Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2011 10:54 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
tady:

http://www.rc-heli.de/board/showthread. ... 853&page=4


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2011 11:25 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Díky za info, taky jsem už ale něco našel - německy neumím, proto jsem hledal v angličtinářských krajích :)

Zde je kompletní odpověď na naše otázky:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1200901

Shrnutí v češtine:
Do modulu sice vede třížilový kablík od toho externího konektoru, ale uvnitř modulu je z něj zapojena pouze zem a signál. Plus od napájení není zapojeno. Modul je v originále napájen tím větším spodním konektrem, z něhož jsou využity poze dva piny, a to sice zem a plus 3,3V (Futaba 14MZ disponuje napětím 3,3V v modulové šachtě).

Řešení:
Teoreticky stačí odkudkoliv přivést napájení 3,3V na ten větší spodní konektor na modulu. Zapojení pinů viz obrázek z diskuse na shora uvedeném linku.

Já tedy ještě objednám stabilizátor 3,3V a umístím ho dovnitř modulu (eventuelně přebastlím krabičku, bude-li to nutné). Napájení stabilizátoru vezmu z toho nyní nevyužitého kablíku od externího konektoru a výstup stabilizátoru napojím zevnitř na ten bílý konektor.

Ostatní by pak mělo fungovat v pohodě.

Jen se ještě nesmí zapomenout, že Spektrum používá jiné mapování kanálů, než je standardní přižazení u Futaby, což ale s 8FG není žádný problém. Musí se jen správně napípat model ve vysílači a jednotlivé funkce (plyn, vrtulka, atd.) přiřadit na příslušný kanál podle Spektra.

Toto mapování je ale dobře popsané v manuálu k tomu modulu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pát 04.11.2011 11:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
Jj, taky asi dám stabilizátor dovnitř...
Ještě jedna věc, chtěl bych aby po zasunutí modulu do u/ž se vypl Futaba modul, to se musí propojit ještě nějaké dva piny v konektoru.
Opravte mne jestli se mýlím.

http://users.belgacom.net/TX2TX/tx2tx/e ... 2txgb3.htm

tady jsou různá zapojení


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: ned 06.11.2011 9:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 8.10.2008
Příspěvky: 1764
Bydliště: Ustí nad Labem
Byl by tu někdo schopný přebastlit mi ze setovky DX4e nečo jako modul pro připojení přes ú/ž k Futabě T8FG? Bylo by potřeba použít opravdu jen vysílání DSM2, TX má v sobě nějaký mixy atd. Po propojení s T8FG nejde zaboha Blade MPCx napípat, něco z té TX si tam pořád mele svojí. Přidávám fotky TX. Případně mně kontaktujte do SZ, nebude to zadarmo, to je jasný...

Obrázek
Obrázek
Obrázek

_________________
T-rex 600EFL, Prôtos 500, Miniprôtos, Solo Pro 180, Ansmann X2, Beatle110BS
Futaba T8FG,GT3C


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 10:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
FlyBear píše:
Dobrá, modul i Blade jsou doma.

První optický průzkum modulu, zatím jen z vnějšku, ukazuje, že kromě toho kablíku jsou na spodní straně modulu integrované ještě dva konektory, které patrně zapadnou do příslušných protikusů uvnitř modulové šachty vysílače.


Nějaké nové poznatky??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 11:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Jaké další poznatky bys ještě potřeboval?
Řešení je přeci již známo a podrobně popsáno...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 11:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
no jestli jsi tam tedy nějak doplnil ten stabilizátor 3,3V...jestli to fakt jede :roll:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 16:21 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Seš ňák nedočkavej :lol: :D

V pátek jsem teprve zjistil řešení a je fakt, že jsem potřebné díly hned objednal na webu. Ale vždyť dnes je teprve pondělí, tedy teprve dnes později odpoledne mi to dopravce doručí. Rychleji to nejde, dopravce přes víkend nemaká :roll:

Neslibuju ale, že to hned dnes testnu. Objednal jsem si zároveň taky nový osciloskop, se kterým si budu nejdřív chvilku hrát a včera jsem ukroutil poloosu na EMaxxovi, což musím opravit... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 16:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 5.12.2007
Příspěvky: 732
Bydliště: Ostrava
jj, díky za trpělivost :lol:
Právě že s bráchou zvažujeme jestli to dát do Futaby nebo do MPX Evo9...tam je ten modul přímo určený.
Jde o to že do MPX by se měl montovat dovnitř rádia a to by byl opruz měnit dokola modul 35/2,4...na 35 lítáme s větroni F3J, nebo to taky nějak dobastlit do té jejich multifunkční zásuvky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 18:35 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
FlyBear píše:
... Objednal jsem si zároveň taky nový osciloskop.....

muzu byt zvedavy jaky?
Mam analog 10MHz jednokanal, maly kapesni digital a pokukuju po necem dvojkanalovem, hledam inspiraci ....

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pon 07.11.2011 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
Koupil jsem malý kapesní čtyřkanál - dva analogové a dva digitální kanály plus signální generátor. Navíc jsem rovnou vzal ještě jednu sondu x10 (dvě analogové sondy x1 jsou součástí balení):
http://www.seeedstudio.com/depot/dso-quad-4-channel-digital-storage-oscilloscope-p-736.html?cPath=174

První dojem po vybalení z krabice je naprosté nadšení :)
Teď nabíjím baterku USB kablíkem a snažím se odněkud stáhnout rozumný manuál a zjistit, jestli má cenu upgradovat na nejnovější firmware, který nedávno vyšel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2011 14:47 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Ja mam tuhle cudlu http://www.dealextreme.com/p/ds0201-2-8 ... slot-39750 a koukam po vice kanalech... Ale asi to poresim jinak - http://www.dealextreme.com/p/usb-oscill ... yzer-93518 na hrani u PC a na spinane aplikace neco alespon 50MHz, tam mi staci jednokanal... Dvoukanal 2x50MHz je uz moc drahej...

Omlouvam se za odbocenicko ... :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: úte 08.11.2011 16:28 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.6.2010
Příspěvky: 2313
No jo, já jsem na webshopu kupoval do DSM modulu ten stabilizátor 3,3V a k němu dvě tantalové kapky. Bylo mi líto jen tak neefektivně promrhat cenu za "poštovné a balné", tak jsem ten shop prolezl a vyplynul z toho ten malinký osciláček... :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: čtv 10.11.2011 22:42 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 23.3.2010
Příspěvky: 1457
Bydliště: Praha 9, Horní Počernice
jyrry píše:
Ja mam tuhle cudlu http://www.dealextreme.com/p/ds0201-2-8 ... slot-39750 a koukam po vice kanalech... Ale asi to poresim jinak - http://www.dealextreme.com/p/usb-oscill ... yzer-93518 na hrani u PC a na spinane aplikace neco alespon 50MHz, tam mi staci jednokanal... Dvoukanal 2x50MHz je uz moc drahej...

Omlouvam se za odbocenicko ... :-)


Odbocenicko hezke, po tom mrnavem jsem koukal, ale nenasel jsem nikoho, kdo by mohl nejak poreferovat :) Jak jsi s nim spokojenej? Ja bych obcas neco maleho na cesty uzivil a tohle mi pripada tak akorat.

_________________
Startuji čím dál častěji, ale počet přistání, po kterých se letadlo nedá odnést v jedné igelitce, se i nadále limitně blíží nule...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: DSM2 pro T8FG
PříspěvekNapsal: pát 11.11.2011 14:21 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20846
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
bitovod píše:
... Jak jsi s nim spokojenej? ....

po pravde receno, pouzivam ho jen ve spojeni s programovanim PICu, koukam co z nich leze a merim treba ramec PPM signalu. Ten pouzivam k mereni casu v cl-timerech a rekl bych, ze kdyz podle toho pindoura nastavim 20.00ms ±0.2ms tak se to na ctyrech minutach sekne tak o vterinku, dve maximalne. Ukazuje ruzne namerene hodnoty, ma kurzory... no a to je asi tak vsechno co po nem chci.
Nejakou silenost po nem zobrazit nechci - treba prubehy na spinanych zdrojich a tak...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 73 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz