Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 21:22 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 174
Bydliště: Lednické Rovne SK
Lark píše:
Problém by mohl být jestli nejsou stereo, nebo vzorkovací frekvence. V příloze parametry formátů MP3 a WAV, jak je generuje TTS Automate.

uuuha to teda netuším a ani neviem ako to nahrávala


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 21:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Do MC-20 (pokud ho nemáš rozšířený), jich snad víc než 16 nejde.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 21:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 174
Bydliště: Lednické Rovne SK
16 ?? Larku, neviem ako to myslíte, ja si to predstavujem tak, že keď sú hlášky /cca 280/ v nemčine, angličtine atď, môžu byť aj vlastné napr. v slovenčine, thajštine......


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 22:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Už si to přesně nepamatuji, ale na začátku je kolem 250 systémových, které jsou součástí jazykové verze, které jsou na SD kartě k vysílači, a ty uživatelské mají pořadová čísla až za těmi systémovými. Upravit se dají i některé systémové, ale tam buď hodně opatrný, protože jsou v nich třeba i číslovky a pokud to někde zmastíš, bude ti to hlásit nesmysly. Jsou tam i číslovky, jednotky, a podobně. Uživatelské se dají přiřadit 5 přepínačům, pro každou polohu zvlášť. Přesně už si to nepamatuju a musel bych se v tom povrtat. Nějaké informace ještě ze začátků, najdeš i tady. V tom VDFEditoru si před exportem do Tx, nezapomeň nastavit správný typ vysílače.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 22:48 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 19.5.2012
Příspěvky: 174
Bydliště: Lednické Rovne SK
Lark píše:
250 systémových, které jsou součástí jazykové verze, které jsou na SD kartě k vysílači, .

....a toto ja chcem zmeniť


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 28.01.2019 22:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Trochu bych to učesal. Hlášky jsou dvoje:
1. Systémové - používá systém
2. Uživatelské - může si vytvořit uživatel (je jich vždycky mnohem méně)
Jsou to samostatné soubory. O jaký typ souboru jde je zobrazeno ve VDFEditoru na horní liště. Bezpečná cesta jak to nepoplést je editovat existující soubor (nahrát do editoru původní hlášky a ty vyměňovat).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 9:02 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 14.11.2013
Příspěvky: 141
Bydliště: Trenčianske Teplice
Naozaj tam môže byť problém s formátom. Ten by si ale VDFmaker mal automaticky upraviť. Tak neviem. Najlepšie je robiť hlášky pomocou TTSautomate. Tam som nikdy problém nemal.

_________________
Graupner mx-20, pohony elektro, pohodové lietanie


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 10:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
slowake píše:
Naozaj tam môže byť problém s formátom.....
To jistě, já jsem se o tom nezmínil, protože to už psal Lark.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 10:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli si to VDF dokáže upravit nevím, ale měl jsem za to, že jen přebírá hotové WAV, nebo MP3. Já používal taky pro generování TTSAutomate a nikdy jsem žádný problém neměl. Někdo ještě ořezává ticho na začátku a upravuje hlasitost v audio-editoru, ale mě to vyhovuje jak to "vypadne" TTSA.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak VDF to opravdu konvertuje. Stáhni si manuál k VDF.

"Add Announcement (Insert)
Opens the file select dialog to open an audio file for a new announcement. The VDFEditor supports WAV, MP3 and OGG encoded audio files. Alternatively, one or more supported audio files can be dragged and dropped on the announcement list. The new announcements will be inserted at the selected location. All audio files will be converted into 16-bit PCM, mono with a sample rate of 11kHz. Therefore, audio files with a higher quality do not provide any advantage. This function is not available for system VDFs. The count and order of system announcements is fixed
."

"Importing audio files
You can drag one or more supported audio files and drop them on the list of announcements in the VDFEditor. This will insert the audio files for user VDFs or replace existing announcements for system VDFs. Audio files are converted into the internal format of the transmitter during import using a lossy compression algorithm. Therefore, multiple compressions lead to a loss of audio quality. Keep the original audio files available for later re-use. To import multiple audio files at the same time, simply select all files before dragging them into the VDFEditor. The order of the import relies on the order of the audio files in the clipboard. Therefore, make sure that you drag the topmost audio file after selecting them. This will ensure that the order in the VDFEditor is the same as in the file manager.
"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 11:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Lark píše:
Jestli si to VDF dokáže upravit nevím, ale měl jsem za to, že jen přebírá hotové ....
Já taky, zmátla mě v manuálu tato věta " This function is not available for system VDFs". Zkusil jsem ale vložit do systémových hlášek stereo wav s odlišnými parametry a upravil si to sám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 11:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó funguje i na úpravu systémových hlášek, jen musí člověk dávat pozor, co vlastně upravuje. Možná je to varování kvůli tomu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 11:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Tím pádem ale už není co zkazit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 12:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak to bych si netroufal tvrdit. :D Pokud si tam někdo vrazí, třeba místo číslovky, nějaké kecání, může to být zajímavé. :lol: Prostě to jde a je jen na jedinci jak se s tím vypořádá. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 29.01.2019 12:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1975
Bydliště: Vysočina, ČR
Myslíš dlouhej soubor nebo třeba fotku, tu to asi taky nepřevede :lol: .


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 157 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz