Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: stř 24.02.2016 14:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.4.2011
Příspěvky: 6500
Bydliště: ČR
Obrázky: 0
A opravdu jsi podle toho vydea předělával DX6i? Ten návod je pro DX7. V DX6i, pokud si pamatuji, není potřeba předělávat žádné drátky ani ovladače, jen se přehodí aretace a v menu se přepne příslušný mód.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 11:09 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 10.11.2013
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha 10
Obrázky: 5
Maš pravdu to není na dx6i předelávám jsem ho asi podle jiného videa už je to dávno ala drátky se tam nějaké přepojovaly a v menu jsem taky něco dělal.....

_________________
když už člověk letí tak má koukat aby letěl a když kouká aby letěl tak má letět s tím s čím umí


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX6i - mode1
PříspěvekNapsal: čtv 25.02.2016 12:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
haja píše:
Ahoj,
koupil jsem vysílač DX6i z druhé ruky, předělaný z mode2 na mode1. Mám problém s nastavením plynu. Spáruju model, plyn mám stažený. Ale po opětovném připojení je plyn jakoby reverzovaný - páka dole=plný plyn, páka nahoře=0. Když dám reverz na kanál plynu, tak dostanu stav páka dole=poloviční plyn, páka nahoře=plný plyn.
Napadlo mě, jestli prodávající třeba při přepojování na mode1 nepřehodil nějaké kablíky na potenciometru plynu???
Kontroloval jsem na MONITORu výchylky plynu (na vyresetovaném modelu) a pokud je páka dole, tak MONITOR ukazuje výchylku doprava a při páce nahoře doleva. Je tento stav v pořádku? Logicky bych čekal výchylky obráceně. Neznám nikoho s podobným vysílačem, tak to nemám jak ověřit. Jestli se najde někdo, kdo mi toto na svém vysílači ověří, budu mu moc vděčný.
Díky haja.


Snad to pomůže.


Přílohy:
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG
[ 47.71 KiB | Zobrazeno 2872 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: sob 05.03.2016 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2011
Příspěvky: 1826
Blog: Zobrazit blog (1)
Ahoj, chci se zeptat dá se u DX6i změnit Mod1 na Mod3 jinak než přepájením kablíků?

_________________
AGILE 7,2/ AGILE 5.5/ DEVIL 420/ T-REX 500PRO-Sportline/ RJX X-TRON 500/ EXTRA 300/ FPV QAV 210/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: čtv 28.04.2016 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 27.5.2012
Příspěvky: 1687
Bydliště: Kroměříž
Obrázky: 38
S kamarádem jsme na mé koptéře řešili failsafe a vysílač (stará DX6i) jsme často zapínali a vypínali. No a pak nějak přestal fungovat. Nejde s žádným přijímačem spárovat, dávno spárovaný přijímač nereaguje, jede to jen ve spojení se simulátorem. Odešel bez rozloučení VF modul, nebo něco takového?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: úte 21.06.2016 3:46 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 9.9.2012
Příspěvky: 160
Bydliště: Nové Město na Mor.
Zdravim, muze mi prosim nekdo poradit kde koupit packovy prepinac, kratky, klidne i dlouhy, ale bez aretace? Potrebuji vratny s pruzinkou, jako je na Timeru. Diky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 20:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Problém s cukáním směrovky.

Kolegové nevím co mne to napadlo dát na Sharka ... Spektrum DX6i :cry: ale stalo se.
Při prvním i druhém letu vše v pořádku. Při třetím letu letu při výletu ze zatáčky jsem najednou model neřídil.
Byla na něm kamera tak přikládám záznam k posousení ... čím se to mohlo stát.

Podle mne přichází v úvahu:
vadné servo .... vadný přijímač ...... momentální ztráta signálu .... rovnou spektrum hodit do koše :lol: :lol: :lol:

Budu rád za vaše rady



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 21:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
O jaký přijímač jde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 22:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
Je to určitě Spektrum 6 ti kanál ale který přesně nevím musím se zítra podívat.
Ale je fakt že má jen 2 malé anténky a je celý schovaný v trupu ... v tom by také mohl být zakopaný pes :lol:

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: stř 29.06.2016 22:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Pokud má jen asi 3cm dlouhé antény, tak to může být AR6100, AR6115e se starším protokolem DSM2 a zkraceným dosahem, tam ztráta signálu bývala, dřív jak 300m od vysílače by to padnout nemělo. Někdy zlobí i AR500, který má plný dosah. Nedávno jsem zahlédl jaké typy jsou problémové a převážně se jedná o ty nejmenší výše zmíněné či případně uvedené na trh do 2011 a níže. Nebudu nikomu brát na Spektrum jeho názor, ale téměř 5letá zkušenost bez jakéhokoliv problému může něco napovědět. Nikdy jsem nezažil ztrátu signálu nebo něco co by značilo potíže-větroně, cvičný hornoplochy i akro typu Yak. Co se přijímačů týče, tak používám jen DSMX AR600, 610 a pak AR6210+satelit pokud chci mít jistotu, u kterých jsem potíže nezaznamenal. Zkusil bych zapojit jinýho výrobce i pro zjištění vady toho serva, případně kombinace přijímač-regl-servo a kombinovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 15:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
DXS píše:
Pokud má jen asi 3cm dlouhé antény, tak to může být AR6100, AR6115e se starším protokolem DSM2 a zkraceným dosahem, tam ztráta signálu bývala, dřív jak 300m od vysílače by to padnout nemělo. Někdy zlobí i AR500, který má plný dosah. Nedávno jsem zahlédl jaké typy jsou problémové a převážně se jedná o ty nejmenší výše zmíněné či případně uvedené na trh do 2011 a níže. Nebudu nikomu brát na Spektrum jeho názor, ale téměř 5letá zkušenost bez jakéhokoliv problému může něco napovědět. Nikdy jsem nezažil ztrátu signálu nebo něco co by značilo potíže-větroně, cvičný hornoplochy i akro typu Yak. Co se přijímačů týče, tak používám jen DSMX AR600, 610 a pak AR6210+satelit pokud chci mít jistotu, u kterých jsem potíže nezaznamenal. Zkusil bych zapojit jinýho výrobce i pro zjištění vady toho serva, případně kombinace přijímač-regl-servo a kombinovat.

Tak jsem to v dílně zkouknul :)
Je to přijímač Spektrum AR 6100 e

V té ostré zatáčce jsem vůbec nepoužil k zatočení směrovku za to dám ruku do ohně :lol:
to už asi řídil on ... nejvyšší :lol: :lol: :lol: a ta vzdálenost byla s bídou 100 metrů.

Teď vše funguje bez problémů, servo testováno na servo-testru bez jakéhokoli zádrhelu.

Řekl bych že to bude přijímačem na to rádio (je jen na takové to domácí lítání kolem komína a v práci) ,
lítám více bublin i větroně s přijímači Spektrum AR6210 se satelitem i Orange a ještě nikdy se nic podobného nestalo.
Takže v radiu to snad nebude. Je možné nějaké specifické rušení které Taranisu ani Graupnerovi nevadí a Spektrumu se nelíbí?
Dokud jsme lítaly 35 mHz tak v tom místě rušení bývalo ... ale to snad u 2,4 by nemělo vadit.
Po tom pádu jsem dal ještě dva lety a bez problémů .........

Pánové díky za rady a typy :)

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: čtv 30.06.2016 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jo, to bude jeden z těch problémových. Zarušení je u 2.4 téměř vyloučeno, bych řekl a je jedno o jakou značku rádia jde. Pokud se 6210 problém není, vysílač bude v poho. Spousty lidí na Spektrum nadává, ale jak jsem již psal, funguje mi spolehlivě a když utrousím poznámku o tom, že bylo první na 2.4GHz, létá na něm půl USA a taky excelentní akropilot Jase Dussia (doporučuji videa na YouTube), tak to takový šmejd, jak někteří chtějí říci, být nemůže, to by to výrobce rychle zabalil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 18:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.5.2014
Příspěvky: 1500
Bydliště: Mikulov na Moravě
Obrázky: 6
To DXS
Řekl bych že na zhoršení přijímaného signálu má určitě i vliv to že jsou antény utopeny pod vrstvou poliše
ale i tak to škubání na tak krátkou vzdálenost ... tam by to asi ani vystrčená anténa nezachránila.
Kdybych tam udělal dírku tak z trupu by koukalo jen pár mm antény.
Ještě se zeptám máš i zkušenosti s přijímači Orange? Díky.

_________________
Nahoru to půjde ... dolů musí.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 20:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Bubliny tomu nevadí, leda kdyby byl přijímač v kovový schránce silný několik cm, aby signál neprošel. S Orange zkušenost nemám, kupoval jsem rádio v plný palbě, kde jsou v balení 2x610 a 1x 6210 a později za pár korun sehnal novou 610+6210, takže zatím jich mám dost, ale kolem hlavy do pár desítek metrů u plackoletu bych se nebál, kluci je dost používají. Zkusil bych do dalšího letu vložit tu 6210, klidně bez satelitu, mám ho v menším akrobatu rozpětí 80cm a na letišti ho proháněl bez výpadku kolem 100m od sebe. Našel jsem video, kde u AR6100e k němu dojde i pár metrů od rádia https://youtu.be/ExNBdBpXRGQ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DX6i
PříspěvekNapsal: pát 01.07.2016 21:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Na tom videu ale nekmitá jen směrovka, ale i křidélko, pokud jsi s ním nekvrdla ty.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1325 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz