Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 9:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 463
Bydliště: údolí Berounky
Kolegové,

je tu někdo, kdo létá nebo uvažuje o GR HOTT s telemetríí?

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm+ startér, Graupner MC-20 HOTT.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 10:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
janch píše:
Kolegové,

je tu někdo, kdo létá nebo uvažuje o GR HOTT s telemetríí?



Letam a to kombinaci vysilac MC-32, prijimace GR-16 a Vario (bez GPS). Mas nejaky konkretni dotaz?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 11:24 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 19.12.2009
Příspěvky: 1164
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (4)
Já bych chtěl vědět jak funguje hlasová telemetrie, např. nastavení jak co hlásit, jestli to hlásí výšku hlasem apod. , a dále jestli se dají ovládat klapky jiným prop. ovladačem než kniplem plynu. Díky

_________________
KMX, Edge RCF, Veloxity, MC, DF
DS-14


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 11:46 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 463
Bydliště: údolí Berounky
Uvažuji o obnově soupravy. Mám MX-22 a v ní Spektrum modul DSM2. Zatím byl Graupner úplně mimo můj zájem, ale nový HOTT s telemetrií se mi docela líbí. Zaslechl jsem i info, že je dobře vyřešena zpětná komunikace TX-RX.
Jedno čidlo lze připojit přímo do přijímače, to je též zajímavé.
Hodně se tu píše o JEI, Spektrum, JR, Futaba atd. a o HOTT s telemetrií toho tu moc není.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm+ startér, Graupner MC-20 HOTT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: úte 29.05.2012 12:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
janch píše:
Uvažuji o obnově soupravy. Mám MX-22 a v ní Spektrum modul DSM2. Zatím byl Graupner úplně mimo můj zájem, ale nový HOTT s telemetrií se mi docela líbí. Zaslechl jsem i info, že je dobře vyřešena zpětná komunikace TX-RX.
Jedno čidlo lze připojit přímo do přijímače, to je též zajímavé.
Hodně se tu píše o JEI, Spektrum, JR, Futaba atd. a o HOTT s telemetrií toho tu moc není.


Zatim jsem toho moc nenaletal (tak cca 20 letu), ale libi se mi to cim dal vic. Doted jsem letal 35MHz a tohle je jiny kafe. Rychlejsi odezvy, zadne ruseni, ...

ad zvukova telemetrie:

Nevim jak to funguje s jinym radiem, ale u MC-32 si navolis "trigery", ktere se ti maji hlasit a priradis si je na vypinac. Oni se ti prehravaji "v kolecku". Tzn.:
- cvak vypinacem, hlaseni o vysce
- cvak vypinacem, hlaseni o napeti prijimace
- cvak vypinacem, hlaseni o teplote prijimace
- cvak vypinacem, a hlaseni zase od zacatku

Pokud si nastavis jen jednu hlasenou velicinu, hlasi se ti jen jedna. Navic u MC-32 mas jeden display pouze pro telemetrii. Nestiham na to sice za letu koukat, ale po pristani okamzite vidim, jak jsem byl max. vysoko, jake bylo max. stoupani apod.

Dostupne oficialni jazyky jsou: anglictina, nemcina, spanelstina, rustina. Udelal jsem ale program, kde si muzes nahrat sve zvuky (ja na to zatim nemel cas).

Pak je tam moznost nastavit si periodicky toto hlaseni. Zatim nejde priradit konkretni hlasku na konkretni vypinac. Vysvetloval jsem to programatorum v graupneru, tak snad to dodelaji :)

Dalsi vec je, ze napr. ve variu si muzes nastavit upozornovani nad urcitou vysku, pripadne na min. vysku. Ja mam zatim tovarne nastaveny vario, ktere mi od 100m dolu hlasi automaticky vysku po 20m. Jinak mi vysku hlasi na vyzadani (cvaknuti momentovym spinacem). Pak mam nastaveno upozorneni na 500m - zatim jsem to slysel jen jednou :)

Jiny modul nemam a zatim nepotrebuju.

Telemetrie se loguje ve vysilaci na SD kartu. V PC muzes data pote analyzovat (sw je ke stazeni na webu graupnera).

Co se tyka HoTT jako prenosoveho protokolu, tak ja jsem se osobne nesetkal s zadnym problemem. Letel jsem 500m daleko a 400m vysoko a signal dle logu porad paradni. Antenu mam na vysilaci jak je doporucovano (tzn. do boku), v letadle mam anteny mimo trup a maji 90°.

Co se tyka prijimacu, ty jsou HV a maji vzdy 1 konektor na prime pripojeni telemetrie. V sw prijimace se necha nastavit kopa veci (prirazeni kanalu na jednotlive vystupy, nejake krivky, FS, ...).

Pokud koupis jakykoliv air modul, tak uz ma v sobe vzdy vario. V priprave jsou nove moduly, ktere budou mensi (blizsi info zatim nemam, jen ze se chysta maly modul na mereni odberu z pohonne aku).

Kdyz prijedes na sraz do Prahy, muzes to videt v realu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 30.05.2012 12:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Mam mx12hott a k tomu gps/vario modul...je s tim fakt sranda, hlavne kdyz se pak prevedou data do pc. Stahnutelny program od Graupnera umi pak data exportovat do excelu, takze si z toho muzes delat tabulky a grafy do aleluja... ;) nejvic me bavi lovit vysku a rychlost modelu, jen kdyby na to byl cas...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 30.05.2012 19:50 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 463
Bydliště: údolí Berounky
[quote="creagel"][quote="janch"]Kolegové,

je tu někdo, kdo létá nebo uvažuje o GR HOTT s telemetríí?[/quote]


Letam a to kombinaci vysilac MC-32, prijimace GR-16 a Vario (bez GPS). Mas nejaky konkretni dotaz?[/quote]


Umí to hlásit automaticky stoupání v termice?

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm+ startér, Graupner MC-20 HOTT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 30.05.2012 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
janch píše:
Umí to hlásit automaticky stoupání v termice?


Myslis klasicky vario (pipani)? To kazdopadne. Nebo myslis neco ve smyslu "prave stoupate, prave stoupate, klesate, klesate, prave stoupate" tak to ne (a tohle by me asi dost stvalo). Na druhou stranu se necha nastavit nejake hlaseni stylem "stoupate 1m/s", ale nezkousel jsem to a nastavene to nemam.

Kdyz to stoupa, tak to podle varia jednoznace poznas (a aktualni vysku si prepipanec cvaknu sem tam).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: stř 30.05.2012 21:43 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 463
Bydliště: údolí Berounky
Myslel jsem to, že budu ve vzduchu s Maxionem a dostanu info, že stoupám - jsem v termice.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm+ startér, Graupner MC-20 HOTT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2012 13:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
A jeste detail - to vario se nastavuje primo z vysilace ;) A myslim si, ze je to tak u vsech modulu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2012 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 463
Bydliště: údolí Berounky
Díky, v RCRevue červen vychází test MX-20.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm+ startér, Graupner MC-20 HOTT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2012 14:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
janch píše:
Díky, v RCRevue červen vychází test MX-20.



Jj, prave casopis dorazil a je to tam ;) Myslim, ze ta MX-20 za tu cenu je vyborna koupe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2012 17:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 463
Bydliště: údolí Berounky
No všechny tři soupravy 12-16-20 nevypadají špatně.
Budu muset někde sehnat ten článek.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm+ startér, Graupner MC-20 HOTT.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2012 17:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
janch píše:
No všechny tři soupravy 12-16-20 nevypadají špatně.
Budu muset někde sehnat ten článek.


Jj, presne tak. Sice je to +- za penize jako skvela T8FG, ale Graupner ma navic integrouvanou telemetrii. A sw myslim neni vubec k zahozeni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Graupner HOTT a telemetrie
PříspěvekNapsal: čtv 31.05.2012 21:24 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 433
Bydliště: Praha
Obrázky: 15
Dyk to tu povidam porad ze nove vysilajdy od Herr Graupnera jsou super :o) Mel jsem to stesti ze kdyz jsem si sel pro Dx6i, byla mi nabidnuta dva dny nova Mx12HoTT....za ty penize je bezkonkurenci....komu jsem ji pujcil do ruky, neveril ze takova vysilajda stoji lehce nad 4 tisice vcetne prijimace...


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1081 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 73  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Alf, Google Adsense [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz