Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 19.03.2018 0:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 13.10.2017
Příspěvky: 6
Díky moc! Problém je vyřešen. Nevšiml jsem si té obrácené polarity oproti
GR-12 :oops: . Už to šlape jako hodinky :D Ještě jednou díky, můžu jít klidně spát :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 19:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Kluci pomoc, jak je to s trimováním letových fází? Já když trimuju, tak se to propíše do všech najednou, ale já to potřebuju jen do tý jedný aktuální fáze. Někde se to prý dá přepnout, ale za boha to nemůžu najít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 21:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak máš ty fáze přiřazené ve "Phase assignment"? Já je mám jako C, D a E (3-pol. přepínač) a trimování mi funguje pro každou fázi samostatně. Nějaké přiřazení Global, nebo Local jsem nenašel. To trimování můžeš nastavit v menu "Phase trim", pro výškovku, křidélka a klapky, nebo přímo za letu trimem jednotlivých kormidel pro aktuálně zapnutou fázi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 22:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Mám prior AB a combi CDE. 1 třípolohovej přepínač a 2 tlačítka vespod. A bohužel když šáhnu na trimy tak se hne např. výškovka ve všech fázích najednou. V tom Phase trim to sice jde samostatně v menu, ale křidýlka ne, protože tam jsou nastavený jako klapky, takže mohu akorát měnit výchylky klapek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: sob 21.04.2018 23:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
S tou kombinací křidélek s klapkami nemám zkušenost. Já mám klapky samostatné a jenom 3 fáze na CDE. Zkus ty přepínače i tlačítka přiřadit jen na CDEFG a AB nech neobsazené.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 8:40 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
OK díky, zkusím to jinak. Já jen že jsem mluvil s někým kdo měl MX20 před časem a prý je to někde zahrabané v menu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 22.04.2018 9:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli něco najdeš, tak dej vědět. Já jsem nic takového neobjevil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 9:25 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2017
Příspěvky: 189
Zdravim,
poridil jsem si pred casem tenhle vysilac. Kdyz pripojim regulator ke kanalu 3, uplne normalne funguje, liearne, idle je tam kde ma byt, cili vychylka 0 (uprostred). Kdyz ten samy regulator pripojim ke kanalu 1 (na vysilaci je mode 2, cili zde ma plyn/throttle), tak se deji jine veci. Za prve 0 (idle) je nekde v pulce vychylky packy zpet. Pri pohybu od stredni polohy vpred se uz otacky prilis nezvysuji, jakoby maximum bylo uz nekde na zacatku drahy pohybu packy vpred. Dela to na me dojem, ze to je nejak nastavene mozna na spalovaky, aby to bezelo na volnobehu a krivkou se to pak doladi. Ale tohle ja nechci, chci aby to fungovalo identicky jako na jinem kanalu (treba 3). Je to pro lod / katamaran a kazdy regulator ovlada jeden motor. A rad bych, aby oba kanaly fungovaly stejne :D.
Studoval jsem uz ten 300+ strankovy manual, ale je to takova indicka anglictina, clovek se hlavne moc nedozvi co k cemu slouzi, a popis jen v textu jak se co nastavuje je desnej a ja uz tim travim neumerne moc casu. Nicmene uz se mi aspon podarilo nastavit mix na dve serva pro kormidla ovladane jednou packou...
Dekuji za jakekoliv rady.


Naposledy upravil jsyrovat dne pon 07.05.2018 9:46, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 9:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Na MC-20 je tu samostatný vlákno. Příště to řeš tam.

-Máš vybraný nový model? Aby jsi tam neměl něco již nastaveno od předchozího majitele.
-Spíš si prostuduj návod na regulátor. Při prvním připojení obvykle regl vyžaduje i projet celou dráhu kniplu, aby si ji regl načetl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 9:48 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.5.2013
Příspěvky: 1538
Bydliště: Brno
Jaký typ modelu máš zvolený? Zkus v nastavení modelu zrušit volbu Throttle on channel 1. Mrkni na servomonitor, co dělá kanál.

_________________
MC-20HOTT,DS-16,X10S,14SG,S-trino MkII,SpeedFire, Extra 102",MiniCorado,LOGO550SE,Goblin570


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 9:49 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2017
Příspěvky: 189
Omlouvam, ja jsem nasel thread na MX-20, tak jsem to dal zvlast. Mozna se to muze k tomu pripojit.

Nic tam nastaveneho nebylo, model jsem nastavoval od zacatku. Regulator v sobe nema elektroniku, idle se na nem nastavuje sroubkem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HoTT
PříspěvekNapsal: pon 07.05.2018 13:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Trochu víc to rozepiš, co máš jak nastavené a zapojené, a jak přesně to chceš ovládat. Máš Mód2 nastavený mechanicky, nebo jen v Base setup"? Předpokládám, že když máš kormidla, chceš motory ovládat jedním ovladačem? U MC-20 je plyn na K1 (Mód2 levý knipl). Současným stiskem levých šipek <> si zapneš servo-monitor a můžeš sledovat změny pohybu kanálů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 16:19 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 2.11.2017
Příspěvky: 189
BoŠ píše:
Jaký typ modelu máš zvolený? Zkus v nastavení modelu zrušit volbu Throttle on channel 1. Mrkni na servomonitor, co dělá kanál.


Děkuji a omlouvám se za pozdní odpověď, ale s běháním a závody (maraton, pondělní trénink a dnes ještě Běh vítězství v Lánech a blížící se sobotní lodní soutěží) je času fakt nějak nedostatečně :D.

Tak jsem to zase zapnul až teď, vlezl ještě do základního nastavení modelu, kde je něco jako Throttle at C1, to jsem dal na Back z None a pak zkontroloval servo monitor. Kupodivu idle tam byl, kde má být a pohyb byl také v pořádku, a po připojení na modelu to tak taky funguje, takže skvělé :-).

Jen si tak nejsem jistý, co tam bylo blbě. Určitě tam byla ještě definovaná křivka pro kanál 1, ale tu jsem ještě před dotazem zde, celou vymazal. Pak jsem to vypnul a dnes zase zapnul, ale to doufám není snad potřeba...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HoTT
PříspěvekNapsal: úte 08.05.2018 17:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jestli jsi zakládal nový model, tak tam určitě žádná křivka plyynu nebyla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 20.07.2018 20:20 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 20.7.2018
Příspěvky: 11
Všechny zdravím a jelikož je to tu samá chytrá hlava, tak bych si dovolil poprosit o pomoc. Mám dron s Pixhawkem, rádio MC-20 Hott(co také jiného, že:-)) a GR-12L. Už se mi vše podstatné snad podařilo nastavit, ale hodně tápu nad problémem ovládání letových režimů. Potřebuji použít pět nebo šest stavů(kombinace SW4 a SW5,6), Pixhawk to očekává na pátém kanálu, zřejmě by se dalo přendat na jiný, a rozlišuje se časování. Nevím jak na to:-((( A proto prosím o radu. Dííík M.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ddano007, MaE a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz