Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RC souprava pro začátečníka
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2005 8:54 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2005
Příspěvky: 7
Zdravím,
co se týká RC modelů, jsem začátečník.
Chtěl bych se zeptat na pár drobností.
Uvažuju o koupi nějaké RC soupravy a HITEC OPTIC 6 se mi docela zamlouvá. Pro začátek bych chtěl začít s moji lodí, později případně s autem nebo letadlem. Dá se tato souprava použít i na loď nebo auto?

K tomu bych si měl asi pořídit nabíječku. Dá se jedna nabíječka použít na obě baterie? Tzn. vysílače a přijímače.

Když budu mít více modelů, dá se přijímač lehce přehodit z jednoho na druhý nebo se musí koupit nový?

Díky


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2005 9:09 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2004
Příspěvky: 28
Bydliště: Hradec
Až ji seženeš /Optic 6/ , tak mi dej prosím vědět, já ji sháním od konce listopadu a řekli že bude snad tak koncem ledna. Tomu sem skoro nemoh ani uvěřit, že nějakou věc kterou inzerujou v každým časáku 2 měsíce vůbec nemaj :-((


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2005 9:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Ahoj,
pokud chceš používat jednu vysílačku pro všechno (auta , lodě letadla) rozhodně bys měl koupit 40MHz, protože třeba 35MHz je vyhrazeno jen pro letadla.
Pokud se týká jenoho přijímače není to zrovna moc šikovný protože vždy budeš muset odpojovat konektory od serv popř. regulátoru a tahat anténu , ale jde to.
Nabíječka- nepíšeš jastli se chceš věnovat elektrám, nebo spalovákům, pokud koupíš nějakou lepší, zvládne jak Tx a Rx (vysílač, přijímač) tak i pohonné články pokud se budeš chtít věnovat elektrám.


Majkl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2005 12:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2005
Příspěvky: 7
Ano chtěl bych právě 40 MHz-ovou soupravu. Chtěl bych začít s elektro. A co ovládání? Tady na diskuzi jsem četl, že u té Optic 6 levá páčka nemá pružinu a tudíž zůstává v pozici v jaké ji nechám. U lodě nebo letadla by to mělo být asi v pořádku - nastavím rychlost a nemusím to držet. Jak se to ale řeší u auta? Jak vůbec poznám (třeba v on-line obchodě), jestli se obě páčky vracejí samy nebo jedna ne apod?
Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2005 12:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
Optic nevlastním, ale je to počítačová souprava, takže určitě umožňuje konfiguraci, co na kterým kniplu má být za funkci/ kanál, ale standardní středoevropské ovládání je pravá páka - plyn / křidýlka, levá páka - výškovka / směrovka. Kniply se daj jednoduše pomocí pružinky nastavit, jestli se maj vracet, nebo ne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 12.01.2005 19:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 2.11.2004
Příspěvky: 408
Bydliště: Jakubov u Mor. Budějovic
stím řízením auta: většině vysílačů zůstává jedna páka ve stejné poloze a když se ti to nelíbí tak na plyn můžeš použít zaroveň tu páku kterou řídíš, já ale mám na futabě f16 danej u auta plyn normálně jak na letadlo ale nemůžu používat obousměrný regulátor, ale na to si zvykneš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 11:00 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2005
Příspěvky: 7
Díky všem,
To neski: asi si měl pravdu. Třeba u Hobbyteamu budou mít OPTIC 6 po 20. lednu.
Už jsem celkem v obraze. Teď ještě zapřemýšlet nad nabíječkou - aby mi nabíjela jak baterie ve vysílači, tak pohonné články. Někde jsem četl o gelových bateriích - že vydrží o hodně déle než jiné články. Dá se sehnat nabíječka, která nabíjí ty gelové a zároveň i vysílač?
Jak je to s konektory? Předpokládám, že má každý výrobce baterií jiné konektory...
Např. budu mít RC soupravu OPTIC 6 a potřebuju do lodi nějakou baterii, která vydrží aspoň hodinu a k tomu jednu nabíječku. Můžete mi napsat nějaký typ na beterii a dobíječku??
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 12:39 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
gelovky jsou opravdu vhodný jenom do lodi - jsou těžký. Co se týče konektorů u pohonných baterií daj se koupit v modelářské prodejně a k vysílačce si můžeš koupit nabíjecí kabel. Pokud koupíš nějakou lepší nabíječku bude umět všechny druhy baterií, ale nečekej nic levnýho, tak cca 2 500,-. Tkže pokud nechceš moc investovat zařiď se na jeden typ baterií (nejlépe NiCd, nebo NiMh) které se dají použít jak k pohonu, tak ve vysílači a kup k nim jednoúčelovou nabíječku (třeba v bazaru)
Tak mě napadá co takhle vic surfovat a míň se ptát :lol: :lol: :lol: všechno co ti tady píšu najdeš určitě buď tady na RC Mánii, nebo na jiných modelářských stránkách/ obchodech. Spoustu užitečných inforamací najdeš tady: http://194.108.73.26/rcm/index.php?katMenu=10 stačí vlevo kliknout na oblast co tě zajímá a v pravo se objeví spousta užitečných základních informací


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 14:17 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2005
Příspěvky: 7
OK OK, už se ptát nebudu :)
Na netu sice nejsem žádný nováček, ale než bych našel takové informace co jsi mi napsal, tak bych musel prosurfovat půl dne - a tolik času zase nemám. Vím, že na netu se dá najít všechno - skoro - ale chce to čas..
Na tom webu, co jsi mi napsal, jsem ještě nebyl, ikdyž jsem si myslel, že jsem prolezl všechno.
Tak zatím dík..a jdu studovat..:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 14:21 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 17.5.2004
Příspěvky: 142
radikus píše:
OK OK, už se ptát nebudu :)
Na netu sice nejsem žádný nováček, ale než bych našel takové informace co jsi mi napsal, tak bych musel prosurfovat půl dne - a tolik času zase nemám. Vím, že na netu se dá najít všechno - skoro - ale chce to čas..
Na tom webu, co jsi mi napsal, jsem ještě nebyl, ikdyž jsem si myslel, že jsem prolezl všechno.
Tak zatím dík..a jdu studovat..:-)


Žádný půl den, půl hodiny. Třeba tady jsou fóra podle témat a v každém z nich je vyhledávání:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/

_________________
dědek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 15:02 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2005
Příspěvky: 7
To je fakt - půl hodiny - RC souprava půl hodiny, nabíječka půl hodiny, baterie půl hodiny, serva půl hodiny, motory půl hodiny....a když to všechno sečtu....aha tak je to víc než jeden den :-))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 15:26 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.8.2004
Příspěvky: 28
Bydliště: Hradec
Lepší se v tom x půlhodin hrabat,než koupit za y litrů něco, co ti potom bude na h. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 13.01.2005 16:57 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 6.10.2004
Příspěvky: 160
muj příspěvek nebyl myšlen tak, aby ses neptal, od toho sem všichni lezem - pokecat a poptat se těch co to vědi, ale je třeba se neptat na triviálnosti :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2005 8:50 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2005
Příspěvky: 7
Kdysi někdo řekl: "Aby se dosáhlo velkého, je třeba začít s menším." :idea:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14.01.2005 9:12 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Radikus....Nabíječka pro Optic 6 jmenuje se to CG-22A je to origoš Hitec a nabíjí vysílač i přijímač.Sice to musíš nabíjet déle, ale stejně v návodu varují před nabíjením rychlonabíječek.A to nejlepší:Stojí 399,-
Já jí kupoval na netu u Houšky(myslím Optic ne tu nabíječku).Zkuste jestli jí ještě nemá.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz