Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 73  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 11:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Lark píše:
Joo, určitě to funguje i ve FW 1.xxx. Verze 2.021 přinesla hlavně tu možnost nahrávání a přiřazování vlastních hlášek, třeba pro letové režimy a podobně, ale jinak nic podstatného. Větší přehled má třeba Janva9. Já už to tolik nesleduji a hlavně už si prdlajs pamatuji. :lol: Ale právě pro ty letové režimy jsem si udělal vlastní hlášky.


Tak asi dělám něco blbě... V menu Timers (Genetral) mám nastavené stopky Centr: Stop na 10 minut s tím, že 60 sec před koncem se ozve první alarm a pak se ozývá zvukové znamení v pravidelných intervalech. Stopky spouštím přepínačem. Dneska jsem zkoušel, jestli to bude místo pípání i mluvit-v menu Telemetry/Voice Trigger/Transmiter jsem zaškrtnutou položku Timer (GE.) Center, připojil repráček a spustil stopky. Bohužel, zase se ozývalo jen pípání a až nakonec (?) se opravdu ozvala hlasová hláška a paní mi oznámila "Nula".
Rádio mám MX-20 s FW 1.182 a používám tu první češtinu, která byla pro Graupnera udělaná.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 11:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
V menu "Telemetry/VOICE/TRIGGER/REPEAT" si nastav interval opakování (mám 15sec) a přiřaď přepínač, kterým budeš opakování zapínat, nebo vypínat. Dál v položce "TRIG" si přiřaď přepínač bez aretace kterým budeš přepínat (listovat) mezi položkami, kterou chceš hlásit a v položce "TRANSMITTER" si zafajfkuj položky které chceš hlásit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 18:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.4.2011
Příspěvky: 3156
Bydliště: Praha Letňany
Tak tohle funguje, dík. Paní opravdu odříkává čas v daném intervalu. Bohužel ale nejde asi vyřešit to, co bych potřeboval. Původně jsem myslel, že by mohla paní říkat jen ten časový úsek, který je nastavený položkou "Alarm" u stopek. Řekněme, že mám stopky nastavené na 10 min a alarm na posledních 60 sec. Těch posledních 60 sec se "odpípává" - nejprve po 10 sec, pak po 5 a posledních deset vteřin po vteřině. Podle toho, co je odpípnuté, se mění druh pípnutí (takže jiný je pro pětivteřinový interval, jiný po dosažení 30 sec, jiný pro vteřinový interval. Tak na to bohužel ty hlášky nefungují. Pokud si pro stopky aktivuju trigger, tak paní hlásí čas po intervalu, který zadám v definici triggeru a do toho se mi stejně začne ozývat v poslední minutě to pípání alarmu. No nic, tak se budu muset naučit ty různé tóny.

_________________
Wind Dragon slow 2,4 GHz byl první...


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: ned 11.03.2018 19:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Do toho odpípávání posledních 60 sec se asi zasáhnout nedá a ta změna tónu je asi záměrně, kvůli zdúraznění zkrácení intervalu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
ellet píše:
Díky za info, utilita je to pěkná ale hlavně bych rád konečně viděl jak se dostat na soubory ve složce LogData (na kartě) bez manipulace s kartou. Zatím je jen vidím ale snad na to taky dojde. (Ta manipulace mě vadí ale jinak to neumím)

Při připojení vysílače k PC a spuštění apky, musí být vysílač zapnutý?

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 13:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
ZIPP píše:
...Při připojení vysílače k PC a spuštění apky, musí být vysílač zapnutý?
Zapnul jsem Tx, připojil kabel k PC, spustil apku, vybral načtení..., vybral port (COM) a v okně se zobrazily modely.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 15:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak přesně takto jsem to udělal....co se týče portu tak mi to nabídlo jenom COM3. No a nic.....stále jenom loading a nic víc. :(

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 15:44 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
O jaké "apce" se bavíte. Jestli píšeš o MDL Viewer, tak ten umí načíst jen data jednotlivých modelů (nastavení a seřízení) a je tam jen volba jestli chceš načíst model "Ze souboru", "Z paměti Tx", nebo "Z SD-karty".
Pro práci s Log-soubory jsem ale ve FW Upgrade Studio nenašel způsob, jak je načíst přímo z SD-karty přes USB přímo z Tx. Na MC-20 je ale naštěstí ke kartě snadný přístup, takže jí jen přendám do redukce, Log-soubory si zkopíruju do noťasu, a pak už si je naimportuju do Data Exploreru.
Jinak ve FW Upgrade Studio by se u toho portu COM3 měl vypsat i ovladač Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge (COM3)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 15:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Lark píše:
O jaké "apce" se bavíte. Jestli píšeš o MDL Viewer, tak ten umí načíst jen data jednotlivých modelů (nastavení a seřízení) a je tam jen volba jestli chceš načíst model "Ze souboru", "Z paměti Tx", nebo "Z SD-karty".
Pro práci s Log-soubory jsem ale ve FW Upgrade Studio nenašel způsob, jak je načíst přímo z SD-karty přes USB přímo z Tx. Na MC-20 je ale naštěstí ke kartě snadný přístup, takže jí jen přendám do redukce, Log-soubory si zkopíruju do noťasu, a pak už si je naimportuju do Data Exploreru.
Jinak ve FW Upgrade Studio by se u toho portu COM3 měl vypsat i ovladač Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge (COM3)

Tento způsob s vyndáním paměťové karty znám, ale štve mne, že se nemůžu podívat na nastavení modelů pomocí MDL Viewer, který je k tomu určený.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 16:35 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mě ten MDL Viewer funguje. Jak ze souboru v PC, tak z paměti Tx i z SD. Když vyberu Tx nebo SD, tak z Tx mi nabídne seznam modelů, vyberu model a načtou se jeho nastavení. U SD-karty se zobrazí strom adresářů na kartě, tak vyberu "Models/mc-20" a zase se zobrazí sezmnam modelů.
Co je ale dost podstatné, zobrazené hodnoty nastavení serv, D/R a mixů jsou naprosté nesmysly a vůbec neodpovídají skutečným hodnotám nastaveným ve vysílači, včetně těch křivek. Ale je to betaverze, tak se to třeba časem změní, ale zatím je to naprosto k ničemu. :lol:

Edit: Ještě k tomu problému načítání. Pokud si pamatuju, něco se u té apky psalo o potřebě určité nejnižší verze Java, tak jestli nemůže být problém v tom, nebo v nějakém omezení pro javascripty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
ZIPP píše:
... štve mne, že se nemůžu podívat na nastavení modelů pomocí MDL Viewer, který je k tomu určený.
Zkus spustit Firmware Upgrade grStudio, potom Menu - Port Select - objeví se tabulka s porty COM. Zapni TX a připoj k PC. V zobrazené tabulce přibude další port. Všechno pozavírej a tento port použij i ve MdlViewer.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 17:31 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
to ellet: Zkoušel jsi porovnat ty zobrazované parametry nastavení? Já tam mám naprosté nesmysly. Porovnával jsem data přímo z paměti Tx.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 17:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Lark píše:
to ellet: Zkoušel jsi porovnat ty zobrazované parametry nastavení? Já tam mám naprosté nesmysly. Porovnával jsem data přímo z paměti Tx.
Nezkoušel a momentálně nemám vysílač po ruce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 17:50 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 3.1.2007
Příspěvky: 1126
Bydliště: ŽATEC
Obrázky: 0
Tak jsem to už konečně rozběhal. Musel jsem apky přeinstalovat, protože mi jedna nabízela jenom COM 4 a druhá jenom COM 3. No...abych řekl pravdu tak MdlViewer je o ničem.

_________________
Nemusíš vše vědět, ale musíš vědět, kde na vše najdeš odpověď.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: pon 12.03.2018 17:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Zatím to tak taky vidím. Jet to sice efektně uspořádané, ale informace jsou naprosté nesmysly.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 73  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz