Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 96  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 11:09 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 471
Bydliště: údolí Berounky
jyrry píše:
tomashr píše:
.....Už z té debaty u 8FG mi přišlo, že máš trochu problém se odpoutat od starých zvyků a někdy věci komplikuješ tím, že se snažíš za každou cenu řešit věci tak, jak si myslíš, že by to mělo být a ne tak, jak to myslel tvůrce rádia ....

To bude asi tim ze jsem soft Futaby ani jineho radia z pochopitelnych duvodu detailne neznal. Proto jsem se ptal jak jsem se ptal. Navic mi do hlavy tlacili co a jak vsechno ta 8FG umi a nakonec se ukazalo ze vlastne ne, proto to delsi vyptavani.
Multiplex s dostatecnym poctem kanalu je pro mne drahy, pripadne jit z 8k na 9k mi prislo trochu k nicemu. Navic Multiplexy mi vubec nesedi v ruce. Ano, taky jde o zvyk, ale proc ho menit kdyz to jde poresit jinak.
Taky si vsimni ze pisu o absenci ceskeho navodu u mne, proto se ptam; jsem nateseny a cekani na to az mi cesky navod dorazi je dlouhe :-)
Proste mam takove radio ktere mam a ze se obcas zeptam na to co nekomu prijde divne nebo trivialni? No, asi uz jsem otroubenej. Na druhou stranu - lidi se tu (smutne casto) ptaji na daleko horsi ftakoviny - Ohmuv zakon, nasobilka (P=U*I) a tak ... To si pak tak otroubenej zase nepripadam :-D

edit: A spokojeny jsem, to urcite. Akorat mne trochu znervoznuje fakt, ze jsem za nej dal o 4000,-Kc mene nez za uplne blbou Eclipsu (navic v MHz a bez Palika) ;-)


Myslím si, že i zdánlivé blbé otázky k tématu jsou lepší než i chytré příspěvky mimo téma v záhlaví.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm, Graupner MC-20 HOTT.
OK1VOX


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: pon 03.09.2012 21:53 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 21.4.2008
Příspěvky: 765
Bydliště: Praha 8
Lark píše:
Odhledně těch hlášek v češtině jsem něhde zahlídnul, že už na tom snad někdo pracuje,


ano mas pravdu, pracuje.... :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 14:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Skvělé. Víš o tom něco víc? Nebuď labuť a poděl se :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 17:57 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
Tak jsem si ji dnes také přinesl domů. Docela mě překvapilo, jak je lehká.
No a opět začal boj. Zvyklý na aktualizace jsem si říkal, že tam hodím novější verzi. Již v obchodě mi bylo řečeno, že ten jejich aktualizační soft stojí za starou bačkoru, že je lepší to aktualizovat přes micro sd kartu. Jenže aktuazliace přes tu kartu je celkem nová funkce. Aktuální verze je 1.124 Když ale zapnu vysílačku, tak se na mě "usměje" nápis, že se jedná o verzi 1.004 To musela být ta vysílačka na skladě asi docela dlouho. (Ale zas byla i s českým manuálem). No a jako obyčejně. Aktualizační soft v linuxu pod windowsemulátorem nejede. U FrSky jsem to řešil tak, že jsem jim napsal, oni mi poslali zdrojáky programu a já ho upravil pro linux. Tady by to asi nezabralo, když mi ani neodepsali na žádný email. Čeká mě tedy opět shánění widlí.

Kdo jste vysílajdu kupoval teď někdy nedávno, co jste tam měli za verzi firmware?


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 18:32 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 471
Bydliště: údolí Berounky
To je telemetrie V3. Na staránkách Gr to najdeš nebo zde:
http://www.hott-lounge.de/hott
Ten soft z webu Gr chodí. Dělal jsem to na MX-20.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm, Graupner MC-20 HOTT.
OK1VOX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 19:02 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
mihlit píše:
....Kdo jste vysílajdu kupoval teď někdy nedávno, co jste tam měli za verzi firmware?

1.004

ridim se timto: http://www.komik.cz/dir_cedule/pocitac0.gif hned prvni rozhodovani :-)

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 19:08 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 28.2.2005
Příspěvky: 20822
Bydliště: Rakovník, CZ
Obrázky: 0
Vcera jsem to byl na letisti prubnout naostro, dle ocekavani vse funguje, jen alarm na motorovy cas mne trochu vylekal :-)
Rozsah kniplu plynu je malinko vetsi nez jsem zvykly, jinak se mi to drzi velice dobre. Akorat jsem si prece jen musel udelat kratky prodluzovak zavesneho oka, aby mi vysilac na krku visel mirne dopredu a nemusel jsem ho podpirat rukama.

_________________
jyrry.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 19:22 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
janch: Dík, našel jsem tam starší verzi softu a podařilo se mi zaktualizovat. Ta starší verze funguje v Linuxu pod widleemulátorem.

Jinak koukám, že v softu je aktualizace, aktualizace přijímače a aktualizace modulu. Když je to modul integrovaný ve vysílačce, musí se aktualizovat nějak extra?

jyrry:
Koukám, že máš stejnou verzi. Takže pán je také archeolog :lol:

Pche, přesně opačný přístup. Hezky se v tom pošťourat, seznámit se s tím a samozřejmě tam mít co nejnovější verzi firmware 8) I když z toho mě částečně vyléčil telefon, když po některých aktualizacích se to rozes.. a nešlo ho používat :)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 19:57 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 471
Bydliště: údolí Berounky
to Mihlit
Měl jsem jen pár 20 doma.

Myslím, že vysílač od verze 1.7xy dle tohoto jde vysílač z SD karty. Aktuální verzi FU v TX vidíš po zapnutí. Ve volbě senzorů vidíš jejich verzi. Verzi FW v RX asi vidět není. Já mám WXP.

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm, Graupner MC-20 HOTT.
OK1VOX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 20:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
janch píše:
Myslím, že vysílač od verze 1.7xy dle tohoto jde vysílač z SD karty.
To nějako nechápu. Jak od verze 1.7xy ? Vždyť nejnovější verze je 1.124. Tedy alespoň podle těch jejich stránek.

Jinak jsem si asi zavařil... Vysílačku zaktualizovat šlo. Jenže přijímač zaktualizovat nejde. Po stisknutí tlačítka v programu tam jede ta čárka, kdy to čeká na reset přijímače. Když nic neudělám, dojede do konce a řekne, že se nedočkal. Když to udělám podle návodu - čárka jede a já za držení tlačítka na přijímači do něj šoupnu baterku, tak se čárka zastaví. V logu se objeví "Start Command Checked. Start Command Send." a pak už to nic nedělá.

jyrry: čteš to? tak se podívej na ten svůj obrázek a můžeš se začít smát :lol:


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 20:15 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 21.8.2012
Příspěvky: 15
Obrázky: 1
mihlit píše:
janch píše:
Myslím, že vysílač od verze 1.7xy dle tohoto jde vysílač z SD karty.
To nějako nechápu. Jak od verze 1.7xy ? Vždyť nejnovější verze je 1.124. Tedy alespoň podle těch jejich stránek.

Jinak jsem si asi zavařil... Vysílačku zaktualizovat šlo. Jenže přijímač zaktualizovat nejde. Po stisknutí tlačítka v programu tam jede ta čárka, kdy to čeká na reset přijímače. Když nic neudělám, dojede do konce a řekne, že se nedočkal. Když to udělám podle návodu - čárka jede a já za držení tlačítka na přijímači do něj šoupnu baterku, tak se čárka zastaví. V logu se objeví "Start Command Checked. Start Command Send." a pak už to nic nedělá.

jyrry: čteš to? tak se podívej na ten svůj obrázek a můžeš se začít smát :lol:


Mam mx-20, aktualizoval som vysielac, primace gr-12 ,16 aj 24, vario a aj GPS, vsetko vzdy slo a fungovalo. Vsetko mam na akualnom firmware, vsetko updatovane cez windows 7 a graupner software. proste to funguje :), ak si nevies rady tak skus pozriet videa na youtube, je ich tam kopa priamo od graupneru..., nemecky aj anglicky.

_________________
PIKE PERFECT | F3F Willow | Bravo F3K | Nan Orion F3J | Skyclimber | GRAUPNER MX-20


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 20:18 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 14.11.2006
Příspěvky: 471
Bydliště: údolí Berounky
update gr24
http://www.youtube.com/watch?v=nMdbhSMt ... el&list=UL

_________________
MAXION,IONPRO i mini,Jantar 3,6m MVVS 8E, EDGE 540-MVVS 80ccm, Graupner MC-20 HOTT.
OK1VOX


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 20:31 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
janch píše:

Já vám věřím, že vám to funguje :) Problém je v tom, že ten nejnovější program nefunguje ve windowsemulátoru (nemám windows, jen linux a to ani v práci). Ten starší (starší verze stejného) dokázal zaktualizovat vysílač. S přijímačem se ale nehne a ani nic nevypíše. Pak je jeden ještě o chlup starší (jen aktualizátor) a ten vypíše hlášku typu "unknown device id found" nebo něco takového - v okamžiku kdy do toho přijímače připojím baterku. Hádám tedy, že problém je v tom, že ten přijímač je novější než ten soft a ten soft jeho ID nezná. Verze 1.9 nefunguje. Verze 2.1 nejde spustit. Zkusím najít 2.0, třeba půjde spustit a bude ten přijímač znát.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 20:51 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 5.1.2010
Příspěvky: 827
Bydliště: Beroun
mihlit píše:
janch píše:

Já vám věřím, že vám to funguje :) Problém je v tom, že ten nejnovější program nefunguje ve windowsemulátoru (nemám windows, jen linux a to ani v práci). Ten starší (starší verze stejného) dokázal zaktualizovat vysílač. S přijímačem se ale nehne a ani nic nevypíše. Pak je jeden ještě o chlup starší (jen aktualizátor) a ten vypíše hlášku typu "unknown device id found" nebo něco takového - v okamžiku kdy do toho přijímače připojím baterku. Hádám tedy, že problém je v tom, že ten přijímač je novější než ten soft a ten soft jeho ID nezná. Verze 1.9 nefunguje. Verze 2.1 nejde spustit. Zkusím najít 2.0, třeba půjde spustit a bude ten přijímač znát.

Skús použiť túto verziu, ja som mal ten istý problém a s týmto to šlo:
http://rapidlibrary.com/files/graupner- ... i89on.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner MX-20 HOTT
PříspěvekNapsal: úte 04.09.2012 21:06 
Mazák
Mazák

Registrován: 19.9.2011
Příspěvky: 1109
Bydliště: Brno, ČR
To je ten soft, co mi jediný alespoň vynadal a nemlčel:
- Waiting for hardware reset
(připojení baterie)
- Start Command Checked. Start Command Send.
(tady končí ty novější softy od graupnera, tento pokračuje)
- Found target device...
- Received Device Info (ID:0x4f09, PI:0x04)
- Error: Device ID not found!!


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 1436 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 96  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz