Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 73  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: ned 25.03.2018 20:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Přesně jak píše ellet. Udělej aktualizace na poslední verze. Myslím, že už jsou dostatečně prověřené a o žádných problémech nevím. Jestli si na to sám netroufáš, určitě na Olomoucku někoho najdeš, kdo ti s tím pomůže. Podle těch video-návodů na YT je to ale docela jednoduché a měl by si to zvládnout i sám. Když si nainstaluješ poslední verze ovladače pro USB převodník a FW Update Studio 4.8, ani ty aktualizace nemusíš stahovat, protože si je dokáže stáhnout samo, podle připojeného přijímače, nebo vysílače. Stačí kliknout na Auto Downolad.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 26.03.2018 3:38 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Díky za rady,chlapi. Zkusím někoho znásilnit na letišti. No a když ne,zkusím to holt sám.
S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 22:28 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Díky všem za rady-aktualizace provedena. :D S tím Gr-12 to přes autom.vyhledání FW nešlo,nedokázalo to ani přijímač načíst. Aktualizační soubor jsem musel stáhnout zvlášť a cpal jsem ho tam 4x než se Rx chytnul... Teď už normálně verzi zobrazuje. Ale stejně nevím-mám mu věřit...? :? S62

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 27.03.2018 22:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No vidíš, ani to nebolelo :lol: S tím přijímačem je těžké radit. Určitě bych ho napřed pořádně prozkoušel na zemi, včetně poklepů na hranici dosahu, a pak v něčem u čeho by případný karambol tolik nemrzel. Spíš to ale vypadá že byl špatně nahraný FW.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 28.03.2018 10:27 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Jak píše Lark, opatrnosti nikdy nezbývá, pokud jsi mu ale neubližoval, bude to OK.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 11:44 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Tak jsem se nechal zlákat vaší diskuzí a před začátkem sezony jsem si řekl, že provedu aktualizaci svých přijímačů. Sice vše chodilo bez problému, ale po vydání nových hlášek jsem aktualizoval vysílač MC20 a tak jsem chtěl mít aktualizované i přijímače. Prováděl jsem aktualizaci přijímače GR-16 a to podle videa https://www.youtube.com/watch?v=B5juDNMFoGI. Vše se dařilo do doby, kdy se aktualizace ukončila a já odpojil napájení příjímače dle videa 2:36, pak jsem odpojil PC, zmáčknul SET na přijímači a připojil napájení. Tím má radost skončila. Dioda se vůbec nerozsvítila a přijímač je od té doby úplně mrtvý, nereaguje vůbec na nic. Stalo se to už někomu, co s tím ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 12:13 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Po pátrání jsem zjistil, že chyba se stala asi v tom, že aktualizace se musí u GR16 opakovat po sobě dvakrát. Což jsem nevěděl a vědět měl a přijímač jsem odpojil po první aktualizaci. Tím jsem asi narušil průběh aktualizace. Jak to to teď napravit? Pomůžu si sám nebo musím do servisu?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 12:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zkusil jsi tu aktualizaci udělat znova?

Edit: Jestli jsi měl ve vysílači a přijímačích některé z posledních verzí, tak po aktualizaci vysílače na verzi verzi 2.021 není potřebné aktualizovat přijímače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 12:59 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
zkusil, problém je v tom, že jsem odpojil PC (zdiřka telemetrie) takže teď, když ho znova připojím a chci aktualizovat, tak se mě ten přijímač nenačte. Mám ještě jeden GR16 ten jsem aktualizoval následně a po první aktualizaci odpojil baterii, dal znova aktualizovat a připojil baterii. Po proběhnuté druhé aktualizaci jsem až pak odpojil PC a provedl reset přijímače. Tento přijímač je v pohodě aktualizovaný. Ten první je ale úplně mrtvý.

soupravu mám asi tři roky, takže vše bylo původní, proto jsem aktualizoval byť to fungovalo. Ve vysílači mám od prosince 2018 verzi 2.018, chtěl jsem ji přehrát na 2.021, ale nebudu to dělat píšou, že v novější verzi je jen řešen nějaký americký kód


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 14:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Soft si vybíráš ručně z disku, nebo to děláš automatickým stažením? Pokud to uděláš ručně, tak by se to mělo povést updatovat. Zkus ho znovu zresetovat a natlačit tam soft znovu.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 15:04 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
já ho nemůžu zresetovat a když ho připojím k PC tak ho nenačtu viz. obrázek. Nenačtu jej ani když chci provést jeho zálohu. Prostě on nereaguje na to, že k němu připojím baterii, dioda je zhasnutá, je jakoby bez napájení. Soft jsem měl stažený v počítači, automaticky se mě nic nenačetlo. V tom ale problém není jak jsem psal v předchozím příspěvku, druhý přijímač se aktualizoval bez problému, ale aktualizoval jsem jej po poučení z předchozí chyby na dvakrát tak jak na to Graupner upozorňuje.

v diskuzi k aktualizaci GR 24 se někdo dotazuje Graupnera:
Co znamená "Aktualizace musí být provedena dvakrát"?

Od: Graupner
Dne 3. srpna 2017
Odpovědět "2x bude provedeno"
Dobrý den, Gregor,

u starších přijímačů, které neměli aktualizaci po dlouhou dobu, je (zcela odstranit software) v první aktualizace přijímač úplně smaže. Druhá aktualizace pak přehraje pouze nejnovější software.

Proto doporučujeme vždy dvojité spuštění.


Přílohy:
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG
[ 29.6 KiB | Zobrazeno 1245 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 16:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Ještě bych ho zkusil zresetovat během toho načítání (připojování) přijímače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 17:23 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
A jak ten reset při připojování měl provést ? Když se to načítá tak držím SET na přijímači a připojuji baterii. Co víc s tím udělat ?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pát 30.03.2018 19:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó, tak jsem to myslel. Ještě zkus odpojit a připojit ten USB převodník, protože se zdá že ho to bevidí. Třeba i s přijímačem pod napětím. Jinak už mě nic nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: sob 31.03.2018 0:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 2.7.2017
Příspěvky: 257
Bydliště: Olomouc
Obrázky: 62
Tak koukám,že jsem měl víc štěstí jak rozumu s tou aktualizací...
Epox: Hele,mě se to taky odmítalo načíst - hláška stejná,jako na tebou uvedeném screenu. Zkusil jsem to cca 3-4x ,napopáté se Rx chytnul a soft přijal. FW jsem stáhl a měl uložený ve stejné složce jako aktualizační program. Na automat to totiž nereagovalo ani náhodou. Nevím už přesně jak (jelikož v duchu už jsem se s Rx rozloučil),ale určitě jsem nějaké kroky přeskakoval -a prošlo to... Jo- a dioda mi taky nesvítila. "Cpaní" nového FW do přijímače jsem opakoval 2x , pokažde reset. Není to míněno ani náhodou jako rada - jen konstatování,že když je nouze nejvyšší,pomoc Boží nejbližší aneb jak štěstí na vola sedlo. :D
P.S.: Elektronika nás všechny jednou zahubí,buhehe!
S62

Teď se mi vybavuje,že při aktualizaci vysílače /kupodivu bezproblémové -tedy jen jsem si napoprvé stáhl španělštinu... :lol: / jsem v nabídce "VOICE" zahlédl i variantu "CZ" Máte ji někdo už staženou a ověřenou? S62

Lark: Díky za rady. Zkouška dosahu před letem provedena-bez závad. Zálet "Solia" dnes(vlastně včera) taktéž. Rx zdá se chodí,jak má. :D

_________________
FunCub,Solius,Texas-"Rudý skřet", Middle Stick, Admirál II... + Graupner Mx-20 Hott


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 73  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz