Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 10:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
ano tiez mam dobre skusenosti s tymito prijmacmi , dokonca na tom 6 kanalovom bez umelej krabicky lietam s cessnou a nebol problem, tak som chcel vediet viac skusenosti :-) mam problem s kolieskom na pravom boku ktore funguje nepresne a takisto gimbaly nevracaju presne stredy ale uz mam objednane oba gimbaly nove , bez toho kolieska sa da fungovat , zatial som nikde nevidel nahradne.

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 11:17 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Predpokladám, že s Cessnou nejdeš viac ako 200m, ono je to dosť klamlivé. Najvyššie sa lieta s vetroňmi. Koliesko - myslíš tie posuvné ovládače na pravom a ľavom boku hore na ukazováky?
Hoď link na tie gimbaly, chcem kuknúť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 12:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
nie , aj zvysne lietadla su carbon Z cub a Slick 55 cize tiez nebudu velmi daleko no nechcem ich rozbit .

tu su gimbaly , mozes si vybrat ci chces throttle gimbal alebo directions :

http://www.banggood.com/Flysky-FS-i6-2_4G-6CH-Transmitter-Spare-Part-ThrottleDirection-Main-Bearing-Seat-p-1058191.html?rmmds=myorder

este planujem navysit kapacitu baterie ale neviem aky rozmer sa zmesti pod kryt.

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 12:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
A pasujú aj na i10? alebo iba na i6?
Zobral som tam za tých 9,99 doláčov a poštovné zdarma ten šestkový prijímač v tvrdej krabičke, tie sa mi zdajú po praktickej stránke suverénne TOP a sú moje najobľúbenejšie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 13:02 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
Ešte otázka.
Dá sa nastaviť ochrana plynu tak, že keď je prepínač SwD v polohe "od seba" že plyn je zamknutý?
Na tom prepínači mám "celkové stopky" a páčilo by sa mi, ak by mi plyn išiel iba keď stopky idú, teda SwD k sebe.
Ochranu pred nechceným pridaním plynu som nemal zatiaľ na žiadnom vysielači. Ako na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 30.01.2017 14:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
podla rcgroups fora pasuju aj na i10 , ja mam throttlecut tiez na jednom tlacitku od seba neviem presne oznacenie ale funguje to v pohode, miesto stopiek pouzivam pipac napatia a lietadlo mi zapipa ked klesne pod nastavenu hodnotu clanok baterie cize ked si neham rezervu mam sancu aj na viacero pokusov o pristatie.

_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 20.02.2017 11:55 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.2.2014
Příspěvky: 1871
Bydliště: Blatnica, SR
i10 v akcii v UK sklade za 100,60 doláčov + 19,73 pošta do ČR, bez dane a dph.
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tgy ... ode-2.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 16:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.2.2006
Příspěvky: 792
Bydliště: Praha 8
Zdravím,

po vééélmi dlouhé době se vracím na rcmánii a hned bych měl dotaz. Po těch letech, co jsem se věnoval jiným koníčkům a na modelařinu nezbyl tak docela čas bych se k ní zase rád vrátil. Jenže ta doba až moc postoupila a musím se v tom trochu zorientovat. Nejdříve jsem plánoval oprášit stávající zařízení (rozuměj 7-kanál 35 MhZ a nějaké ty přijímače). Jenže už v době kdy jsem starý vysílač pořizoval to nebyla zrovna novinka na trhu. Nyní tomu odešly baterky a řeším, zda má cenu investovat do historie a nějakým způsobem to zatím provozovat, nebo se poohlédnout po něčem novém a konečně také přejít na ty "nové" technologie.

Takže k věci. Finančně se nemohu příliš zrujnovat a tak přemýšlím nad volbou vysílače řekněme do 5000 ale lépe trochu méně. Přečetl jsem vlákno o FrSky Taranis a Turnigy TGY-i10 a přemýšlím jakým krokem jít. V době aktivní modelařiny mě 7-kanál stačil více méně (oblíbená kategorie větroně) a tedy si myslím, že Tx od Turnigy by mi vyhověla ve všech aspektech (zvláště při nynější slevě na HK za 100$). Na Taranis zase všichni pějí hrozné ódy jak je to investice do budoucna atd atd. Nyní na HK kolem 200$ (to už je na mě skoro hodně, nejsem náročným uživatelem).

Čili pokud shrnu mé požadavky, myslíte že byste mi TGY-i10 doporučili?

Letadla: menší houbolety elektro, samokřídla na svah, nějaká házedla, větroně do rozpětí 3 metry s brzdami včetně možností mix brzdy + křidélka + výškovka. A víc mě asi nenapadá. Pro představu operoval jsem s vysílačem Multiplex Cocpit MX a až na nemožnost nastavit mix aby mi šly při brzdění zároveň brzdy dolů a křidélka nahoru jsem si vystačil, takže skutečně žádné zásadní nároky.

Otázka tedy je zda vybírat z těchto dvou nebo se poohlédnout ještě po něčem.

telemetrie není zásadní podmínkou, vystačil jsem si bez ní, půjde to i teď i když lákavá myšlenka to je.

Díky všem za názory
p.s. abych nezapomněl, dá se na ní sehnat nějaký rozumný pult? řídit palcema jsem se nikdy nenaučil a asi už ani nechci :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 17:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
https://rcstudio.cz/cs/49-taranis-q-x7

Před půlrokem bych byl pro i10, ale tak nějak se mnou nemluví :-) a rychle vybíjí baterku,
tedy verze taranisu jsou o dost lepší (až na to snadné programování i10).
Za mne qx7 + jako zdroje 2x LiIon.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: úte 21.02.2017 18:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10.3.2016
Příspěvky: 149
Bydliště: Topolcany/Bratislava
Ahoj , mal som tgy i10 cca rok , ta vysielacka by bola super ale kvalita je dost nizka-dost nepresne kniple napriklad a bateria rychlo stracala vydrz umna bol otocny potenciometer napravo tak nepresny az bol nepouzitelny , mal som obavy ze koli vysielacke si nebudem moct plnohodnotne zalietat a nieje prijemne ked ti to nevracia stredy kniplov ze ti lietadlo zacne tahat do stran tak som racej kupil daco overene.Odporucam racej priplatit a kupit si taranis plus , niekde sa spominalo ze ak si dokupis vsetko potrebne k qx7 tak mas skoro cenu taranisu a ten sa da okolo 200E kupit aj na svk/cz so zarukou.v Open tx si nastavis vsetko mozne co potrebujes a nebudu ti chybat funkcie. Sam som presiel na Opentx Horus a som spokojny hlavne mi slo o kvalitu a tam je rozdiel dost poznat , casom si vies do taranisu dokupit aj kniple s HALL senzormi pripadne.kazdopadne takto na fotkach vypada solidne aj v porovnani s Horusom.


Přílohy:
DSC_1422.JPG
DSC_1422.JPG
[ 82.06 KiB | Zobrazeno 3474 krát ]

DSC_1423.JPG
DSC_1423.JPG
[ 89.11 KiB | Zobrazeno 3474 krát ]

DSC_1424.JPG
DSC_1424.JPG
[ 83.18 KiB | Zobrazeno 3474 krát ]


_________________
FrSKY HORUS X12S,Beta 1400,Slick 55",Carbon Cub Z,Cessna 182,RC Factory Yak55,Durafly Tundra
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2017 17:40 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2006
Příspěvky: 60
Chtěl bych se zeptat na čas modelu. Po vypnutí a zapnutí vysílače se mi tento čas vynuluje.
Je to chyba ve vysílači nebo mám něco špatně nastaveno.
Na čas mám nastavený přepínač a hodnotu plynu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2017 23:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
Kubik777 píše:
....

Čo sa týka Taranisu...
máš tam hlasový výstup - je to dobré pri telemetrii ti to vie hovoriť hodnoty ...
Máš v ňom logovanie telemetrie..
Máš tam veľký a dobre aj na slnku čitateľný displej... na ňom môžeš mať veľké písmo...
Příloha:
DSC_0689.JPG
DSC_0689.JPG
[ 89.2 KiB | Zobrazeno 3332 krát ]


Máš tam veľké množstvo senzorov.
Soft je bez obmedzení...
Nevýhoda... Soft je bez obmedzení.. musíš si to vedieť naprogramovať....
Nieje to žiadna tragédia... povedzme úroveň Excelu... +- x / ...
Pult neviem... určite neaký je, ale Taranis je palcovka.. a ja to lietam ako palcovku...
Predajcu máš tu
https://rcstudio.cz/cs/

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: sob 04.03.2017 23:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 5095
Bydliště: CA
automet píše:
A pasujú aj na i10? alebo iba na i6?
Zobral som tam za tých 9,99 doláčov a poštovné zdarma ten šestkový prijímač v tvrdej krabičke, tie sa mi zdajú po praktickej stránke suverénne TOP a sú moje najobľúbenejšie.

Ak chceš, mám tie z Taranisa... môžeš skusiť ...

_________________
http://lubo111.rajce.idnes.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: čtv 20.07.2017 17:13 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.1.2006
Příspěvky: 60
Tak jsem po dlouhém rozhodování do vysílače nahrál firmware 1.0.8.
Původně jsem měl:
Version 1.07-TGY
07-08-2015
Hardware 2.1
Po prostudování různých zahraničních fór jsem před upgradem zformátoval SD kartu aby byla čistá a po upgrade ještě pro jistotu proved faktory reset.
Výsledek - vysílač funguje naprosto korektně, zatím vše co jsem zkoušel je funkční a dokonce funguje na přijímačích i výstup SBUS. V novém firmware je opravené i počítadlo provozních hodin modelu, které se už nenuluje při každém vypnutí a zapnutí vysílače.
Za mně spokojenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Turnigy TGY-i10
PříspěvekNapsal: pon 21.08.2017 9:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2009
Příspěvky: 803
Bydliště: okr. Blansko
Obrázky: 0
Nemáte někdo odkaz, kdo dodává
Obrázek
kartu s USB konektorem pro TGY-i10 ?
Dostal se ke mě vysílač s vylomeným konektorem. Napájení po opravě funguje, ale komunikace s PC ne.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz