Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: ned 27.03.2016 22:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
Díky za rady. Vše co píšete jsem měl nastudováno a nakoukáno už včera.
Dnes jsem si stáhl update přímo od RG-16 (předtím jsem měl asi něco staršího a proto to GR studio nechělo.) a světe div se upgrade na 6.37 se povedl, pak jsem restartoval a opakovaný pokus o upgrade už zase nefungoval. Nicméně ve vysílači vidím verzi 6.37 tak na to už prdím. Po tomto "uspěchu" jsem se vrhl na GR-12 +3xG a zase problemy. Už mě to přestává nebaví snad za nějakou dobu vyjdou verze HoTT - Software, které budou fungovat bez problémů a na první pokus. Pro tuto chvíli jsem GR apgrejdama znechucen...

Cítím v tom něco nedotaženého ze strany Graupnera. Už jenom ty spousty odkazů na zazipované balíčky HoTT - Software pod každým produktem a pokaždé s jiným obsahem. Nebo když chci anglickou verzi, stáhnu a nefunguje. Je to prostě bordel :-(

Ty hosi od Graupnera na Youtube mají úplně jiný okna grStudia než nabízejí ke stažení ....

Snad bude líp :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 0:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Je to docela divný. Já s aktualizacema nikdy žádný problém neměl. Mám 4 přijímače a několik čidel a vždy vše poběhlo na první pokus. Vysílač ale aktualizuju nakopírováním FW na SD kartu. Vystřídal jsem už Upgrade Studio v3.7 až v4.1 a všechny mi fungujou bez problémů (mám je všechny). Soubor s FW si ale stahuju ručně na disk, abych měl zálohy starších verzí.
Nemáš nějaký problém s ovladačem pro USB převodník? Zkusil jsi ho aktualizovat? Taky se postupně měnil. Když se podíváš v systému do správce zařízení, nehlásí to nějakou chybu toho převodníku? V jaké verzi Windows to máš? Nebo zkus jiný USB port. To že ty obrazovky v instruktážních videích jsou trochu rozdílné je tím že jsou ze starší verze FW Upgrade Studio, a už to nikdo neaktualizoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 0:26 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 25.11.2008
Příspěvky: 1465
Bydliště: Dobruška
Proč je potřeba na novém vysílači, ale i na starším upgrade? Já jsem kupoval MC-20 asi před rokem a půl a jedu na původním software. Nic jsem neměnil. Připravuji se tím o něco???

_________________
Snažím se stavět letadla tak, aby i po havárii jsem se nemusel stydět za to, jak vypadají vevnitř.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 1:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
jarb píše:
Díky za rady. Vše co píšete jsem měl nastudováno a nakoukáno už včera.
Dnes jsem si stáhl update přímo od RG-16 (předtím jsem měl asi něco staršího a proto to GR studio nechělo.) a světe div se upgrade na 6.37 se povedl, pak jsem restartoval a opakovaný pokus o upgrade už zase nefungoval. Nicméně ve vysílači vidím verzi 6.37 tak na to už prdím. Po tomto "uspěchu" jsem se vrhl na GR-12 +3xG a zase problemy. Už mě to přestává nebaví snad za nějakou dobu vyjdou verze HoTT - Software, které budou fungovat bez problémů a na první pokus. Pro tuto chvíli jsem GR apgrejdama znechucen...
Cítím v tom něco nedotaženého ze strany Graupnera. Už jenom ty spousty odkazů na zazipované balíčky HoTT - Software pod každým produktem a pokaždé s jiným obsahem. Nebo když chci anglickou verzi, stáhnu a nefunguje. Je to prostě bordel :-(
Ty hosi od Graupnera na Youtube mají úplně jiný okna grStudia než nabízejí ke stažení ....
Snad bude líp :-)

Věřím, že bude líp. :) Je to jen otázka cviku, uvidíš.
Používám anglickou verzi 4.5 a funguje perfektně. Nevím, v čem můžeš mít problém. Ta videa na Trubce jsou už zastaralá a odpovídají prvním verzím GrStudia. Mám ale obavu, že tohle se nezmění. Těch pár lidí, co zůstalo v Německu to nestíhá a vše se dělá v Koreji.

Ten přijímač GR-12+3xG jsi dělal ve správném programu? Slowflyer/Gyro Receiver Downloader ? V GrStudiu skoro až dole.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 1:48 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Lark píše:
to janva9: Jak se změní propojení s převodníkem při tom napájení z USB? Stačí jen nepřipojit ext. baterku? Já to pořád dělám po staru. Taky jsem si včera všimnul, že dřív u některých přijímačů se uváděla min. verze Upgrade Studio 4.0 a dnes už je tam zase jen 3.7 a vyšší. Ta 4.0 a vyšší je jen u vysílačů.

Používám anglickou V4.5 a dělám v ní všechno. Vysílače, přijímače, regulátory i čidla.

Na update bez externí baterky potřebuješ jen třížilovou propojku se servokonektorem na obou stranách. Tou nastavíš třížilový kablík z převodníku. Potom jen podržíš stisknuté tlačítko na přijímači, dáš start updatu a v klidu zasuneš druhý konec propojky do datového konektoru přijímače. U čidel je to stejné, akorát nic nemačkáš. Nejdou tak udělat ty pidipřijímače bez tlačítka. Tam musím baterku použít.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 2:30 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Golfista píše:
Proč je potřeba na novém vysílači, ale i na starším upgrade? Já jsem kupoval MC-20 asi před rokem a půl a jedu na původním software. Nic jsem neměnil. Připravuji se tím o něco???

Upgrade MC-20HoTT asi nic zásadního nepřineslo. Jen bindování na paměť a EU normu. Ale updaty přijímačů a čidel přinesly zrychlení komunikace čidlo-přijímač-vysílač. Zrychlení telemetrie je znatelné.

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 8:46 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
to janva9: Díky. Já mám nejvyšší verzi GrStudia 4.3, ale stejně většinou používám v3.9, protože to je poslední verze, která nehledá aktualizace přes internet, takže to nezdržuje. FW si stahuju na disk. Kde "roste" ta 4.5 a je v ní něco zásadního navíc?

to Golfista: Jen doplním janva9. Ten způsob bindování Paměť/General je volitelný. Co které verze Aktualizací FW přinesli si můžeš přečíst u Graupnera. Ta změna rychlosti telemetrie je příjemná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 10:56 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
Lark píše:
to janva9: Díky. Já mám nejvyšší verzi GrStudia 4.3, ale stejně většinou používám v3.9, protože to je poslední verze, která nehledá aktualizace přes internet, takže to nezdržuje. FW si stahuju na disk. Kde "roste" ta 4.5 a je v ní něco zásadního navíc?

Nějak se to postupně samo upgradovalo na 4.5 a jestli je tam něco zásadního, to nevím. To automatické hledání aktualizací není nijak problematické. Včera si to stáhlo něco k nabíječkám. Trvalo to pár vteřin a před tím asi půl roku nic. Mám jen pocit, že mám poměrně málo problémů s připojením komponent pro aktualizace.
FW si taky stahuju na disk do FTP, abych to měl k dalšímu použití. Updatuju pro blízké i vzdálené okolí, tak to mám připravené. :)

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 17:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Jak jsem psal, ani jednou se mi nestalo, že bych měl s aktualizací jakýkoli problém, i když se s tvým počtem aktualizací určitě srovnávat nemůžu. Jinak já zase hned každou aktualizaci nedělám, jen když vím, že mi něco přinese. Třeba ta první aktualizace s přechodem na novou normu EU měla ze začátku nějaké problémy, tak jsem to pořád odkládal, a až když přišlo to zrychlení telemetrie, tak jsem zaktualizoval všechny moduly a myslím, že mám zase na nějaký čas pokoj. Ono se mi taky nechce při aktualizacích Rx dolovat přijímače a odpojovat serva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 21:01 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
janva9 píše:
Ten přijímač GR-12+3xG jsi dělal ve správném programu? Slowflyer/Gyro Receiver Downloader ? V GrStudiu skoro až dole.


Hlásím dobré zprávy přijímač GR-12+3xG povýšen přes Slowflyer/Gyro Receiver Downloader ? :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 21:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 1.8.2009
Příspěvky: 1205
Bydliště: západočesko
Obrázky: 38
:) :) Výborně! :D

_________________
Ground Penetration Tester


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: pon 28.03.2016 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
janva9 píše:
:) :) Výborně! :D

zatím moc moc děkuju, ještě příjde pár otázek na téma General Engine Modul HoTT -33610 ...nevím jak zobrazit tzv. LIPO CELL VOLTAGE. V menu telemetrie ho nevidím :-(

A další dotaz: jak to udělat když kanál 5 by mělo být druhé servo křidélek a v zapojení Engine Modulu mě nutí v něm mít zapojenou telemetrii?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: úte 29.03.2016 4:17 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
jarb píše:
... jak to udělat když kanál 5 by mělo být druhé servo křidélek a v zapojení Engine Modulu mě nutí v něm mít zapojenou telemetrii?

Pokud to je přijímač Gr-12 tak přemapovat kanál 5 na výstup 6 (tak to mám udělané). Přijde se ovšem o ten kanál 6...
Pokud to je přijímač Gr-16 a více tak telemetrii píchnout do vstupu telemetrie. Ten je od kanálů oddělený...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: úte 29.03.2016 13:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
To použití General Engine Modul HoTT -33610 máš popsané od 3.stránky návodu k němu. Podrobně ti to teď nepopíšu, protože mám model ještě zazinovaný v igelitu a v druhém nemám dodělanou instalaci. :lol: Ale na 4. straně ta tabulka, druhý sloupec, popisuje ovládací šipky, levého ovladaše na Tx. Těma si musíš navolit ten General Modul (při zapnutém přijímači s připojeným modulem) a šipkama do stran si pak přepínáš obrazovky horního displeje. Od stany 8 máš pak popsaný postup nasvení celkového napětí, limitů a varování pro mezní hodnoty (v menu "Telemetry" > "SETING & DATA VIEW" > "Set Warning" si šipkama do stran přepínáš obrazovky pro jednotlivá čidla) a musíš naskákat na správnou obrazovku. Po nastavení hodnot musíš dát v obrazovce č.1 "Save>Sensor?" na YES a potvrdit. Nesmíš na něj pospíchat, protože ty reakce jsou opožděné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MC-20 HOTT 12/12
PříspěvekNapsal: sob 23.04.2016 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 11.9.2007
Příspěvky: 655
Bydliště: Karlovarsko
Ahoj Graupneráci :-)
už mám zase problém....zdánlivě jednoduché zadání....chci aby se mi po přepnutí přepínače obě křidélka (kanál 2 a 5) pohnuli o pár stupňů nahoru a zároveň dál fungovali jako křidélka....jak toho dosáhnout? pomocí free mixu jak jem byl zvyklý u Eclipsy to nefunguje, (AIL a 5 kanál ? to nefunguje....)
Potřebuji nakopnout ...jaká funkce to bude umět ...asi padne návrh "letové režimy" ale to je pro mě zatím dost překombinovaný svět ...prosím o radu...budu si muset stahnout EN návod a začít studovat v něm, protože ten CZ s německými příkazy to je peklo, když mám rádio v angličtině :-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 369 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz