Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2004 10:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Slyšel jsem, že jde RC souprava z Bellancy (kompletní set od Pelikána) rozšířit na plně proporcionální ovládání i třetího kanálu - motoru.

Nevíte o tom někdo něco víc? Jak to udělat, případně kdo to dělá a kolik to stojí.

A ještě regulátor - vím že ve Skylarku by měl být, i když díky neproporcionálnímu ovládání vlastně není funkční. Je i v Bellance?


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 26.09.2004 10:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Kovboj píše:
A ještě regulátor - vím že ve Skylarku by měl být, i když díky neproporcionálnímu ovládání vlastně není funkční. Je i v Bellance?

Ohledně regulátoru už nemusíte reagovat, metodou pokus-omyl jsem na to přišel sám ;-) Takže ano, Bellanca skutečně má regulátor!
Teď už jen jak rozšířit vysílačku na plný tříkanál...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 29.09.2004 11:36 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.5.2003
Příspěvky: 22
Už som to tu raz dával:

http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. ... tec=263270


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 30.09.2004 18:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Mamavra píše:


Diky, to je ono. Kdyz ono tady nejde vyhledavat takze se v tom clovek dost tezko zorientuje :-(

K uplne dokonalosti a spokojenosti me uz chybi jen fotka tistaku, abych vedel 'kam ktery drat zapojit'... No, snad to nejak trefim ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jaky potenciometr?
PříspěvekNapsal: úte 22.02.2005 11:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
Je tu nekdo, kdo si vysilac sam upravil? Konecne jsem se k uprave dokopal a nefunguje to tak jak by melo...
Odpor 15k jsem vymenil za 10k, odpor 33k odpajel a misto neho dal potenciometr 25k.
Regulace otacek funguje, ale otacky se reguluji tak na 10-20% rozsahu potenciometru, takze je ovladani velmi cirlive a nepresne. Ve zbytku rozsahu potenciometru je motor proste vypnut.
Kde muze byt problem? Mam tam zkusit dat potenciometr s mensim (nebo snad vetsim?) odporem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 04.03.2005 13:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 7.1.2005
Příspěvky: 174
Bydliště: Okres Olomouc
Nazdar, já jsem si upravil vysílač u skylarka. A to sem totaly antielektrotalent. Úprava, nutno podotknout, se mi povedla hlavně díky tomuto webu a jeho diskuzi.

Včil k tvýmu problému. On to problém ani není, protože ti to funguje asi tak jak má. Do poloviny rozsahu se nedějě vůbec nic, pak teprve začíná motor zabírat. A moje rada zní. udělej si na tu tyčku co vede z potenciometru tak 5 cm páku. Pak se již otáčky dají celkem fajnově vyladit. :o

PS perlička z průběhu mé úpravy :oops:
jak je v popisu návodu k úpravě napáno že se odpor 33K odpájí bez náhrady. Já sem to blbě pochopil a místo něho jsem tam napájel drátek. No asi 4 hodiny sem pak přemejšlel proč to asi nefunguje. Pak sem si znova přečetl, že v návodu je bez náhrady a drátek jsem v půlce rozštípl a ono to šlo. 8)
Celá procedura ztrojproporcionálňování mi zabrala, nepočítám li kupování materiálu, bratru 8 hodin. :roll:

_________________
Skylark - made in China, Duplex - vlastní konstrukce
Bobík - vlastní konstrukce, JES012, Naro pro, SPEED 400-1:4, vrt. 11/6
TOXI - tvorba plánku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 06.03.2005 18:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2004
Příspěvky: 3424
Bydliště: kousek od Hradec Králové
SkyLarkMen píše:
Včil k tvýmu problému. On to problém ani není, protože ti to funguje asi tak jak má. Do poloviny rozsahu se nedějě vůbec nic, pak teprve začíná motor zabírat. A moje rada zní. udělej si na tu tyčku co vede z potenciometru tak 5 cm páku. Pak se již otáčky dají celkem fajnově vyladit. :o


Byt to takhle - tedy ze se motor ovlada na polovine rozsahu - tak je to ok. Jenze on reaguje snad az na na posledni desetine. Regulovat otacky tedy jdou, ale strasne citlive. Nepatrne pootoceni potacku se okamzite projevi velkou zmenou otacek motoru.
Kazdopadne to uz ale neni tak akutni, koupe petikanaloveho FLASHe to vyresila celkem uspokojive ;-) Ale stejne by me zajimalo co jsem udelal spatne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Převodovka
PříspěvekNapsal: pon 08.08.2005 23:10 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 8.8.2005
Příspěvky: 2
Bydliště: Liberec
Moh byste mi někdo napsat, kolik zubů má pastorek v převodovce Bellancy? Vim, že se to moc netýká probíranýho tématu, ale moc by mi to pomohlo.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz