Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vysílač RCM Pelikán 35MHz
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat, jestli nemá někdo RC model Cessna 480 od RCM Pelikán, ale ještě se starou RC konfigurací na 35MHz. Potřeboval bych vědět, na co všechno slouží různé přepínače na vysílači. Teď nevím, jestli mám ten MOD 1 nebo MOD 2, ale plyn mám na pravé páčce.
1. Jde prosím nějak jednoduše přehodit ten MOD, abych měl plyn. páčku na levé páčce? Nebo bych musel koupit jiný tento vysílač s patřičným modem?
2. Jsou dvě páčky, nyní mám pravou na plyn, to je dopředu a dozadu, a na strany se ovládají křidélka. Levá páčka ovládá směrovku a výškovku. Trimy jsou vždy po jedné straně páčky a pod páčkou. Na co jsou ale ty 4 přepínače na pravé straně dole? Je u toho napsáno Remotecontroler a jednotlivé přepínače jsou označeny ch1-ch4. Anglicky neumím.
3. Dole je nějaký malý konektor. To je prosím na nabíjení případných akumulátorů na napájení vysílače?


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač RCM Pelikán 35MHz
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 18:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 24.8.2011
Příspěvky: 108
Bydliště: Ostrava-Dubina
1. Většinou se používá plyn na pravé ruce, dráty vedoucí k potenciometrům i trimům by se musely prodloužit. Ale domnívám se, že už to tu jednou bylo, zkuste pohledat zde na fóru.
2. Domnívám se, že mám stejný vysílač v setu SkyLady a ty čtyři malé přepínače vpravo dole jsou reverzy serv. To znamená, že posunutím přepínače na druhou stranu se změní směr otáčení serva na opačný.
3. Ano, ten konektor slouží na nabíjení případných akumulátorů.

_________________
Zatím se učím a učím se pořád, ať je to cokoliv, i když penze se blíží


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač RCM Pelikán 35MHz
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 19:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
Aha, že už se to tady řešilo jsem nevěděl, zkusím pohledat.
Ten spodní konektor je na nabíjení článků akumulátorů? Takže jde tyto vysílače používat i s akumulátory? Tak to je super. Raději koupím nějaké NiCd články a budu je nabíjet přímo ve vysílači, než kupovat pořád nové alkalické baterie. I když toho mám odlétané jen málo, vlastně skoro nic. :oops:
A ty přepínače na pravo dole jsou na obrácení směru serva? Jsem si říkal, proč mám ch1, ch3 a ch4 nahoru a ch2 je dolů.
Ano, tyhle vysílače jsem viděl u více modelů od fy RCM Pelikán.

Mockrát děkuji za vysvětlení a jdu hledat starší vlákna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač RCM Pelikán 35MHz
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 20:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.9.2009
Příspěvky: 1067
Bydliště: Brno sever
To, že je plyn nejčastěji na pravé straně je omyl, až blbost. Plyn je na tom kniplu, kde je to pilotovi nejpohodlnější, nejpříjemnější. Plyn lze i u těch levných setovek přehodit na opačnou stranu, většinou stačí jen přehodit aretaci plynu a návratovou pružinku, ale jak je to konkrétně u této cessny, nevím.

Jinak, pane varoku, asi byste měl najít v okolí nekoho zkušeného v řízení modelů, jinak to bude práce, jak s úpravou bimaxe, na dlouhé lokty a bude to stát moc peněz a času a létat se stejně nenaučíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vysílač RCM Pelikán 35MHz
PříspěvekNapsal: pon 30.07.2012 20:23 
Mazák
Mazák

Registrován: 4.7.2012
Příspěvky: 2651
Bydliště: Havířov
Obrázky: 0
mhabr: vy chodíte i na svarforum? Nahodou už ji mám upravenou a svařuje už pěkně.
Ano, modeláře už jsem snad našel, tak první kroky mě čekají. Nebaví mě pořád ty letadla jen rozbíjet.
Pro mě je ten plyn na pravo a ocasní plochy na levo spíše pro leváky, mě by to vyhovovalo opačně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: olisoft a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz