Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 383 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 9:20 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 21.12.2006
Příspěvky: 228
Zdravím. Nemáte někdo zkušenost s propojením Aurory 9X a simulátoru. Potřeboval bych vědět jaký jack konektor se má použít, zda mono nebo stereo a jestli se musí vysílač přepnout do nějakého speciálního módu aby se odpojil VF modul. Jinak předpokládám že PPM signál je na středu toho jack konektoru. Za jakékoli info předem děkuji.


Naposledy upravil wolf dne čtv 29.12.2016 13:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 9:44 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Já jsem používal kabel se stereo jackem, tak jak byl dodaný kabel z krabičky simulátoru. Když zapneš vysílačku se zastrčeným jackem, samo to pozná a nabídne ti to buď Přenos souborů, nebo Učitel-žák. Vybereš ten žákovský mód, a už to frčí.
(Auroru už nemám, tak tohle píšu tak jak si pamatuju.)

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Woita: kvůli čemu jsi ji prodal?
Stále se držím A9x, ale koptéry mě tak trochu tlačí do Taranise.
Pořád se tomu bráním, ale o proti všem ostatním rádiům to má značné výhody v DronRacingu. Zpracování je tedy šílené, ale sw a mini přijímače s telemetrií jsou lákavé.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 13:00 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Ahoj,
já byl s A9x úplně spokojenej, ale pak jsem se nějak dostal k beta-testování Horuse, mohl jsem si zvýhodněně zakoupit beta-jednotku, tak jsem do toho šel a Auroru tedy prodal. Horus je o nějaký level výše, a má samozřejmě jiné přijímače i telemetrii, takže dvě různá rádia jsem živit nechtěl. Takže Aurora šla z domu. Pak jsem si ještě koupil produkčního Horuse (který se v asi dvou detailech liší od té beta-jednotky), takže Horusy mám nyní dva ;-)

Auroru jsem používal (s PPM přijímači) i na koptery - co tě tam omezuje, že zvažuješ toho Taranise?

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 14:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Potřebuji S-bus, to je stěžejní.
No a fajn by byla telemetrie. Alespoň napětí.
Hitec má přijímač MaximaSL, ten šlape perfektně, má S-bus. Po odletování pinů je to jen destička, takže velikost také super. Ale nemá telemetrii.
Mám taky TinyWhoop, malou indor coptéru, a desky na ni jsou FrSky, FlySky a DSM2. Modul stojí pomalu stejně jak nějaká Dx6i kterou vlastnim z mini vrtulníčkí, nebo pomalu stejně drahá FlySky FS-i6. Takže všude se nabízí Taranis s FrSky.
Většina číny je dělaná s FrSky.
Horus je hezký, ale nejde do něj CrossFire od TBS.
Což se vyžaduje na velkých závodech. Je s tím problém a velká latence. Takže zase Taranis který je na to prakticky připraven. Když pominu design jak kdyby to bylo vytažené z krabice od cereálií a né moc povedené gimbaly, tak OpenTX je úžasný nástroj.
Tak se to ve mě láme. Ještě nevím.
Aurora je bájenčná na nastavování. Nastavovat letadla byla má obliba a vymýšlet různé kombinace byla zábava.
U koptéry si přiřadím dva vypínače a tím to hasne.
A o proti Taranisu jsou malé možnosti nastavení telemetrie.
Letadla už prakticky nelétám.
A veškerá podpora SW pro koptéry třeba jako propojení desek Kiss Fc a podob jsou dělána pro Taranis.
Aurora má velký potenciál v nastavování ale v koptérách nemá moc co nabídnout a staví se na úroveň obyčejných rádií.
Přednosti které má prakticky nevyužiju.
Každé rádio má něco. A nemohu se rozhodnout co dál.
Jestli přijde nový sw do Taranise s podporou lazení PID ve vysílači, tak mě to do toho stejně dotlačí.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: čtv 29.12.2016 14:42 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Jo tak to je jasný, specializoval jsi se, takže pro tebe z toho vypadne jeden typ, který bude optimální přesně pro to co (specializovaně) potřebuješ...

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 20:40 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
To Dejfak
Jen pro info, MZ-24PRO má spešl mod pro TBS Crossfire. Jen napájení modulu musí být externí.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: sob 14.01.2017 23:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.3.2007
Příspěvky: 5413
Bydliště: Praha
Obrázky: 5
Blog: Zobrazit blog (3)
Ano vím, létáho myslím i Luke Bannister.
Taranis má ale víc vychytávek.
Teď jsem koukal, že do něj dou dokoupit halové gimbaly.
Ještě nějaký čas počkám a uvidím.

_________________
Nikdy nikomu nevěř, pak budeš věřit všem stejně....


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 13:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Zdravím vás má někdo zkušenost s Aurora 9x chci si ji koupit. Děkuji moc S pozdravem Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 15:25 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 15.5.2015
Příspěvky: 51
Na začátek super rádio taky ji mám sice už mám objednanou ds16, ale aurora suprová jen ta telemetrie, pokud chceš víc čidel než jenom napětí pohoných aku tak je na prd že potřebuješ docela velkou ústřednu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: sob 29.04.2017 19:18 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.7.2011
Příspěvky: 6960
Bydliště: Písek, ČR
Přesně jak praví Majky. Supr rádio - do začátku, ale i později, myslím že většině modelářů může stačit napořád. Já bych jí měl dodnes, akorát že jsem se dostal výhodně k testovacímu kusu Horuse, tak jsem vyměnil. Ale Aurora mi stačila asi 5 let a v ničem mě neomezovala. Výborně a jednoduše se programuje, spolehlivost super, levné přijímače (a výběr různých), telemetrie je moc dobrá (hlavně měření pohonné baterky bez jakýchkoliv dalších doplňků je luxus, který se skoro jinde nevidí), a když už člověk chce více telemetrie, jako GPS, rychlost apod., tak už těch někoik málo gramů vážící ústřednu uveze snadno (je opravdu lehoučká a rozměr je méně než polovina krabičky zápalek, a o to menší jsou pak čidla - už netahá každé čidlo zbytečnou komunikační elektroniku - třeba čidlo teploty je jak hlavička od zápalky, čidlo hladiny v nádrži je jen kousek tenké fólie, čidlo napětí je jen drátek, atd.).
Za mě - není to chyba koupit A9x.

_________________
FrSky Horus, letadla, heli+koptéry.
http://rc.ludl.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: pon 01.05.2017 22:03 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.11.2016
Příspěvky: 9
Martis65 píše:
Zdravím vás má někdo zkušenost s Aurora 9x chci si ji koupit. Děkuji moc S pozdravem Martin


Super kluci. Už jsem ji objednal Auroru 9x. Váhal jsem zda mám koupit klasiku Auroru 9 je roky odzkoušena. Ale hodně kamarádů mi doporučili Auroru 9x má rychlejší software. Děkuji moc za rady. S pozdravem Martin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: úte 12.02.2019 20:01 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 1.3.2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Heřm. Městec
Skoro po dvou letech od posledního příspěvku se ptám uživatelů Aurory 9X, jste s ní spokojeni? Pomrkávám po ní již delší dobu, ale vždycky mě přibrzdí nespokojený uživatel. Děkuji za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: úte 12.02.2019 20:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10.5.2003
Příspěvky: 1030
Bydliště: Praha 5 Lužiny
Obrázky: 0
Mám ji 3 rok k tomu 15 příjmačů a nikdy žádné problémy já jsem spokojený jinak mám ještě 3 retro soupravy se systémem Hitec a vše bez problémů většinou je důležité mít pořádně udělanou elektroniku v modelu a používat slušná serva .


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nový vysílač Aurora 9X
PříspěvekNapsal: úte 12.02.2019 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2015
Příspěvky: 6
S 9X som spokojný, super sa programuje, funguje mi na simulátore aj na benzínových obríkoch, ak vieš že ti 9kanálov bude stačiť pod do toho,
bohužial dnes niektorým modelárom treba 16 kanálov a viac, tiež mne napríklad chýba s-bus čo by ma neviedlo ku kúpe aj inej vysielačky.Treba si povedať ak sa to vôbec dá, čo budeš v buducnosti lietať. Za seba, nemal som kupiť prvé tri lacné a rovno som mal zobrať delo, keby hitec niečo také mal, by som ostal verný.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 383 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz