Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 6:19

Na mojich stránkach som začal písať prvé dojmy a skúsenosti s týmto vysielačom. Ak bude záujem a budem vedieť odpovedať tak rád poslúžim...
DSC_0698.JPG

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 6:54

Ahoj Laco,
budu se těšit na Tvé postřehy, chtěl bych vyměnit za svoji letitou Futabu 12Z.
1. Byla by odvaha sejmout zadní kryt a vyfotit střeva?
2. Kolika servové křídlo je v menu pro větroně podporováno?
3. Jaká je výdrž baterie a jaká baterie tam je?
Marcel

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 7:40

makyk píše:Ahoj Laco,
budu se těšit na Tvé postřehy, chtěl bych vyměnit za svoji letitou Futabu 12Z.
1. Byla by odvaha sejmout zadní kryt a vyfotit střeva?
2. Kolika servové křídlo je v menu pro větroně podporováno?
3. Jaká je výdrž baterie a jaká baterie tam je?
Marcel

1.) střeva sú niekde na nete, pohľadám, ale ak bude treba otvorím...
2.) V menu je max 10 servové krídlo + brzdy (8 serv krídelká a klapky, 2 servá vinglety-nádstavce)
3.) zatiaľ mám na nej "nabavkané" asi 3,5 hodiny a napätie kleslo zo 6,6V na 6,5V. Akumulátor som ešte nenabíjal, zapnutá bola v stave v akom prišla.

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 7:52

Mě by asi nejvíc zajímaly hlasové funkce - zda se dá u stopek ovlivnit, co říkají, zda lze například ozvučit přepnutí letového režimu atd.
Z tvého popisu si nejsem jistý, zda už to můžeš testovat anebo je zatím "Japan only", ale až to bude, tak mě to zajímá dost. U 14SG sice hlasové funkce jsou, ale jednak relativně omezené a navíc mi to občas "tuhne", že stopky mluví a pak přestanou :-(

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 7:58

celkem by mě zajímalo, jak se chová ten displej na slunci ... jak jde přečíst (vyfotit) na slunci podsvětlený a nepodsvětlený a jak zhasíná podsvětlení. Také mě napadlo jak je na tom s prací s logy telemetrie ... dokázali vymyslet něco jak je třeba nějak procházet? zobrazit přímo na Tx? a případně jaký mají formát ve srovnání třeba s 14SG.

dík J.

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 7:59

Fotky z RC Universe
image-ccfd34f6.jpg

IMG_0367.jpg

IMG_0365.jpg

IMG_0366.jpg

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 8:02

tomashr píše:Mě by asi nejvíc zajímaly hlasové funkce - zda se dá u stopek ovlivnit, co říkají, zda lze například ozvučit přepnutí letového režimu atd.
Z tvého popisu si nejsem jistý, zda už to můžeš testovat anebo je zatím "Japan only", ale až to bude, tak mě to zajímá dost. U 14SG sice hlasové funkce jsou, ale jednak relativně omezené a navíc mi to občas "tuhne", že stopky mluví a pak přestanou :-(

S hlasom je to zatial biedne. Zatial iba u telemetrie, stopky stopky som zatial nerozhovoril. Všetko je nahovorené japonsky a návod tiež... Podľa dostupných informácií sa na dopĺňaní hlasových funkcií pracuje.

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 8:09

No už 18SZ hodili i na www.futabarc.com, tedy web US dealera, z toho plyne, že angličtina je na spadnutí. Ale kdy to pustí pro download je otázka...

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 8:12

jindraj píše:celkem by mě zajímalo, jak se chová ten displej na slunci ... jak jde přečíst (vyfotit) na slunci podsvětlený a nepodsvětlený a jak zhasíná podsvětlení. Také mě napadlo jak je na tom s prací s logy telemetrie ... dokázali vymyslet něco jak je třeba nějak procházet? zobrazit přímo na Tx? a případně jaký mají formát ve srovnání třeba s 14SG.

dík J.

Slnečno zatiaľ nie je.. potom nafotím
Svietivosť sa dá nastaviť maximálna 20 minimálna 1. Pri zamračenom počasí stačí v pohode nastaviť na 5
Doba podsvietenia sa dá nastaviť 0-240sek. Po ukončení nastavenej doby plynule stmavne na najnižšiu nastavenú hodnotu (u mňa 1)
Logy zatiaľ neviem, nemám SD kartu...

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 8:13

tomashr píše:No už 18SZ hodili i na http://www.futabarc.com, tedy web US dealera, z toho plyne, že angličtina je na spadnutí. Ale kdy to pustí pro download je otázka...

dúfam, že v zime to bude :mrgreen:

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 9:14

Lacko ako sa daju ovladat trimy 5,6? Radio som nedrzal, tak len prvy dojem, ze su akosi prstolomne umiestnene. Ked trimujem klapky, odtokovku alebo ladim mix za letu.. Viem ze ty si to na radiu nemal a zda sa ti to nepodstatne, ale zaujima ma to :)

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 9:27

mac píše:Lacko ako sa daju ovladat trimy 5,6? Radio som nedrzal, tak len prvy dojem, ze su akosi prstolomne umiestnene. Ked trimujem klapky, odtokovku alebo ladim mix za letu.. Viem ze ty si to na radiu nemal a zda sa ti to nepodstatne, ale zaujima ma to :)

Presne tak isto ako trimy S,V,K,M. Ja lietam pult a trimy mixov mám na horných poťákoch. Ono to (T5, T6) v podstate nie sú trimy (priradené). Môžeš to použiť ako ovládače kanálov, ale aj priradiť ako trimy ktoréhokoľvek proporcionálneho kanálu...
Ale vzhľadom na to, že ty si JR pozitívny ty to vlastne ani nepotrebuješ vedieť :lol:

Re: Futaba T18SZ

úte 15.09.2015 9:57

Nepytal som sa na funkciu, ako ich pouzivam som napisal, ale na ergonomiu ovladania.
Ano mam jr ale co ak si budem musiet zadovazit futabu? :)

Re: Futaba T18SZ

stř 16.09.2015 7:20

Futaba dělá z telemetrie hroznou vědu. Kupte si DC/DS16 a máte po problémech :wink: Vše v češtině a hlavně čidla na měření kapacity accu. Docela se divím, že taková velká firma a tak pozadu.

Re: Futaba T18SZ

stř 16.09.2015 10:00

michalv píše:Futaba dělá z telemetrie hroznou vědu. Kupte si DC/DS16 a máte po problémech :wink: Vše v češtině a hlavně čidla na měření kapacity accu. Docela se divím, že taková velká firma a tak pozadu.

...Jeti fandím, nicméně přenos Fasst je jenom jeden...A v čem dělá Futaba z telemetrie hroznou vědu? Používám telemetrii už dva roky a zatím mi nic nechybí - varia několika kvalitativních stupňů, GPS, měření napětí accu umí každý Rx, teploměry atd. Ano, nemluví česky ... ( mluví Jetík japonsky ? ). Mluví nahlas i do sluchátka, co chybí?
Ano spoustu věcí bych chtěl i jinak, ale to je problém telemetrií všech značek, větroňáři by vylepšili vario, další výškoměr, někdo rychlost...
Ale nevím o rádiu, které by naprosto dokonale zvládalo všechny vychytávky zejména českých modelářů :D
Odeslat odpověď