tak by se mi u 18SZ hodily ty dva ovladače trimů navíc, občas se může hodit zmíněná podpora T-FHSS.
Zřejmě budou lepší i hlasové funkce, ale z toho jsem v dosud zveřejněném manuálu nebyl úplně moudrý a může to být i zklamání.
No a pak celkově přehlednější ovládání... Na jednu stranu to není nic převratného, ale to je spíš tím, že 14SG je po poslední fw aktualizaci opravu podařené rádio, kde se zase tolik vylepšit nedá. Podle mě cena 18SZ celkem přijatelná je - není to nějaká supercena typu " to prostě nemohu nekoupit", ale akceptovatelné to zkrátka a dobře je :-)

Jinak k tomu trimování mixů za letu - pokud tím myslíš to samé co já, tak to už má i 14SG, přibylo to ve fw verze 5.0 (ve starších to nebylo).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T18SZ
PříspěvekNapsal: pon 05.10.2015 17:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
tomashr píše:
Zřejmě budou lepší i hlasové funkce, ale z toho jsem v dosud zveřejněném manuálu nebyl úplně moudrý a může to být i zklamání.

Zatial to sklamanie je. Ale súdruhovia na tom pracujú. SW sa vyvíja podobne ako u 14SG. Taktiež je markantný rozdiel medzi SW V1.0 a V5.0
To isté (sklamanie) platí o možnostiach nastavovania telemetrie a hlavne varia/výškomeru. V porovnaní so SkyAssistantom čo používam je to paškvil. Ale dúfam... :mrgreen:

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 509 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: JerryK, lamancha, sym a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz