Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Český manuál ke Graupneru mc-24?
PříspěvekNapsal: úte 11.09.2007 18:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.6.2005
Příspěvky: 949
Bydliště: Česká Ves
Obrázky: 0
Kolega schání manuál k mc-24. Nemáte ho prosím někdo?
A nebo zdroj kde ho pořídit?
Díky

_________________
http://www.miki-rcletani.wbs.cz/
http://marekrc.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Programovani MC-24
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2009 12:16 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2006
Příspěvky: 12
Moc vsechny zdravim.
Nekde jsem cetl,ze na MC-24 jde naprogramovat uplne vsechno.Ale me se toho moc nedari.Ted jsem pred problemem:
Potrebuji na tahovy soupak 6 nebo 7 dat mix kridelka //dolu //-vyskovka //nahoru// a aby vychozi poloha soupaku byla uplne nahore a postupne pri tahnuti dolu sly kridelka dolu a vyskovka nahoru.Asi me nekdo bude mit za vola,ale nemohu si pomoci porad mi to nejde.Doufam,ze mi nekdo poradi.Predem moc dekuji

1 reg
2 l.krid
3 smer
4 vysk
5 p,krid
Jeste jednou diky
JS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2009 15:04 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 8.12.2004
Příspěvky: 432
Bydliště: Chomutov
Nemám teď v ruce vysílač, takže to nevím na 100% vždy programuju intuitivně z hlavy mi to moc nejde.

Ale nešlo by přiřadit tomu šoupáku třeba 6kanál a do toho kanálu mixnout výškovku a křidýlka? Nevím jak 24ka ale MC22 má mix na brzy už udělanej, takže ušetříš dva volné.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04.01.2009 15:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2003
Příspěvky: 1323
Bydliště: Plzeň - jih
Bohužel se teď nemám do čeho podívat, ale měl bys to nastavit v menu Flächenmischer (71). V poslední době jsem kolegovi několikrát nastavoval nějaké modely a myslím, že tam by to melo jít, on dneska zrovna není doma, podle manuálu ti radit nechci.

Jestli nemáš ani manuál, můžeš ho stáhnout tady: http://users.belgacom.net/TX2TX/manuals.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 05.01.2009 22:35 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2006
Příspěvky: 12
V menu 71 se mi podarilo jit kridelkama dolu,ale nevim jak sprahnout vyskovku a at menim procenta u kridelek,porad jdou na 6ce od poloviny drahy dolu,at je tam 100procent nebo 20.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Programovani MC-24
PříspěvekNapsal: stř 07.01.2009 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
svoja píše:
Moc vsechny zdravim.
Nekde jsem cetl,ze na MC-24 jde naprogramovat uplne vsechno.Ale me se toho moc nedari.Ted jsem pred problemem:
Potrebuji na tahovy soupak 6 nebo 7 dat mix kridelka //dolu //-vyskovka //nahoru// a aby vychozi poloha soupaku byla uplne nahore a postupne pri tahnuti dolu sly kridelka dolu a vyskovka nahoru.Asi me nekdo bude mit za vola,ale nemohu si pomoci porad mi to nejde.Doufam,ze mi nekdo poradi.Predem moc dekuji

1 reg
2 l.krid
3 smer
4 vysk
5 p,krid
Jeste jednou diky
JS


Mrknu se večer doma na svůj program pro EGE. Používám přesně tuto kombinaci, jen jsem si to přiřadil na páku plynu namísto šoupáku, takže to 100% jde.

_________________
Duplexák nehádá :!: Duplexák ví :!:
-----------------------------------------------
EGE, Mugi, FunJET, Atak, Benji, Tamahawk II, Rondo, Traxxas REVO, Graupner Taifun, MC-24 Gold, JETI Duplex, MVVS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 08.01.2009 21:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.1.2006
Příspěvky: 688
Bydliště: Litoměřice
Já to mám udělané takto:
1. mám nastaveno ovládání klapek na jeden z tahových potenciometrů
2. mám nastaven křídlový mix klapky - výškovka
3. u toho tahového potenciometru mám nastavený offset (posunutí nuly ke krajní poloze)

To je vše, ale otázkou je, jestli nastavování offsetů u ovladačů neumí jen MC-24 s Profi Rom (Gold či Black edition)

_________________
Duplexák nehádá :!: Duplexák ví :!:
-----------------------------------------------
EGE, Mugi, FunJET, Atak, Benji, Tamahawk II, Rondo, Traxxas REVO, Graupner Taifun, MC-24 Gold, JETI Duplex, MVVS


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 31.01.2009 19:58 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2006
Příspěvky: 12
Tak jsem asi s mym problemem v konci.Pro me neprekonatelny problem.Dost se mi podarilo,ale potrebuji jeste priradit bremsklappe k soupaku 6.To asi neni mozne,kdyz nemam Profi Rom .Co myslite?Jeste otazka,jde nejak prehrat romku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Graupner MC 24
PříspěvekNapsal: ned 24.05.2009 14:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2004
Příspěvky: 192
Bydliště: Třebechovice pod Orebem
Nemá někdo český manuál na Graupner MC 24,děkuji.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: MC-24/35 MHz přechod na 2,4GHz
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2010 11:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2009
Příspěvky: 87
Bydliště: Heřmanův Městec
Může někdo doporučit,případně poradit při update MC-24/35 MHz na 2,4GHz?Jaký modul do vysílače a jaký přijímač?
V neděli 27.12 jsem sjel s omotorovaným jéčkem při maximálce v průletu asi ve třech metrech.I když vyskočil FAIL-SAFE tak při této rychlosti a výšce byl k ničemu :( Můžu podotknout,že špička éra byla zaražená 35cm v uježděné přístupové cestě.Zbyl jen regl a motor :cry: :cry:
Když jsem šel po závadě zjistil jsem,že asi ve vzdálenosti 200metrů od nás tatík s děckem zkoušeli vánoční dárek..EASY STAR na stejném kanálu 8O :evil: :evil: Když jsem to zjistil,tak jsem vybouchl jak papiňák.
Už nechci řešit základní nevědomosti z řad "rádoby modelářů".Proto ten přechod na 2,4 GHz.
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2010 11:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 20.4.2008
Příspěvky: 2204
Bydliště: Královéhradecký kraj
Přímo MC-24 neznám a tak nevím jestli to má v zadu slot na výměnný modul... pokud ne, tak do toho lze nainstalovat tak zvaný "hack" modul. Třeba od Jeti nebo od Assanu:
http://www.jetimodel.cz/index.php?page=product&id=1

http://hobbycity.com/hobbycity/store/uh ... PM_Only%29

Přijímače na to jsou pak podle zvoleného systému, protože systémy na 2,4Ghz nejsou vzájemně kompatibilní. Ale třeba někdo kdo má tohle rádio odpoví líp.

_________________
OPTIC 6 2,4Ghz Assan


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2010 11:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.4.2008
Příspěvky: 784
Jak se vlastně ten tatík prohřešil, pokud lítal? Spíš náhoda, která dokáže být blbec.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2010 12:03 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2009
Příspěvky: 87
Bydliště: Heřmanův Městec
steno1883 píše:
Jak se vlastně ten tatík prohřešil, pokud lítal? Spíš náhoda, která dokáže být blbec.


Jak se prohřešil?? 8O 8O Napadá mne otázka.Jak dlouho lítáš s modely?
Když patra modelářů litá na určené letištní ploše už pár hodin a přijde tam kdokoliv z řad modelářů i vánočních modelářů...tak jeho první otázkou musí být jaké kanály jsou osazeny,případně které jsou volné a ne hned po příchodu zapnout vysílačku s čerstvě vytáhnutým modelem z pod kočárku.8O 8O :twisted:


Naposledy upravil kerim dne sob 02.01.2010 10:09, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2010 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.11.2008
Příspěvky: 546
Obrázky: 0
Ahoj, do svoji MC-24 jsem si koupil modul ASSAN, s trochou upravy pasuje misto toho puvodniho na 35Mhz, takze jde kdykoliv dat zpet na 35. Je jasny, ze ASSAN neni zadnej slagr, ale na to moje litani bohate staci a cena oproti IFS je minimalni. Duplex dela taky primo modul do tohodle radia.

Doporucuju prohlidnout tyhle fotky:
http://rc-model.rajce.idnes.cz/Pasmo_2% ... esni_doby/

ta s tim Assanem v nativni uprave ja ta moje. Po pul 4 mesicich intenzivniho pouzivani nebyl jedinej problem.

Martin


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01.01.2010 12:38 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 3.11.2009
Příspěvky: 87
Bydliště: Heřmanův Městec
martinre píše:
Ahoj, do svoji MC-24 jsem si koupil modul ASSAN, s trochou upravy pasuje misto toho puvodniho na 35Mhz, takze jde kdykoliv dat zpet na 35. Je jasny, ze ASSAN neni zadnej slagr, ale na to moje litani bohate staci a cena oproti IFS je minimalni. Duplex dela taky primo modul do tohodle radia.

Doporucuju prohlidnout tyhle fotky:
http://rc-model.rajce.idnes.cz/Pasmo_2% ... esni_doby/

ta s tim Assanem v nativni uprave ja ta moje. Po pul 4 mesicich intenzivniho pouzivani nebyl jedinej problem.

Martin

Ahojky Martine..Hledám spíše originální zástavbu do vysílače a kvalitní přijímač s telemetrií .Jen čekám na informace a zkušenosti,protože přijímačů je spousta .O duplexu vím a do ASSANA bych asi nešel..jukni na tohle vlákno:
http://www.pina.cz/2008/07/24/video-tes ... c-systemu/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 87 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: tomashr, ZS-Man a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz