Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 19:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 19.12.2017
Příspěvky: 4
Zdravím, chci začít s létáním na Heli a nemůžu se rozhodnout jaký vysílač. Jsem naprostý začátečník a nevím si rady.
Do oka mi padlo několik kousků:
Spectrum DX6
Spectrum DX6i
Spectrum DX7
FlySky FS-i6
Turnigy TGY 9X
Fatuba T8FG

Pokud máte s nějakým z těchto modelů zkušenosti a nebo máte jiný nápad, tak sem hoďte svůj názor.

Všem předem děkuji za rady, typy a Vaše zkušenosti. ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2009
Příspěvky: 1035
Bydliště: Nelahozeves
Napiš odkud jsi, a třeba se někdo ozve, a vyber si podle něj, za mně na heli futaba, ale to záleží jestli jen heli, nebo i něco jiného a je to i o penězích.

_________________
Gaui200,Tarot450ProFBL,MinititanV2,TRex500,Raptor50,TZ-V2 Frenzy,TRex700,FutabaT-10C+nějaký letadla


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:40 
Mazák
Mazák

Registrován: 3.11.2011
Příspěvky: 592
Bydliště: Česká republika
S jakým modelem vrtulníku chcete létat? V dnešní době bezpádel jsou nároky na sw vybavení vysílačky pro model vrtulníku nebo multikoptéru velmi nízké. Uřídíte to v podstatě i tou nejjednodušší. Já bych si dnes asi koupil nějakou tu levnější frsky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:44 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 12.1.2013
Příspěvky: 1444
Bydliště: Pardubice
V dnešní době asi nejrozumnější volba https://rcstudio.cz/cs/49-taranis-q-x7 .. Osobně létám heli a coptérky s tímto https://rcstudio.cz/cs/31-taranis-plus-x9d .

_________________
Goblin 500 Spirit@MiniProtos Spirit@Oxy3 Spirit@Taranis + Xlite RC@ www.arcitimer.com


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 22:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Masečín Praha západ
Vbar control od Mikáda. Jednou ochutnáš a nebudeš litovat.

_________________
Chybama se člověk učí .
Chase 360, logo 700xxtreme , logo 600sx. Vbar Control


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 4:50 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Uridis to vsemi radii na seznamu. Je to spis o preferencich a penezich.
Pokud je to mozne, radeji bych vybral neco s moznosti telemetrie. Mit telemetrii je prijemne. Uz jen to, ze mas moznost u elektriky letat podle spotrebovane kapacity z baterek a ne na cas.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 6:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.1.2013
Příspěvky: 302
Ja teda litam letadla. Nicmene mam vysilac DX6i a Turnigy I6s (Flysky). Spektrum uz bych si nekoupil, protoze po par letech, zacly potize. Vymenoval jsem prepinace, prestal fungovat range test,atd... Ted pouzivam tu Turnigu a spokojenost. Nehlede na to, ze obe radia jsem mel rozdelane a co se tyce vizualni kvality pajeni, spoju, tiskaku atd. tak ta Turniga je na tom mnohem lepe. Takove jsou moje zkusenosti.

_________________
Bravo F3k, Vertex F3k, Long Shot 4 F3k, K2000, Triple RES


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 8:53 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
Pokud dáš přednost kvalitě software a spolehlivosti před telemetrií, tak ta Futaba T8FG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 9:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Beep píše:
Napiš odkud jsi, a třeba se někdo ozve, a vyber si podle něj, za mně na heli futaba, ale to záleží jestli jen heli, nebo i něco jiného a je to i o penězích.



HALÍŘ píše:
Vbar control od Mikáda. Jednou ochutnáš a nebudeš litovat.


pkotatko píše:
Uridis to vsemi radii na seznamu. Je to spis o preferencich a penezich.
Pokud je to mozne, radeji bych vybral neco s moznosti telemetrie. Mit telemetrii je prijemne. Uz jen to, ze mas moznost u elektriky letat podle spotrebovane kapacity z baterek a ne na cas.



zdzd píše:
Pokud dáš přednost kvalitě software a spolehlivosti před telemetrií, tak ta Futaba T8FG



Pánové mají pravdu. Já se přikláním na stranu Futaby i za cenu toho, že bych nadále létal pouze na čas.

Další možnost, která funguje a je dobře odzkoušená je něco od Graupnera s přenosovým systémem HOTT. Tam bych se také poohlédl.

Pokud to půjde, na začátek se určitě vyhni Spectrum radiím, Hitecu, FlySky, Turnigy a různým open TX rádiím ( s otevřenou architekturou sw) . Až budeš zkušenější kup si co chceš, rvát vlasy si už budeš sám za své činy. :D Pamatuj, že vytvořit si správný úsudek je těžké. Protože správný úsudek obvykle pramení ze zkušeností. A bohužel zkušenosti si obvykle vytvoříš ze špatného úsudku :lol: :lol: :lol:


Napíšu to bez chození okolo - nejlepším rádiem pro začátek bez telemetrie je právě Futaba T8FG. Za svým názorem si stojím a nikdo mi jej nevyvrátí. Pokud máš možnost vzít, ber ji. Telemetrie je sice moc příjemná třešnička na dortu, ale bez které se dá také dobře létat. kluci okolo mne létají na telemetrii, je to super. Já létám pořád na čas a měnit nic nebudu. I kdych si do budoucna kupoval Futabu T16SZ, tak stejně budu létat na čas. Ten je pro mne referenční. Na začátek Ti svědomitě lépe poradit neumím.


Naposledy upravil OPR dne stř 20.12.2017 11:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 9:47 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.12.2010
Příspěvky: 4475
Bydliště: Brno
Obrázky: 10
Souhlasím se Zdzd a Opr :D


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 10:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 13.1.2007
Příspěvky: 6689
Bydliště: Berounsko
Vyber vysilace je vzdy a jenom o penezich, bohuzel.
Pokud to myslis vazne a chces se modelarine venovat, kup rovnou to nejlepsi (jasne ze i drazsi) radio co si muzes dovolit. Radio kupujes na hodne roku dopredu, neni to uplne spotrebak.

_________________
Bell 206, Mi-8, nejaka letadla, Jeti DS-16


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 10:48 
Mazák
Mazák

Registrován: 12.10.2012
Příspěvky: 603
Bydliště: Praha 6 ČR
Tak nevím kde je zakopaný pes a toto píši na obranu mého vysílače spektrum DX7. Chodím na stránky rcmanie už sedm let a po celou tu dobu tady slyším jak je Spektrum na dvě věci.Vlastním tuto DX7 už osmý rok a dostal jsem ji od známého který ji měl dva roky. Za celou tu dobu co ji vlastním tak nejevila jakékoli známky poruchy.A to jsem se k ní nechovám moc přátelsky. Dávám ji do tašky s krabičkou na baterky. Jednou jsem ji zapoměl v únoru při mínus pěti stupních ležet na zemi zapnutou do rána, odnesla to baterka,několikrát mě vypadla z ruky na asfalt, trávu a na beton, to bylo naposledy a od té doby mám popruh na krk. Nic při těch pádech neprasklo.Jediná závada byl prasklý konektor učitel-žák,ale to bylo tím jak jsem zuřivě trénoval na simulátoru a možná i tím že mě upadla i se sim. konektorem,tam praskla ta bakelitová krabička uvitř.Ten konektor uč-žák, mě poslali po dotazu na ASTŘE zdarma.Asi se nějak povedla. Veselý Vánoce.

_________________
MCPX-BL, blade 130x,trex 500, trex 550 dominator, dx7


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 11:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
Nooooo hele zrovna Dx7 tu původní starou bych ještě vyloučil ze seznamu problémových rádií. Ještě Dx6i tu starou původní jak na ní odcházeli potenciometry. Poťák se vyměnil a na chvíli byl zase klid - ostatní na tom docela fungovalo. Ovšem nové spektrum k vrtulníku raději nebrat. Nové šestky, 8mičky 7mičku, devítku .... nebrat. Toť můj odpozorovaný názor ohledně jakosti kvality a občasných problémů se sw.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 11:22 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
JETI DS 14/16/24. Jednou ochutnáš a nebudeš litovat.

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výběr vysílače pro heli
PříspěvekNapsal: stř 20.12.2017 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.7.2010
Příspěvky: 5680
Bydliště: Kamenice - Praha východ
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (2)
když se zadíváte déle na obrázek :mrgreen: ........ všimli jste si, :mrgreen: že ty jeho návrhy na rádio jsou do cenové výše max 5 - 7 000 Kč Tak bych se s Jeti uklidnil :lol: :lol: :lol: ( rozmezí 19 000 - 35 000 Kč )


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz