Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 77  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 17:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Přepsáním těch dvou souborů se dosáhne jen toho, že si MZ-24 bude myslet, že je to vytvořené v ní a natáhne si to nastavení. Potom je potřeba zkontrolovat správnost nastavení modelu a případně upravit.

Já si myslím, že na tom obrázku je nastavení dvou různých modelů. Jsem zvědavý na výsledek. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 10.05.2018 22:06 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . jak jsem napsal, dám vědět. Kolega poslal "opravený" jeden mdl soubůrek na vyzkoušení .... Ale nejraději půjdu nejdřív vyzkoušet nový rádio . .
NA přepsání zbývají ještě další, po těch třech ručně nandanejch . . opisoval jsem . . = radu nezpochybňuji a výsledek dám do placu. Mám za sebou ránu v ustálenej zatáčce pro návrat nad plac . . zhruba v půlce zatáčky náklon asi 70° skoro plnej plyn takže asi těch 110km/h a lehce přes 6kg . . . do volejky . .
Vše vyhrabáno . . volejka ponechána hospodáři . .
NA ručičky to nevypadá . . . znova až si lítnu, tak zkusím projít telemetrii . . před pádem totál výpadky signálu . . . proto tahle inovace . .
Dík za infa dobře míněná.
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 9:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To je nemilé. To bylo s MZ-24, nebo s tím starým Tx? Aha už to vidídím, že se starým. Jak se ty výpadky projevovaly. Telemetrie něco nadávala, nebo to bylo náhlé bez varování?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 10:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
.. právě se v ní hrabu. Je hezké, že se sampluje 100x za vt. Ta obsluha v Gr studiu je nepraktická . .
Bylo by hezký ten záznam dát do trajektorie pana gůgla. Jako když se strkaj kan. impulsy do simulátoru.
Na place jsme byli tři, ale čučel jsem pouze já. Stačil jsem jen nahlas dát jeden vulgarismus . . ´

V čase 271.86 slabý signál - 82dBm a výpadky sig. vzdálenost éra asi 120m výška tak 15m
273.00 poslední "pokyny" (vybraná vývrtka) od kniplů a pak neutrály,
jinak pochopitelně kanály běží v zázn. dál až do VYP tX
273.99 totální výpadek vf pod -88 dBm
V čase 277.37 došlo pádem k odpojení AKU . . tedy odpojení ránou :-) je fakt, že éro provedlo něco jako kopanej
výkrut, ale z pozůstatků se nedalo mnoho, tedy nic vyčíst. Jen že byl nataženej sytič . . .

Ale milý ženský hlas mne uklidňoval . . . ztráta signálu přijímače. Ale až po pádu, dřív to nestihla . . .
A ani ty propady (ještě v luftu) ze záznamu jasné, nevedly k akustickému varování.
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 10:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Leon píše:
..... ani ty propady (ještě v luftu) ze záznamu jasné, nevedly k akustickému varování.
L

A jak bylo nastaveno kdy to má varovat? Při jakých hodnotách?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 10:58 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zkontroloval bych spoje antén jak na Tx, tak Rx. Nedostal někdy v minulosti ten přijímač nějakou ránu, nebo ukroucený koax v anténě Tx?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 11:07 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . no, já je nenastoval, s akro nedobývám základny kumulů, takže by to mělo být "defóltní" nast. od výrobce.
A aku po celou dobu OK
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 11:16 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . vakl . . poklepovky jsem dělal na stole. A jinak rádio jako takové bezúhoný průběh života. Tedy bezúrazový.
Ale je fakt, že rádio na stole, RX venku, tak na ciferný tele dává RX -34 až -42 dBm a TX -23 až -63 . !!
Bez vibrací
40dB ve výkonu je docela slušný.... je to nahodilé. Mám nafoceno, na tel. ale tenhle noťas nechce mluvit s Nokií
Tak až budu na bedně . . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 11:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Takové výpadky se mi objevují taky. Na Tx až -83dBm a Rx až -94dBm, ale jsou strašně krátké a na řízení to nemá žádný vliv, a ani paní nic nehlásí. Asi řve až při delším výpadku. Na větroni s GR-12L s jednou anténou se mi stávalo že v určitých polohách paní hlásila "Slabý signál přijímače", ale na řízení nebylo absolutně nic patrné. Ty grafy jsou z MC-20 + GR-18. Aby došlo k takové ztrátě řízení, musel by ten výpadek tvat několik sekund, a to už by měl naskočit FS.


Přílohy:
01_Signal.PNG
01_Signal.PNG
[ 355.44 KiB | Zobrazeno 2253 krát ]

02-Signal_detail.PNG
02-Signal_detail.PNG
[ 296.36 KiB | Zobrazeno 2253 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 14:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
Posílám bin soubor z letu. Koukám na to v GRstudiu. čas 271.92 - 277.37 . . . ..end.
nejde - aha přípona bin . .
tak je to 8.nib
nib nepovoleno
tak bez přípony . . .
nedaří se .
tak to zkusím zabalit
L
Příloha:
Pád L 15 3_4_2018.rar [317.9 KiB]
69 krát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 18:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ať to prohlížím jak chci, tak ty průběhy nejsou nijak zásadně odlišné. Akorát u toho EasyGlider je vidět to kolísání RXSQ při kterém právě občas docházelo k hlášení slabého signálu Rx. U Laser 200 s dvouanténovým přijímačem je RXSQ pořád 100%. Jediné co jsem našel je na konci před havárií (posledních 4,5 sec), kdy posledních asi 3,5sec rázem padá všechno dolů RXSQ (červená), Strength (zelená), Tx i Rx, ale Voltage Rx drží až do konce. Během téhle doby narůstá ztráta paketů VPack až na 640ms. U mých modelů jí mívám max. do 50ms. První větší pokles kvality signálu RXSQ je vidět ve 3min 20sec, ale nebyl tak hluboký a trval jen asi 1sec, takže ten ještě nebyl smrtelný. Nedokážu ale posoudit jestli ty poslední 3,5sec je čas před nárazem a za jak dlouho došlo k utržení baterky.
P.S. Pro zobrazování logů používám DataExplorer. Dají se v něm zobrazovat detaily, včetně statistiky, nebo podrobný tabulkový výpis dat a plno dalších věcí.


Přílohy:
01_Pad_L.PNG
01_Pad_L.PNG
[ 255.26 KiB | Zobrazeno 2210 krát ]

02_Laser-200_GR-18.PNG
02_Laser-200_GR-18.PNG
[ 344.78 KiB | Zobrazeno 2210 krát ]

03_EsyGlider_GR-12L.PNG
03_EsyGlider_GR-12L.PNG
[ 321.35 KiB | Zobrazeno 2210 krát ]

05_detail.PNG
05_detail.PNG
[ 278.82 KiB | Zobrazeno 2210 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 21:24 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
:-)
Přišel jsem z pravidelné páteční, kde jsem dal i hokej . . Ale zvědavost, jestli na RCmanii není novinka želím poslední třetinu.
Naprostý souhlas. Až do v těch posledních 3- 4 vteřin kdy došlo k nečekanému a ještě jsem to stihl vokomentovat
bylo vše dobrý.
Opravdu záznam z RX končí urváním se od AKU . . .
A tou metr třicet vysokou volejkou jsem kolmo neklesal 3 vteřiny, při vstupní rychlosti . . :-) doba ztráty signálu . .
Takže Ď za info a . . Data explorer je volně stažitelný ? Co se týče alespoň hledání vf úrovní je to na první zouknutí praktičtější jak GRstudio . . Pro tento účel.
I kdyby TO, nebo něco jiného umělo dát takhle do grafu kniply, tak by to bylo, alespoň v mých očích dokonalý pro první lokalizaci průseru . . . . Leč doufám, že to dalších 8 let nebudu potřebovat . . .
Nahrání upraveného souboru copy MZ 18 - MZ 24 kolegou zatím odkládám. Já mu věřím, ale nejdřív chci letět.
Jako když jsem se za mlada motal pod šlajsnou ve vodě a pak se bál jezů, dokud jsem zas nějakej plnej vody nedal . . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 21:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Data Explorer je Free a najdeš ho tady. Bohužel ale nedokážu odvodit co bylo příčinou. Napájením Rx to určitě nebylo a divný je, že všechno ohledně signálu v obou směrech chcíplo najednou. Jestli ten přijímač přežil, zkoušel jsi ho?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 22:11 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Kunčice u Nechanic => u HK
Obrázky: 0
. . . pochopitelně ano. A v trucovně na stolech i s jiným RX . . . ty propady vf jak jsem psal, jsem sfotil telefonem.
Zejtra stáhnu, noťas, byť po synovi zděděný Think pad R61 nechce s telefonem mluvit. Vidím to na TX. Tu ránu.
Jedna antena vysílače, i ty dvě RX musí vysílat a přijímat a nějakej demultiplexer to musí rozhazovat mezi vysílací
a přijímací blok. A když to blbne i s jiným přijímačem, tak mi to vychází na ten vysílač.
přežilo vše, až na éro :-)
Ale tak už to chodí. S tím se musí počítat. Ale jedince zajímá co, proč, kdy a jak . .
L


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MZ-24 (PRO) HOTT
PříspěvekNapsal: pát 11.05.2018 22:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jen ještě poznámka. Ty *.bin soubory musíš natahovat přes Import data. Přes normální Open nejsou vidět.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz