Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna křížového ovladače u DX7S
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2023 12:30 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 40
Ahojte. Po výměně pravého křížového ovladače mod 1 se mě vždy po zapnutí vysílače ozvou vibrace a na displeji je nápis, abych dal plný plyn. Dám plný plyn a zpět a vibrace se vypnou. Plyn funguje opačně (nahoře je nula a dole plný plyn). Provedl jsem kalibraci ovladačů, ale nic se nezměnilo. V menu Servo Setup jsem zadal u plynu Revers a plyn funguje normálně. Při zapnutí vysílače ale musím dávat plný plyn, jinak to vibruje. Před výměnou ovladače to fungovalo normálně (při zapnutí vysílače jsem měl plynovou páku dole a vibrace to nedělalo). Může mi prosím někdo poradit čím to je. Jak to uvést do stavu, jako před výměnou ovladače.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2023 12:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@Malina Požadavek: Mít plyn na nule při zapnutí. A po té odblokovat (set RX - TX) přesunem na max. a zpět, je normální a obvyklý postup. (Brání nechtěnému roztočení motorů při zapínání.) Za mne nový stav je správný a žádoucí. Pátrat jak se tam podařilo nastavit "staré" nevhodné nastavení, považuji za zbytečné. Ba i nerozumné. Leda, že bych nový stav ponechal. A řešení "problému" bych měl jako hledání "zajímavosti".


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2023 14:08 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Asi jsou jinak zapojený potenciometry, ne?
Znova a lépe :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: sob 02.12.2023 16:55 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.4.2010
Příspěvky: 10494
Bydliště: Nový Bydžov ČR
Obrázky: 14
Tak, prohozený krajní vývody potenciometru plynu. Navíc u spousty rádií je defaultně definován plnej plyn dopředu a souvisí to s trimem, kterej na plným plynu nefunguje, jen na ubraným. Jestli to tak je u Tvýho rádia nevím, ale to "křížový" zapojení potenciometru plynu a jeho trimu ať samostatným potenciometrem či digitálním spínaním trimu bude dělat problémy.
Zkus jestli souhlasí směr páky plynu a trimu. Pokud ne, je to jasný.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2023 15:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 1.1.2012
Příspěvky: 40
Tak je to vyřešené. Na konec jsem musel přehodit krajní vývody potenciometru v konektoru i když prodejce (Astra-Uh.Brod) psal, že levý i pravý jsou identické včetně konektorů viz poznámka. No všemu se věřit nedá.
Poznámka: Levý a pravý křížový ovladač jsou zcela totožné až na doraz omezující délku dráhy ovladače plynu (levý ovladač má kratší chod, v ovladači jsou tedy našroubovány dorazy). Zapojení konektorů pravého a levého ovladače je totožné. Centrování ovladače výškovky se nastavuje pomocí šroubu eliminující funkci vahadla. Chod plynu se nastavuje pomocí dvojice plechů, které zajišťují brzdu a zubatý chod. Po výměně ovladače je potřeba provést kalibraci ovladačů v systémovém menu vysílače.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Trias, Woita a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz