Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 11.10.2013 16:30 
BAN - uživatel vyhozen z RCManie
BAN - uživatel vyhozen z RCManie

Registrován: 24.10.2007
Příspěvky: 3341
Bydliště: Čadca, SK
JMalik píše:
Já to tam vidím takhle:
Má to v ceně:
- 3 letové režimy
- 5 volných mixů
- ...............
Za příplatek:
- křivky funkcí ( takže v základu asi křivka plynu ne)
- omezovač plynu
- ................
Je to za těch 20k bez přijímače, bez kufru, popruhu, tělo má potisk, ne elox........ SW se mi to zdá hodně ořezané a pokud se dokoupí všechny možnosti na plnou konfiguraci, tak to nedosáhne parametrů DS16, ale cenově pravděpodobně ano.


presne niečo takéto som včera napísal, ale prebudila sa vo mne chuť na autoeditáciu príspevku, lebo si hovorím, na čo tu zase vytŕčať z radu, tak som to asi do 3 minút editoval a nechal iba nejaký dodatok.
Tie 2 možnosti čo má JETI /niekde som to tu písal/ myslím že sú odhadnuté realisticky:
1. Zlacnieť DS14
2. Prestať robiť tento model, pretože je to kontraproduktívna konkurencia sám-sebe.
Keď vidím tie bodky čo to nemá a je si možné dokúpiť, a následnú cenu základného modelu, mám fakt dosť :lol: :lol: :lol:
Ani ten reproduktor, resp. hlasový výstup čo tu boli námietky na mx-32 a SG14 to v cene 800 EUR nemá 8) :D :D :D a to nie je sranda, ale podľa mňa HANBA jeti !!
Ak ju porovnám s kolegovou 15-20 ročnou EVO9 /alebo 12 ?/ okrem tej hliníkovej kasne to nemá nič a to je 20 ročný vysielač.


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pát 11.10.2013 16:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 9.2.2010
Příspěvky: 6889
Bydliště: Žilina, SK
Obrázky: 15
jozefbb píše:
Kazde lietadlo raz havaruje. A najednoduhsie je povedat, neriadil som , rusenie, pritom napr. nemal nabite baterie ci uz v prijimaci alebo vysielacii, poznam takeho, co si za letu vypol aj vysielac. Takze zatlkat, zatlkat,zatlkat lenin

Súhlasím, 99% domnelých rušení boli grambľavé ruky či iné závady, ktoré sa z tých trosiek už ani nedali zistiť.
:mrgreen:
Ale zatĺkať radil Dr. Plzák! Lenin radil "Učiť sa". :wink:
Možno aj učiť sa zatĺkať :lol:

_________________
Neviem byť stručný :(, ale mnohé myšlienky sa dvoma slovami povedať nedajú :)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 11.10.2013 23:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.4.2009
Příspěvky: 2087
Bydliště: Sokolov
osobne jsem se na levnejsi verzi DS(C)-16 tesil... nicmene po oznameni ceny a shlednuti parametru musim rict, ze zbytecne. Za tohoto cenoveho stavu je vyhodnejsi si prihodit a poridit rovnou DS-16 (o palcovce skoda mluvit). Cim dal tim vic zacinam premyslet o konkurenci...

Chapu ze Jeti zajima US trh, a my jsme ta mensina... ale jsme tu taky ;)

_________________
Jeti DC-16 | „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora“


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: pát 11.10.2013 23:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 16558
Kissman píše:
osobne jsem se na levnejsi verzi DS(C)-16 tesil... nicmene po oznameni ceny a shlednuti parametru musim rict, ze zbytecne. Za tohoto cenoveho stavu je vyhodnejsi si prihodit a poridit rovnou DS-16 (o palcovce skoda mluvit). Cim dal tim vic zacinam premyslet o konkurenci...

Chapu ze Jeti zajima US trh, a my jsme ta mensina... ale jsme tu taky ;)


Hlavně nebrečet :lol:
20k se mi zdá dost za poměr vůči TOP Jeti. TOP Jeti se mi zdá celkem v pohodě za tu cenu. Potom je tu konkurence : Futaba za násobek.
W..... za taky větší peníze , ale ti to ještě nepředvedli.
Jen si vybrat :wink:

_________________
Pokud cokoliv v této diskusi hodnotím, nebo se k něčemu vyjadřuji, je to jen má domněnka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 10:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
tak po celkem boji jsem se proklikal na ceny SW nástaveb ...

jako tohle mne fakt nas.... bych si tuhle JETInu i koupil ale pokud mám zaplatit

Vario 12 Euro
Křivky funkcí 12 Euro
Hlasový výstup 25 Euro
Grafy 25 Euro

takže + 75 Euro a to jsem se držel na hraně = + 2100
14 kanálů je za další litr ...

takže smysluplně za 23 000 minimálně + kufr atp


se divím že funkce subtrim taky není za příplatek ... tenhle přístup mne nějak znechutil

tu vysílačku si člověk kupuje právě kvůli těmto funkcím

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 10:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
naopak si myslim, ze tento styl se jeti povedl. uvedom si, ze je nesmysl vyvijet cely novy vysilac s omezenymi funkcemi a jinym HW jen proto aby byl levny a mel si neco v tomto segmentu - pro ceskou firmu za ceske penize aby konkurovala cinanum je to nemyslitelne. Takze jedine co muzou udelat je vzit stavajici uz vyvinuty HW z top rady, trosku usetrit treba na packach (plast misto kovu atd) ale v podstate dostavas to same jako v top rade. Takze se musi omezit funkce a ty se omezi pomoci SW locku. a aby nemuseli mit dvacet typu vysilacek podle funkci (ale se stejnym zelezem) tak proste udelaji rozumny zaklad, funkce za priplatek a kazdy modelar si nakonfiguruje PRESNE to co potrebuje a nemusi se bat ze pokud v budoucnu neco potrebovat bude, tak musi vymenit celou vysilacku - celkovy funkcni a cenovy strop je jasne dany, je i tak levnejsi (a o neco mene nabouchany) jako top vysilac. a mas sice funkcne horsi, ale kvalitou zpracovani a uzitymi kompomenty v podstate totozny vysilac jako je ten o radu vys (nejvyse).
predstav si, ze bude treba nejaka "vyssi stredni" mezi DS-14 s temito funkcemi (ale bez moznosti upgrade) a DS-16, treba DS-15 s polovinou tech priplatkovych ficur a za dejme tomu 27 (at je to mezi). pak bys zase brecel, ze je to moc drahe, nektere funkce ktere chces to nema, naopak to ma nektere ktere nechces a si nucen kvuli tomu jit do nejvyssi rady na kterou uz nemas penize, takze v podstate te Jeti nuti premyslet o konkurenci. Ty sis naklikal co potrebujes, zvysil si cenu zakladniho vysilace o neco vic nez 10 procent. to je akceptovatelne, ne?

podivej se na auta. u VW mas holy zaklad a k tomu masivni mnohopolozkovy katalog priplatku, ktery ti zvysi zakladni cenu treba nasobne. Zase se muzou chlubit na plakatech slogany "passat jiz od xxx korun" a dole drobnym pismem napsano "zakladni provedeni s motorem ze zahradniho trakturku, volant a kola jsou za priplatek".
u japoncu zase drive byval pristup "dve zakladni vybavy a od kazde dve provedeni - vsechno v zakladu a vsechno v zakladu s metalizou". a i oni postupne presli, samozrejme v mnohem omezenejsi mire, na urcitou miru customizace. a funguje to.

ja sam litam Jeti. mam asi 10 prijimacu, neco telemetrie a litam s mx-24s s modulem. chtel sem si koupit DS-16 ale tak nejak sem usoudil ze zatim ji nepotrebuji. mozna pockam na DS-24 jak bude vypadat. Nekoupim si ji proto ze to je nejlevnejsi (kdyz sem pocital cenu za kterou prejit z 40mhz na 2,4 tak Jeti bylo jedno z nejdrazsich systemu), ale jejich system proste mi prijde technologicky vyspely, programovani jednoduche, vysilacky jsou temer umelecke industrialni dilo (vypada to jak stary MacIntosh hifi, to ja rad) s nadhernym zpracovanim, celkem rozumna komunikace s lidmi s Jeti a v neposledni rade mi prislo tak trochu vlastenecke podporit v usili ryze ceskou firmu. Pokud te nic z toho netrapi, verim ze s frsky budes spokojen jako mnoho jinych.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 10:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
já tě částečně chápu, jen bych tento přístup uvítal tak, že bych si opravdu doslova koupil vysílačku ve variantě heli / letadla a pak si to nakonfiguroval, aby mi to přineslo alespoň ten bonus, že tam nebudu mít tunu nevyužitého heli a jiného balastu

alespoň nějaké pozitivum

ani nejde o těch + 15%, ale spíš že pak tu Baťovskou cenu porovnám s Futabou ...

mne to spíš ještě namíchlo tím jak dlouho sem musel klikat než jsem se dozvěděl jaká je ta skutečná cena ... to nemám rád

uvidím, asi se ještě na ní zajdu podívat naživo ...

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 11:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
Milan Nes píše:
mne to spíš ještě namíchlo tím jak dlouho sem musel klikat než jsem se dozvěděl jaká je ta skutečná cena ... to nemám rád


je videt, ze jsi dlouho nekonfiguroval auto treba u VW nebo Skoda v jejich konfiguratoru, to bys teprv videl co to je dlouhe klikani, vyssi forma kombinatoriky a cekani na skutecnou cenu :-))

netrap se tim, pokud sis ji nakonfiguroval, vis ze te bude stat 23, udelej si excelovou tabulku i s prijimacema, jejich cenou a mnozstvim, porovnej to s jinymi systemy (fujtaba, graup, frsky,.. weatronic?) jake je TCO treba na tri roky dopredu.. prohlidni si kandidaty nazivo, zkus naprogramovat.. a pak se rozhodni tak, aby sis to rozhodnuti nemusel sam pred sebou obhajovat a vycitat - napriklad ze si pro usetreny litr ztratil nejakou funkci ktera ti bude chybet a v budoucnu te to bude zrat.
je to jen modelarina, neni to rocket science jak se rika.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:03 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Hlavně si ty vysílačky zkus v ruce. Půjč si od někoho EPP éro a zalítej si s tím, pokud to půjde. Ono je fajn vědět že je něco levnější než něco jinýho, ale když se ti nevejde prst mezi přepínače nebo tě něco tlačí, tak jsou ti ušetřený 3000 nebo naopak vynaložený 3000 za nějakou funkci dost na prd.

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
futaby se za ty dva roky nezměnily, ty jsem v ruce měl všechny,

akorát sehnat někoho s Jeťákem je asi problém, máte vůbec někdo tady tu ds-14 ku ?

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.9.2005
Příspěvky: 2388
Bydliště: Doma
pokud to nehori, tak si pockej mesic do jeti model meetingu, tam budou na 100 procent mit stanek, prednasky a vsechny vyrobky k osahani i s odbornym vykladem od lidi co to vyvijeli. Alespon vloni to tak bylo a byly tam i nove produkty - predpokladam ze by mohli ukazat letos treba DC-24 nebo DS-24, REX-A prijimace atd


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 13:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Aha, to je dobrý nápad díky. Do té doby zkusím osahat konkurenci.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: stř 08.07.2015 22:49 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2004
Příspěvky: 5848
Bydliště: Týn nad Vltavou
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (1)
Model Show Bolešiny, 18.7.? Tam jich pár bude (asi to budou DS 16, ale to neva, je to stejný...)

_________________
Vertigo 2m, Extra 330SC, Supertrino F3P (54g)+Lantsov 15", RCFactory Extra 330LT, JETI DS16


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.5.2012
Příspěvky: 715
Bydliště: Vyškov, ČR
Milane pokud budeš na jeti model meetingu v Budkovicích tak se tam uvidíme. Jezdím každý rok.

_________________
x9d, x-lite pro a pár poletuch


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: JETI DS-14
PříspěvekNapsal: čtv 09.07.2015 8:43 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 17.8.2008
Příspěvky: 6902
Bydliště: Moravský kras ČR
Koukám, že tam bude spousta RCmaniaků včetně TomaseC. Možná by stálo za to udělat při této příležitosti minisetkání RCmaniaků v nějakou konkrétní hodinu na konrétním místě, ať si přiřadíme k přezdívkám ksichty ;)

BTW obchodní politiku Jeti s DS-14 docela chápu, je to způsob jak dostat jejich technologii do "středního" segmentu trhu a přitom nekonkurovat vlastní vlajkové lodi. Podle mne do low-cost nikdy nepůjdou, nemají důvod se přetlačovat s východními výrobci za nějaké minimální marže.

_________________
OK2WY


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz