Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:20 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Dělám to tak od začátku a myslím, že je to spolehlivější, protože v tom není PC a USB přenos, i když se mi nikdy nestalo, že by někdy něco zkolabovalo, třeba při aktualizacích Rx a čidel. Vždycky se ale snažím jít tou bezpečnější cestou. :wink: U MC-20 je přístup k SD kartě jednoduchý. A ten možný problém s nutností restartovat Upgrade Studio v4.7 se mi nelíbí. Taky mě zajímá kam se ty vlastní hlášky ukládají, protože kvůli zálohování mám rád přehled. :D


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 9:41 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Lark píše:
Dělám to tak od začátku a myslím, že je to spolehlivější, protože v tom není PC a USB přenos, i když se mi nikdy nestalo, že by někdy něco zkolabovalo, třeba při aktualizacích Rx a čidel. Vždycky se ale snažím jít tou bezpečnější cestou. :wink: U MC-20 je přístup k SD kartě jednoduchý. A ten možný problém s nutností restartovat Upgrade Studio v4.7 se mi nelíbí. Taky mě zajímá kam se ty vlastní hlášky ukládají, protože kvůli zálohování mám rád přehled. :D
Sice si nemyslím, že je to spolehlivější a Upgrade Studio bych do toho netahal, ale hledal bych to tam co máš původní hlášky. Na mém mx-16 je v rootu karty adresář Voice File a v něm jsou soubory v různých jazycích.
Dodatek - máš to stejný, teď jsem to našel na stránkách Graupner.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:32 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Asi jsme si úplně neporozuměli. Co se týká aktualizace vysílače, tak tu jsem provedl kabelem z PC do vysílače přes Upgrade Studio. Bez problému. Po této aktualizaci jsem provedl aktualizaci zvukových hlášek ( protože ty původní se již s novou verzí softwaru nedaly spustit). To jsem provedl tak, že jsem si stáhnul soubor Voice3_Czech, který vytvořil ellet. V tomto souboru mě však nějaké hlášky chyběly a některé jsem naopak nepotřeboval. Takže jsem za pomoci VDFEditoru soubor Voice3_Czech upravil přepsáním hlášek, které jsem si vytvořil tak, jak jsme popsal v dřívějším příspěvku. Např. jsem si vytvořil hlášku zapalování zapnuto. Pak ve VDFEditoru jsem zformátoval soubor Voice3_Czech. Ten nahrál na SD kartu, tak jak píše ellet místo toho původního již nefunkčního. SD kartu vložil do vysílače a provedl jsem aktualizaci hlášek, mezi vysílačem a SDkartou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 14:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
epox asi si opravdu nerozumíme. Že jsou základní hlášky umístěné v adresáři "Voice File" je mi jasné. Já ale nechci některé nepotřebné základní hlášky nahrazovat vlastními, jako jsi to udělal ty, ale radši bych je měl v samostatném souboru. Proto mi jde o to jestli ten soubor s vlastními hláškami umístit taky do adresáře "Voice File" a pod jakým jménem. Předpokládám, že formát souboru *.VDF bude stejný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 16:37 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 23.10.2013
Příspěvky: 178
Bydliště: Zlín
Obrázky: 5
Tak s tím nemám zkušenost, to je spíše otázka na ellet, něco takového řešil ve vedlejším vlákně Graupner Hott a telemetrie.
kde píše Tak se ještě podělím o další poznatek s českými hláškami. Vytvořil jsem uživatelský soubor vdf (t.j. typu user), natáhl do Tx (mx-16) a opravdu to funguje. V menu announce lze listovat hláškami z obou souborů (systémového souboru i souboru typu user).

jak to myslel jsem, ale nepochopil, proto jsem se vydal vlastní cestou.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 12.2.2016
Příspěvky: 1973
Bydliště: Vysočina, ČR
Lark píše:
... Předpokládám, že formát souboru *.VDF bude stejný.
To právě není (formát možná ale je uveden typ). Vidíš to i ve VDFEditoru, je tam vidět typ souboru, jinak by z toho zblbnul i procesor v Tx. :D


Naposledy upravil ellet dne pát 19.01.2018 17:08, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 17:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Přesně to jsem chtěl vědět. :D Takže uživatelské hlášky nahraju přes Upgrade Studio v4.7.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 19:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Lark píše:
Přesně to jsem chtěl vědět. :D Takže uživatelské hlášky nahraju přes Upgrade Studio v4.7.
Díky

Když už to budeš mít připojené na kabelu, tak to rovnou přehraj celé. Já jsem ještě žádný vysílač neupdatoval pomocí karty, jen kabelem. Je to mnohem rychlejší a pohodlnější. Pokud by se náhodou něco ........, tak je v Upgrade studiu položka Emergency a tou se to opraví. Já ji občas používám i pro normální update, když chci přepsat Epromku. Naposled jsem ji použil při upgradu MZ-24, když přehrání selhalo. Ale o tom napíšu v druhém vláknu. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pát 19.01.2018 23:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Dík za podporu. Nejak to zvládnu. Teď dobíjím. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: sob 20.01.2018 12:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Tak mám aktualizováno a zatím maximální spokojenost. Nakonec jsem použil češtinu od Gr. Voice3_CZ, ale pro lepší orientaci při přiřazování jsem si přepsal texty hlášení, protože v originálu jsou jen nic neříkající pořadová čísla. Časem si ještě některé hlášky upravím (nahradím), nejspíš jako to udělal elet, protože některé nepotřebuji a nějaké mi naopak chybí. Ty uživatelské hláškky asi ani nebudu potřebovat. Pro jistotu jsem udělal novou kalibraci kniplů a ještě mě čeká nové nabindování všech přijímačů. Zdá se že všechny fungují, ale v návodu to přebindování doporučují, tak to radši udělám.
Díky za spolupráci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 21:48 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.10.2017
Příspěvky: 6
Přátelé,přecházím z MX 12 na MC 20. Dnes jsem půl dne laboroval se spárováním vysílače s GR-24. Ve vysílači jsem vytvořil nový model, zkoušel BIND proces (dle návodu)a stále nic:( S GR-12 to šlo napoprvé, ale u GR-24 pořád svítí červená dioda a ani při stisku/přidržení SET se nic neděje. Firmware je u vysílače i přijímače stejný, tak nevím. Na fórech jsem na nic podobného nenarazil. Díky za rady:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 22:06 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jaké máš verze FW v Tx a Rx? Od určité verze FW se dá bindovat dvěma způsoby. Globálně, nebo na Paměť modelu. Pokud se binduje na paměť modelu, tak asi nepůjde nabindovat pro další model. Nejsem si ale jistý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 22:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.10.2017
Příspěvky: 6
Můžu bindovat globálně i na model. Mám nastaveno na model. Zkusím to přehodit u obou modelů na globál a uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 22:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.10.2017
Příspěvky: 6
Tak pořád nic:( Bojím se, jestli není GR-24 KO, když ani nereaguje na přidržení tlačítka SET jako GR-12. Zapojení z regulátoru by mělo být přece stejné na 1.výstup z přijímače.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 18.03.2018 23:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jó zapojení reglu na K1 je stejné, ale pozor, GR-12 a GR-24 mají obráceně konektory. GR-12 má (-) nahoře a GR-24 dole (při pohledu ze strany štítku a tlačítka). Ještě to můžeš zkusit při napájení z baterky místo z BECu. Taky můžeš vyzkoušet Reset přijímače, stisknout a držet tlačítko, připojit napájení a počkat až se rozsvítí LED. Pak zkusit znova nabindovat. Jinak napájení můžeš připojit do kteréhokoli konektoru v horní řadě K11, K1 až K7 a K12.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz