Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 21:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Jde o mžikový spínač, který používám na spouštění hlášení výšky z varia Skyassistant. Před týdnem jsem chtěl před letem elektrovětroně Sirius ukázat na place kolegovi jak funguje mluvení z varia a nic se neozvalo, tam to asi začalo. Rádio mám 2,5 roku, spínač mám namontovaný přes rok a žádný problém. Mělo mě varovat když jsem dnes před startem měl podezření při kontrole kormidel a našel trimy kř, vop a sop do maxima vytrimovaný na stranu. Srovnal jsem to do nul, odstartoval a divil se jak mi to všelijak lítá a že už je to zase roztrimovaný. Pak jsem nějak přistál a hledal závadu - že to dělá ten mžikový spínač při každém hlášení (někdy kecá jen do dvou funkcí, jindy i do směrovky) by mě fakt nenapadlo. Přidávání do trimů se děje po ve vysílači nastavených krocích, hezky potichu bez signalizace při každém zahlášení výšky. Doma jsem do patice na základní desce vysílače připojil jiný spínač a dělá to taky, chyba je tedy v patici, která ale nijak zoxidovaná nebo mechanicky poškozená nevypadá. Zatím jsem spínač zapojil do jiné volné patice a nechal to být, budu to sledovat.

Jo a malá záhada na konec - kecání do trimů se dělo jen při nastaveném modelu Sirius, když jsem přepnul vysílač na ostatní modely, tak tam ten spínač na trimy takhle škodlivý vliv neměl!! :roll: (Asi pomůže nahrát znovu do vysílače poslední verzi FW, ona je pro můj vysílač stejně asi jen jedna).


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 21:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 16.8.2008
Příspěvky: 6896
Bydliště: Moravský kras
Pátral bych v mixech, nemáš tam něco omylem nastaveno?

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 28.09.2014 22:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Taky jsem pátral, tím jsem samozřejmě začal, ale marně. Ze staršího MC16/20 si na možnost ladit něco za letu mžikovým spínačem pamatuju, ale nikdy jsem to nepoužil. Tady nic takovýho podle mě ani není. Ale návod si jdu vzít k ruce a budu pátrat ještě v něm.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2014 15:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 29.10.2010
Příspěvky: 635
Je to jak píše JirkaA. Mžikovým spínačem se dá trimovat, pokud chceš a Ty máš někde něco nastavené špatně. Závada nebude ve vysílači...... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2014 15:53 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Pokud jsem si tam omylem jen někde něco nastavil, pak jen dobře. Nenašel jsem to. Důvody proč se přikláním spíš k názoru, že nastavením to není jsou tyto: Někdy to trimuje dvě a někdy i tři funkce najednou, v závislosti na tom jestli jsem předtím přepnul na jiný model abych zjistil, jestli tam se to taky projevuje. Většinou to trimuje na stejnou stranu, ale už jsem viděl i samovolný trimování všech třech funkcí na opačnou stranu. A pak, když jsem si všiml prvních příznaků, tak to bylo proto, že na spínač nebyla obvyklá reakce spuštění hlášení, v monitoru serv se to kmitnutí na příslušným kanálu projevovalo jako že nic, ale po uvolnění spínače signál prokmitnul přes neutrál na druhou stranu. Teprve pokud jsem spínač podržel, tak výchylka na tu správnou stranu pomalu narostla což taky bylo podivný, protože dosavadní správná reakce bylo kmitnutí na správnou stranu a dost. Pokud spínač podržím, tak výchylka bez zpomalení drží a po uvolnění se ihned vrátí do neutrálu. Že jsem do patice ve vysílači zapojil na zkoušku i jiný spínač a dělalo to to samé, jsem už uváděl v prvním příspěvku. Před prvním zjištěním divného chování jsem jednu změnu ve vysílači udělal a sice to, že BT modul, který tam mám pro spojení s androidem už dva roky, jsem z místa určeného návodem přesunul ven ze škatule a připevnil zvenku na bok hned vedle držáku na mobil. Sice ani pak se BT spojení nezlepšilo a různě to vypadává (buď vypadne spojení nebo se ukončí přímo ta graupnerovská aplikace v mobilu), ale je to jediná změna, kterou jsem za dlouhou dobu udělal. Dnes už je BT modul z vysílače definitivně odpojen, nakonec mi stejně stačí pípání varia a hlášení výšky ze skyassistanta.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 30.09.2014 16:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nechci ti do toho moc kecat, ale jestli to dělá jen u jednoho modelu, tak moc nevěřím, že je to závada rádia. Já bych ten model jednoduše smáznul a napípal ho komplet znova. Za tu dobu co to řešíš už by to bylo hotové a měl by si jasno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Aktualizace MC 22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 14:10 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.12.2012
Příspěvky: 102
Umíte někdo aktualizovat software vysílače MC 22 Hott? :?:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 15:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Ono není co aktualizovat, žádná aktualizace nevyšla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 15:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Nevím co v tom máš za verzi, ale informace k poslední aktualizaci 11.03.2016 najdeš včetně postupu tady:
https://www.graupner.de/Updates/?p=1&sFilterTags=mc-22
https://www.graupner.de/blog/detail/sCategory/735/blogArticle/28


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 18:09 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 13.12.2012
Příspěvky: 102
Teorie je jasná. Jenže k tomu potřebuješ ještě různý káble a pod.
Přiznám se, že se mě je kvůli jedné aktualizaci nechce shánět.
Moc totiž nevěřím, že Gr. ještě nějakou akt. pro MC22 vydá...
Za těch X let co ji mám, je tohle zatím jediná . :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 18:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ta MC-22 HoTT nemá USB port? Případně by se snad dal použít převodník od plnokrevných HoTTů a jenom si stáhnout Firmware Upgrade Studio a ovladač pro ten převodník. Převodník by se dal snad od někoho vypůjčit, nebo tu aktualizaci udělat přímo u něj. S MC-22 bohužel osobní zkušenost nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 20:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
Ta aktualizace má možná poměrně čerstvý datum, ale podle mě je to přesně ta samá, která byla k dispozici na starých stránkách graupnera už před pěti lety. Samozřejmě bych se strašně rád mýlil, ale nenašel jsem ani kde ve vysílači bych si číslo nahrané verze přečetl.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-22 Hott
PříspěvekNapsal: pon 22.01.2018 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V nejhorším by se verze měla zobrazit ve Firmware Upgrade Studiu.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MaxKin a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz