Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 96  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 18:48 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
martin z píše:
....
že mi při zapnutí přijímače cuknou serva klapek a směrovky jsem si taky všimnul, na nich ten fail save nastavený mám, ale co že s tím se dá udělat, přenastavit? na moment mi sjedou do polohy plně vytaženo a směrovka do strany a hned se to vrátí, nevidím možnost, jak tento jev odstranit aniž bych zrušil nastavení fail safe....

Jak jsem toto pochopil, tak to cukne tam kam je nastavene fail-safe, predpokladam ze mas nastaveno klapky naplno a smerovka za roh?
Myslim ze pri startu prijimace prvni ozije jeho procesor, ten hodi serva do polohy fail-safe (nema signal) a pak teprve zpracuje data z prijimace a vrati je do polohy dle vysilace.... Teda asi, ale chova se mi to tak...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 19:14 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 2.8.2008
Příspěvky: 1566
Bydliště: Pelhřimov, ČR
Obrázky: 1
přesně tak, klapky naplno a směrovka na stranu


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 19:44 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
To je teda ale docela na prd, aby mi pak servo škubalo do krajních poloh a zpátky... Doufám, že to v aktualizaci firmware opraví.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 21:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Proč ti to tak vadí? Jestli to tak opravdu je, tak je to vlastně kontrola funkce fail save. Nevidím v tom nic škodlivýho.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 21:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Lark píše:
Proč ti to tak vadí? Jestli to tak opravdu je, tak je to vlastně kontrola funkce fail save. Nevidím v tom nic škodlivýho.
To servo tam nepojede plynule podle páky, ale dostane škubu ze středu do krajní polohy (klapky jdou vždy do polohy "co to dá", tedy servo se rozjede škubou na mechanický doraz a určitě to neubrzdí předem, když je to škuba a ne posun). Navíc třeba klapky u některých letadel trčí dolu fakt fest, takže když budu zapojovat letadlo položené na zemi a křídlo nakloněné k jedné straně, tak servo fest kopne klapkou o zem. Podle mě je to bug a ani jiným úhlem pohledu z toho featuru neudělám.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 21:52 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
No nevím, ale já zapínám rádio při modelu v normální poloze. Proč bych při tom měl mít nakloněné křídlo? Důležitý je, že se přišlo na souvislost a pro mě to žádný problém není. Když bude rádio vypnutý, tak digitální serva taky povolí a všechny kormidla spadnou dolu. Takže při manipulaci je na to holt potřeba dávat pozor. Vyvracet ti to ale nebudu. Ty už to rádio máš?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 22:00 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Lark píše:
No nevím, ale já zapínám rádio při modelu v normální poloze. Proč bych při tom měl mít nakloněné křídlo? Důležitý je, že se přišlo na souvislost a pro mě to žádný problém není. Když bude rádio vypnutý, tak digitální serva taky povolí a všechny kormidla spadnou dolu. Takže při manipulaci je na to holt potřeba dávat pozor. Vyvracet ti to ale nebudu. Ty už to rádio máš?
Asi záleží, jaké letadlo myslíš. Já mám na mysli větroně. Toho běžně položím na zem, zapojím konektory z křídel, upevním křídla, zapnu rádio a zapnu konektor na baterce. Letadlo je na zemi a obvykle ne úplně vodorovně ale lehce nakloněné - jeden konec křídla se dotýká země. V tom okamžiku, když bych dal plné klapky, tak to narazí klapkou o zem (nehrozí to tedy u všech mých modelů, to zase ne, ale i tak se u těch ostatních to rozjeté servo nejspíš neubrzdí před dorazem, který je těsně za požadovanou polohou).

Ne, rádio ještě nemám. Nejspíše během příštího týdne ho půjdu koupit. Má to nějaké mouchy, které mi vadí, ale stejně netuším, co jiného než tohle bych kupoval. Buď tohle nebo t8fg, kde ale není telemetrie, není logování a veškeré komponenty jsou mnohem dražší. O jiném rádiu splňujícím požadavky nevím (ještě tedy sanwa s10dg, ale ta taky nemá telemetrii).


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 22:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.12.2011
Příspěvky: 900
Bydliště: Praha 8 Kobylisy
Y Nekdy me lidská inteligence zaraží. Tak první zapnu model a až pak připojím křídla a je po problemu ne?...

_________________
"Šmirgl to jistí!"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 22:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Sorry, tak tohle jsem nedomyslel, ale stejně si myslím, že přece není problém na to pamatovat a při zapínání model přidržet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 22:41 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
no jak tady to moje cuknuti na eru pozoruju, myslim ze tu mlati prazdnou slamu ti co to radio vlastne nemaji... ono je to cuknuti totiz tak kratke, ze by na tech klapkach muselo byt hoodne rychle servo, aby za tu dobu stihlo krajni polohu a mrsknout klapkou o zem...

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 22:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Hunger:
Kupuji nové rádio, protože můj pohár trpělivosti obcházení problémů předchozího rádia přetekl. Ale jinak ano, máš pravdu, pokud nechci, aby letadlo mlátilo klapkami o zem, tak ho můžu třeba držet v zubech :roll:

Stručněji: Význam tvého komentáře jsem nepochopil. Postěžoval jsem si, že ten vysílač má zas nějaký nedostatek. Nepsal jsem, že jsem zoufalý a nevím co s tím.

jyrry:
Nevím, jak dlouhé je to cuknutí. Vycházel jsem z toho, co psal martin: "...na moment mi sjedou do polohy plně vytaženo a směrovka do strany a hned se to vrátí" tedy psal, že do té polohy dojedou, ne že je to zapínací cuk známý z některých serv.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 22:59 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Konečně si to jyrry upřesnil. Takže žádný problém se nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: sob 01.09.2012 23:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Je to opravdu jen cvrnknuti.Dela mi to taky (MC32).Failsafe jsem nenastavoval,ale klapky sjedou tak o centimetr a hned se vrati. Nekdy to zkusim poladit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2012 13:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
ted tu resim takovou vec...
Mam 2 serva a chci aby se mi daly ovladat jednim packovym spinacem (mzikovym, s vratnou pruzinou) v zavislosti na poloze trojpolohoveho prepinace - tedy v jeho stredni poloze aby na spinac nereagovalo zadne servo, v jedne krajni se hybe jen prvni servo, ve druhe krajni poloze se hybe jen druhe servo.
Logicke funkce tohle radio nema (?). Pak tedy na to jit pres letove faze? Dal bych serva treba na kanaly 9 a 10 a mzikovy spinac bude kanal 12. Nastavim prislusne mixy (12 do 9) a (12 do 10) a v letovych fazich ten ktery mix povolim/zakazu.
Tohle si odzkousim sam, asi to bude fungovat, ale nejde to udelat jeste jinak? Nevite nekdo nejakou fintu?

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: ned 02.09.2012 13:23 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 471
Bydliště: údolí Berounky
jyrry píše:
ted tu resim takovou vec...
Mam 2 serva a chci aby se mi daly ovladat jednim packovym spinacem (mzikovym, s vratnou pruzinou) v zavislosti na poloze trojpolohoveho prepinace - tedy v jeho stredni poloze aby na spinac nereagovalo zadne servo, v jedne krajni se hybe jen prvni servo, ve druhe krajni poloze se hybe jen druhe servo.
Logicke funkce tohle radio nema (?). Pak tedy na to jit pres letove faze? Dal bych serva treba na kanaly 9 a 10 a mzikovy spinac bude kanal 12. Nastavim prislusne mixy (12 do 9) a (12 do 10) a v letovych fazich ten ktery mix povolim/zakazu.
Tohle si odzkousim sam, asi to bude fungovat, ale nejde to udelat jeste jinak? Nevite nekdo nejakou fintu?

A co jen přes mixy aktivované tím 3 přepínačem?

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm, Graupner MC-20 HOTT.
OK1VOX


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 96  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz