Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 77  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 11:03 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
semi píše:
Koupil bych něco jiného, ale v rozumné cen. relaci není co, až na ten Taranis, pravda :D

No to jsi myslím trefil hřebík na hlavičku :D Nejsem sice kdovíjaký "programovač" vysílačů, ale logika nastavování potřebných parametrů mi nepřijde u MZ-24 nějaká nesmyslná. Rozhodně mi třeba přijde intuitivnější než u mé bývalé MX-20, navíc i s funkcemi navíc (např. zpomalení chodu serv).
Ono jde hlavně o to, komu co sedne jednak do ruky a jednak nastavováním. Znám týpky, kteří těžce pomlouvají Auroru, aniž by ji sami měli (nevím proč, ale většinou majitelé Futab) a přitom mě pro potřeby nastavování (sám ji nemám, ale občas pomáhám s nastavováním starším kolegům na letišti) přijde snad nejjednodušší ze všech vysílačů, co jsem měl v ruce. Na tenhle argument pomlouvačů Aurory přišla moje otázka: "Komu z vašeho okolí spadlo u Aurory letadlo prokazatelně na nespolehlivost rádia?" Odpověď: "No to nevím, ale říká se to..." :D
Vím, že je to vlákno o MZ-24, ale nedalo mi to, abych neuvedl tenhle příklad.
Poučení je pro mě z toho jedno - 1) pokud mi vysílač sedí v ruce, 2) má spolehlivý přenosový systém, 3) má pro mě intuitivní nastavování, 4) je pro mě cenově přijatelný stejně jako příjímače (všechno se dá zjistit předem) = kupuju. Pokud něco z toho nesplňuje moje požadavky = vyberu jiný, který moje požadavky splňuje ve všech směrech. Nemá cenu naříkat nad tím, že mi jedno nebo druhé nevyhovuje, když jsem si to sám vybral a koupil. Pokud ti nesedí programování a nezjistil sis to předem, tak vyzkoušej jiný vysílač ve stejné cenové relaci (nebo kterou jsi ochoten zaplatit), který ti vyhovuje víc a rychle vyměň, proč se při nastavování trápit. Pokud ve stejné cenové relaci není, tak nemá cenu MZ-24 hanobit - prostě za odpovídající peníze odpovídající možnosti.

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2009
Příspěvky: 5761
Bydliště: Praha
Obrázky: 38
Ono tohle je hodně specifické.
Já u Futaby 8 ky použil manuál 2 krát (jednou sem nevěděl jak přepnout do konkrétního menu a podruhé něco v interakci několika programů)
a naprogramoval jsem cokoliv jsem chtěl uplně v klidu (4 letové režimy na plné mechanizaci křídla s přechody atp.).
Pak jeden známej potřeboval něco opravit na letadle a dal mi Auroru abych mu tam naprogramoval plnou mechanizaci křídla s letovými režimy atp.
Po třech hodinách beznaděje jsem mu zavolal že jestli si to neodveze tak mu to rošlapám :-d a nechtěl bych to ani omylem a to jsem předtím měl Eclipsu s palíkem :).
Takže asi tak ... každému jeho logika sedne nějak ... každopádně si někam zajdu 24 ku prohlídnout.

_________________
SOVA is YouR CO-pilot
Cesta je mým cílem .......

KLM RC Sovy // KPM Model Kit Kladno


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 11:42 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.9.2010
Příspěvky: 176
Bydliště: Vysočina ČR
Obrázky: 2
Přesně jak píšeš Milane, souhlasím s tebou naprosto a je to v souladu i s mým předchozím příspěvkem - každému opravdu sedne něco jiného, to je čiště individuální. Ale než se pokaždé trápit s něčím, co mi nesedí, tak raději vyměním rádio. Poučení by ale z toho mělo být v rámci objektivity jedno: že určitý způsob nastavování konkrétního vysílače nesedí mě, neznamená, že nemůže sednou někomu jinému. Nedělejme paušalizující sebevědomé rovnítko: MĚ nesedí nastavování konkrétního druhu vysílače = OBECNĚ špatný vysílač. Nic víc jsem tím nechtěl říct. Na trhu je vysílačů mraky, nemá cenu si nevhodně vybrat a pak se s jeho nastavováním trápit a nebo ho pomlouvat.

_________________
Cellpro10, C60, iCharger106b; Graupner MZ-24 Hott; Jeti DS-16
www.letadelka.com


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 15:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jyrry píše:
Já si to včetně návodu nosil i na hajzlík, abych neztácel nit a čas :-D

To je nejlepší studovna. :lol: Horší ale je, že po nastudování odcházím po čtyřech, protože nohy neposlouchaj. :lol: :lol:

Jinak naprostý souhlas s Milan Nes, a je fakt, že každému sedne něco jiného. Rádio si to chce před koupí pořádně prostudovat alespoň v manuálu (příklady naprogramování pro různé modely u GR jsou), a taky osahat, jestli mi sedne do pracek.
Co mi u HoTTu pořád chybí, je rychloměr s pitotkou. Vypadá to že se tím vůbec nezabývá. Rychlost z GPS je prakticky k ničemu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 16:12 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
85,-Euro, ale myslím, že ten odkaz už jsem sem dával
http://www.cb-elektronics.de/HSS330%20S ... Sensor.htm

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 16:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Díky to by bylo ono. Jen ta němčina, to je pro mě jako čínština. S němčinou je díky těm jejich složeninám, problém i v překladačích. On se po připojení normálně sám objeví v telemetrii, nebo je potřeba něco upravovat?

Edit: Už jsem našel i enlish manuál. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 20:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Lark píše:
...
Co mi u HoTTu pořád chybí, je rychloměr s pitotkou. ...

vím o něm, doma mám odkaz - když vzpomenu, písnu ho sem. Ale chtějí za to raketu... :-(

edit: http://www.cb-elektronics.de/Index%20english.html

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 21:47 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
Pokud se někomu bude chtít naprogramovat protokol telemetrie hott do atmegy, tak hw dodám :)
Jen zatím nepočítám s kompenzací teploty a nadmořské výšky, to ten procesor nezvládne.
Druhá možnost je naprogramovat konvertor mezi hott a Jeti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
jyrry taky díky, už jsem psal, že jsem to našel. Stačilo hupnout na Home a přepnout jazyk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: stř 19.11.2014 22:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2005
Příspěvky: 1122
Bydliště: Praha
když pominu "nedostatky" softu, tak velké plus pro MZ-24 je to že se výborně drží v ruce...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Graupner mz24/18 cz manuál
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 0:09 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2014
Příspěvky: 7
Sháním český návod pro Graupner mz-24.Nikde ho tu nemohu najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mz24/18 cz manuál
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 1:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 21.3.2014
Příspěvky: 153
Bydliště: Větrný Jeníkov
Já mám podobný problém s MX 16. Při koupi jsem dostal anglický návod a český návod pouze na MX 12 s tím, že software je stejný a korát jsou tam navíc kanály. A Pak musím luštit co kde znamená a jak nastavit další funkce které 12tka prostě nemá. :?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mz24/18 cz manuál
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 8:40 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.3.2010
Příspěvky: 37
Já jsem tedy k MZ-24 český manuál dostal naprosto dokonalý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mz24/18 cz manuál
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 12:17 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 6.8.2014
Příspěvky: 7
To je pěkný :wink: já ho získal použitý s angl.manuálem.Vystavenej model jako novej.Púvodně jsem koketoval s myšlenkou,že si koupim Auroru,ale nová mi připadá jak z trhu.Tak mám Graupnera zatím bez návodu.Nějak se stím poperu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mz24/18 cz manuál
PříspěvekNapsal: úte 23.12.2014 13:34 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Možná bych to (opatrně) zkusil tady http://www.trivox.cz/?section=contact ...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz