Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 4:52 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
LV píše:
..... Akosi sa zabúda na nepodstatné možnosti programovania modelu...

no, ono se o tom ale vubec nic nevi, jaka bude struktura programu... pokud navazou jako u Mx-20, tak dobre, ale ma to dotykac - nejspis to bude jine, ale jake, to asi vi jen Korejci. Cehunum zbyva nez se domnivat a fantazirovat - klasika :-D

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 7:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Je fakt, že tu na to neustále narážím „možnosti programování”. Co má F nebo JR tak extra lepší nebo navíc než Gr, co by mi určitě chybělo. Nemám moc zkušeností, zatím mi stačí rc na 4 serva v křídle, letové režimy a nějaký mix. A ta telemetrie, když už dám za RC 10-15 tis, tak už chci, aby tam byl reprák, co mi řekne např. akt. výšku a v případě ztráty z očí (už moc dobře nevidím) bych chtěl to nějak zvládnout, abych nepřišel o model. Toť vše.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 8:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
semi píše:
Je fakt, že tu na to neustále narážím „možnosti programování”. Co má F nebo JR tak extra lepší nebo navíc než Gr, co by mi určitě chybělo. Nemám moc zkušeností, zatím mi stačí rc na 4 serva v křídle, letové režimy a nějaký mix. A ta telemetrie, když už dám za RC 10-15 tis, tak už chci, aby tam byl reprák, co mi řekne např. akt. výšku a v případě ztráty z očí (už moc dobře nevidím) bych chtěl to nějak zvládnout, abych nepřišel o model. Toť vše.
JR nemá od Graupnera lepšie nič, lebo doteraz GR kupoval rádiá od JR a Hott od SJ. Graupner bol iba prekupník ako je Robbe, Pelikán, Hobbycity.....

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 8:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2007
Příspěvky: 9185
Bydliště: Trenčianska Turná
Obrázky: 0
jyrry píše:
no, ono se o tom ale vubec nic nevi, jaka bude struktura programu... pokud navazou jako u Mx-20, tak dobre, ale ma to dotykac - nejspis to bude jine, ale jake, to asi vi jen Korejci. Cehunum zbyva nez se domnivat a fantazirovat - klasika :-D

Nenarážal som na žiadnu značku či typ. Iba na dobu fejsbúkovú keď sa rádiá pôvodne určené do modelov využívajú na riadenie hračkárskeho priemyslu typu FPV či koptéry (tam je soft nepodstatný)...
A hračky predsa musia byť farebné, musia na nás vydávať zvuky....

_________________
Nie som zlý.... iba rýpem
www.elektromodely.sk


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 13:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
LV je hodně dobrý modelář, pilot a má zkušenosti. Proto jsem chtěl vědět z Futaby nějaké grify a pokročilé možnosti programování o kterých se tu mluví.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 13:54 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
semi píše:
Co má F nebo JR tak extra lepší nebo navíc než Gr, co by mi určitě chybělo.

Mohu říci, co cítím jako omezení já. Pro někoho je to v pohodě...

Volné mixy:
GR 32 má pouze 12volných mixů na model a pro všechny letové fáze. Obecně s tím není problém a je to dostatečný počet. Ale jsou situace, kdy to nestačí. Třeba nějaký speciální FPV model.
Pak se více volných mixů hodí.
Třeba MZ-14 má 10 volných mixů pro každý z 8smi letových režimů nebo JETI D*-16 má 30mixů pro každý z 10 letových režimů.

Dvojité výchylky:
MC-32 má pouze DVOJITÉ, trojité se musí trikovat přes volné mixy.
MZ-14 má pro všechno 6-tery výchylky pro jakoukoliv funkci. JETI D*-16 má trojité výchylky rovnou v základu.

Takže rozdíly by se našli, pro někoho podstatné, pro někoho kraviny. Což i trochu chápu. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 14:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
TomasC píše:
Mohu říci, co cítím jako omezení já. Pro někoho je to v pohodě...

Volné mixy:
GR 32 má pouze 12volných mixů na model a pro všechny letové fáze. Obecně s tím není problém a je to dostatečný počet. Ale jsou situace, kdy to nestačí. Třeba nějaký speciální FPV model.
Pak se více volných mixů hodí.
Třeba MZ-14 má 10 volných mixů pro každý z 8smi letových režimů nebo JETI D*-16 má 30mixů pro každý z 10 letových režimů.

Dvojité výchylky:
MC-32 má pouze DVOJITÉ, trojité se musí trikovat přes volné mixy.
MZ-14 má pro všechno 6-tery výchylky pro jakoukoliv funkci. JETI D*-16 má trojité výchylky rovnou v základu.

Takže rozdíly by se našli, pro někoho podstatné, pro někoho kraviny. Což i trochu chápu. :wink:

Tak to je na mě moc :roll: , asi nejde chtít všechno vědět a pochopit dopředu. Co mě tak napadlo z vlastní zkušenosti tj. nastavení chodu serv. Když třeba nemám stejně napákované serva (klapky), jestli jde sladit chod serv.

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 14:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Pokud nejsou správně napákovaná serva a kormidla, tak to udělat DOKONALE nejde skoro nikdy.
Dají se dorovnat středy, krajní polohy, ale průběh mezi tím je problém.

Když jsem tohle chtěl dokonale na dvojité VOP u MC-22, tak jsem to řešil křivkovým mixem, nikoliv přednastaveným mixem pro dvě serva VOP. Na obě poloviny VOP laserová ukazovátka a koukat, jak se body na stěně rozcházejí.

A pokud jsou to mizerná serva, kde je rozdílná rychlost, tak to je samostatná katastrofa. Na zemi OK, ve vzduchu divné na zemi nezjistitelné....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 14:37 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 439
...teď jsi předložil nádherný důkaz toho, jak rozdílné mohou být úhly pohledu na věc, pro někoho je zázrak, že TX umí nastavit na dvou nezávislých servech stejný chod a někomu nestačí trojité výchylky. Ale tak to má přeci být, každý je jiný, každý má jiný model, požadavky, zkušenosti...Bohužel se nejenom tady stalo modou, že čím míň toho vím, tím víc řvu a zesměšňuju...ale kdo chce, ten si svoje to pravé rádio najde
A ještě - myslím, že díky konkurenci, globalizaci atd se ( dobrá ) rádia dost vyrovnala, byť rozdíly jsou... No, a buďme rádi, že se stále objevují rádia nová a že i v Čechách máme špičkového výrobce
( ale futaba je jenom jedna :P )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 15:28 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 10.8.2010
Příspěvky: 45
U mc 32 lze nastavit až 16 dvojitých výchylek a expo. bez použití volných mixů. U akrobatů standartně používám trojité výchylky. :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: čtv 27.06.2013 15:58 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 25.4.2003
Příspěvky: 10795
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Subrt píše:
U mc 32 lze nastavit až 16 dvojitých výchylek a expo. bez použití volných mixů. U akrobatů standartně používám trojité výchylky. :)
To je samozřejmě pravda. Pokud počítáš "pro každý letový režim" dvoje.
V tomto systému počítání je to třeba 8x12=96 výchylek na MZ-14 a 10x9=90 výchylek na JETI D*-16. Neříkám, že je to třeba, jen to jde a někdy to někdo může potřebovat.

A když se bavíme o této funkci v porovnání vysílaček, tak Graupner má POUZE EXPO funkci. MZ-14 i JETI D*-16 umožňuje vložit obecný průběh. Lineární, hranatý, expo, logaritmický, atd.. Tohle se hodí dost často.

Opravdu to beru tak, že tohle jsou hranice, které nejsou moc často překračovány. Já to nicméně vnímám tak, že je lepší mít tyhle hranice HODNĚ vzdálené.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pát 28.06.2013 5:28 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
TomasC píše:
...... obecný průběh. Lineární, hranatý, expo, logaritmický, atd.. ......

linearni, expo a logaritmicky - neni to porad expo s ruznymi hodnotami a znamenky?
Pak chybi uz jen ten hranaty a ten se docili krivkami, ktere mohou byt lomene nebo hladke...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 26.08.2013 21:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
http://fpv-community.de/showthread.php?32814-Graupner-mz-24-HoTT-unboxing

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 12:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.4.2008
Příspěvky: 613
Aspon ze sa sudruhovia z Korey spamatali a dali bocne slajdre. Len nerozumiem, naco je na novom radiu hacik na vyvazene zavesenie, a povodny uchyt teda blbo..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gr-SJ MZ-24 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 27.08.2013 12:19 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20841
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jediný důvod tohoto dizajnérského úletu (je to úplně jedno, jestli Gr/SJ, Fut., JR.... libovolný chinashit) mně napadá - vypínač se nevejde mezi kniply, proto je pod nimi a matička pro závěs se tam nacpe, proto 95% i nových vysílačů má závěs takto prdelně vysoko....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 77  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: MichalM a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz