Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 92  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 20.07.2015 14:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 6.9.2013
Příspěvky: 1383
Bydliště: Praha, ČR
Obrázky: 38
jyrry píše:
Ano, tak jsem tu informaci zachytil i na MojeHobby... Ochranný prvek akumulátoru (to zní lépe než "kurvítko" :mrgreen: ) onen akumulátor ochránil před podvybitím tím že odpojil zátěž... tedy vysílač... :roll:



hele a koukal už někdo někdy trochu zvídavěji na ten obvod? má ho někdo, že by jej pro zajímavost dal nějakému badateli k dispozici? Kdo tomu trochu rozumí, mohl by z toho poznat, co to reálně může dělat. Přes různé spekulace mám dojem, že jsem nikde neviděl trochu fundované posouzení toho obvodu. A proto mi také přijde trochu šílené, že by někoho byť jen napadlo chránit baterku za 300 Kč za cenu ztráty ovládání modelu .... ten totiž bude ve 100% případů dražší než taková baterka. Proto mi jako pravděpodobnější přijde ta varianta uvažovaná Tomášem ... tedy obvod vede postupně k poškození jednoho ze článků a ten pak vypoví v určité situaci službu zcela ... dostane se za vybíjecí koleno, napětí spadne v krátké chvílí do háje a je neštěstí na světe. Tahle verze mi alespoň přijde méně konspirační, než že někdo vymyslel odvod, který bez varování odpojí životně důležitý systém.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 20.07.2015 17:29 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
jyrry píše:
Ano, tak jsem tu informaci zachytil i na MojeHobby... Ochranný prvek akumulátoru (to zní lépe než "kurvítko" :mrgreen: ) onen akumulátor ochránil před podvybitím tím že odpojil zátěž... tedy vysílač... :roll:


Zrovna takto bych to neviděl...

To by totiž problém nebyl. Pokud by to odpojilo článek až v okamžiku jeho podvybíjení, tak už by o nic nešlo. Při odběru TX by v tom okamžiku byl článek tak vybitý, že by se TX stejně během několika desítek vteřin vypnul sám.

Problém byl spíše v tom, že to vypínací napětí bylo nastavené blbě, nebo už sama ta věc článek vybíjela...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2015 8:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 18.5.2009
Příspěvky: 551
Bydliště: Hradec Králové (nedaleko)
tomashr píše:
Z jiného soudku - osobně jsem momentálně asi nejvíc zvědavý je to, zda se mi povede oživit funkci "noname RXů" s fw 5.0, co jsem koukal, tak vlastně vše, co mám, je FrSky (i když je na tom třeba nálepka Orange či Corona), tak se musím konečně dokopat k zbastlení flashovacího adaptéru a přijímače aktualizovat novým fw od FrSky. Pokud se to povede, tak to bude příjemné, firmware 5.0 toho totiž zdokonaluje dost a jeho aplikace je na místě, bohužel v EU to zkomplikovalo různé triviální "bublinolety" s levnějšími klony, zdá se ale, že by to mohlo být řešitelné.



Uz se ti podarilo to vyresit?

_________________
Letadla, auta.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2015 14:45 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 22.6.2008
Příspěvky: 6038
Bydliště: Praha ČR
Kabel mi přišel, ale první rychlý pokus asi před měsícem se mi ale nepodařil. Přiznávám, že jsem se na to pak vykašlal, protož nebyl čas. Do dalších pokusů se pustím až někdy teď, kdy mi skončila F5J sezóna, tak to snad projdu trochu systematičtěji...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: stř 23.09.2015 18:30 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 147
Bydliště: Prievidza, SK
Ja som robil upgrade TFR8s podla tohto postupu:
http://www.frsky-rc.com/download/view.p ... TFR8S/TFR8
Pripojil som to priamo na COM1 v PC cez prevodník 232/TTL a išlo to bez problémov.
Mám ešte Rx TFR4-B, ale na tento Rx nemám firmware. Konzultoval som to s Janekx z RCSTUDIA a podľa jeho vyjadrenia FRSKY neuvolnilo fw pre verejné použitie.
culi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 9:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 25.3.2008
Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň, CZ
Vyšel update na Futabu 14SG Software Ver. 6.0 (665 KB) - updated November 10, 2015
http://www.futabarc.com/software-updates.html

_________________
Spirit System (Spirit W1, GTR & others)
Spirit Wave & JETI DS 12
http://www.habada.cz


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 13.11.2015 9:48 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19.7.2009
Příspěvky: 294
Bydliště: Senec, SK
Vyzera to paradne, cital som PDF s novinkami:

http://downloads.hobbico.com/software/fut/14SG_FX22_V6.0(E)_WEB.PDF

a pridana priama podpora pre Castle ESC a Kontronik ESC, cize to vyzera ze uz nebude treba jLog. Konecne! Akurat mi nie je uplne jasne kam zapojim sBus kabel do Kontroniku, tak snad bude nejaky update aj pre Kontronik.

Edit: tak prepojenie je cez Futaba TelMe, ktore je konecne dostupne (http://www.world-of-heli.de/en/antrieb-elektro/regler/kontronik/kontronik-telme-futaba.html). Cize cenovo skoro jedno voci jLog. Kazdopadne je to ale jednoduchsie, lebo kto niekedy rozbehaval jLog mi da urcite za pravdu ze to je dost zlotite ;-)

_________________
Goblin 700, Protos 500, Strider 250 FPV Racer, Futaba T14SG
www.rcklubsenec.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: ned 20.12.2015 20:39 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 31.12.2010
Příspěvky: 482
Bydliště: SR
Obrázky: 4
Pani,

ma niekto odskusane ktory fw. pre Orange kompatibilne primace funguje so sw 6,0 ?
Vyskusal som 3 fw zp stranok FRYsky a výsledok vzdy rovnaky. So sw 4,0 Je vsetko OK,oranzady makaju jak original Fujtaba.. sw 6,0..Oranzady cervena poblikava,serva trhaju. Mate nejake rady ?Ktory fw do oranzad je ten pravy?

Dik

Boro

_________________
Futaba T14SG VELOX 2,2 EXTRA EF 60` EPP RCF PA XR61 ARDEA


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pon 15.02.2016 16:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2012
Příspěvky: 5581
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Vratim se jeste k FrSky prijimacum pro Futabu, jiz mam k dispozici neverejne firmware pro rady prijimacu TFR4 a TFR6. V pripade zajmu o upgrade me prosim kontaktujte.

_________________
Jan Janekx Urbanek
https://www.rcstudio.cz/ - prémiový partner a servis FrSky


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2016 16:35 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Stará Ves n/O (Ostrava)
Obrázky: 30
Ahoj, prosím o radu.
Poprvé se mi dostalo do ruky letadlo se dvěma servy na výškovce. Vyřešil jsem to mixem se 7. kanálem (VPP) kam jsem servo připojil. A abych mohl komplet výškovku trimovat zadal jsem v mixu "Trim ON". Potud jsem to myslím zvládl. Ale mám ještě nastavenou funkci "Airbrake", kde jsem chtěl při zvednutí křidélek dorovnat výškovkou a tam mi to ovládá jenom jedno servo. Poradíte někdo jak na to?
Díky

_________________
T14SG,Katana S50V2, Protos 500, T-rex700E


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2016 17:38 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 18.8.2011
Příspěvky: 147
Bydliště: Prievidza, SK
IvoR1 píše:
Ahoj, prosím o radu.
Poprvé se mi dostalo do ruky letadlo se dvěma servy na výškovce. Vyřešil jsem to mixem se 7. kanálem (VPP) kam jsem servo připojil. A abych mohl komplet výškovku trimovat zadal jsem v mixu "Trim ON". Potud jsem to myslím zvládl. Ale mám ještě nastavenou funkci "Airbrake", kde jsem chtěl při zvednutí křidélek dorovnat výškovkou a tam mi to ovládá jenom jedno servo. Poradíte někdo jak na to?
Díky

V type modelu nastaviť TAIL na AILEVATOR. Druhé servo va výškovku je potom podľa typu krídla na príslušnom výstupe. Tabuľku s výstupom nájdeš v návode.
Milan

Prikladám aj tabuľku s výstupmi.


Přílohy:
tail.JPG
tail.JPG
[ 123.83 KiB | Zobrazeno 2524 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: čtv 14.04.2016 18:02 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 16.7.2012
Příspěvky: 305
Bydliště: Stará Ves n/O (Ostrava)
Obrázky: 30
Díky za radu. Změnil jsem to a vypadá to že je to to pravé. :D

_________________
T14SG,Katana S50V2, Protos 500, T-rex700E


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 12:51 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 26.11.2005
Příspěvky: 171
Bydliště: Bratislava D.N.V.
Zdravím vospolok.
Stala sa mi taká zvláštna vec. Odlietal som 4 lety a pri predletovke pre 5. Letom pozerám na krídelko – vychýlené dole – inak všetko normálne funguje. Posunul som ho STRM do nuly a vzlietol. Po chvíli zrazu model velmi zle letí, nenormálne reakcie na krídelká.
So šťastím som celý pristál do zeliny, prídem k modelu a obe krídelká vychýlené dole asi s 50% výchylkou !! všetky funkcie normálne fungujú. Nechápem.
Čiže počas letu sa posunuli stredy na krídelkách. Neviem o tom, že by som mal niekde nastavenú funkciu vztlakoviek, alebo niečo podobné. Po pristátí som precvakal všetky vypínače na vysielači, že či náhodou sa „niečo“ nezaplo. Nič.

Napadá niekoho niečo?

Ďakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 14:00 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11191
Bydliště: Břeclav, ČR
A co vidíš na servomonitoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba T14SG
PříspěvekNapsal: pát 30.09.2016 18:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.1.2007
Příspěvky: 746
Bydliště: Sereď
Obrázky: 5
Vyskúsaj, či nefungujú tie dva potenciometre na vysielači. ????


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1380 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 92  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz