Switch to full style
Všechno co souvisí s modelářskými vysílači, výběr, programování, napájení
Odeslat odpověď

Re: Vysílač ds-16 pákou plynu motoru + vysouvání brzdových š

úte 22.05.2018 11:40

A odkud jsi??
Jinak je to docela snadné. Jeden z možných postupů je přes letové fáze a křivky funkcí. Nebo přes volné mixy.
Taky záleží zda máš rozmyšleno, jak to chceš ovládat.

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 22.05.2018 13:07

pokud by jste měl někdo lepší variantu jak ovládat ve větroní elektromotor a čím je lepší ovládat brzdicí vysouvací štíty rád si nechám poradit ,ale model maketa větroně má jenom čtyři serva
1 směrovka
2 výškovka
3 křidélka
4 brzdicí štíty
5 motor
vše je přes mechanizmy tak nepotřebuji tolik serv

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 22.05.2018 13:21

Ja mam brzdy na potaku vedle plynu. Nejak me vyhovuje vic to ze vim ze pridani plynu proste opravdu plyn bez ohledu na to zda jsou ci nejsou stity venku. V pripade krize pri pristani vim ze nezareaguju instintivne tak ze dam plnej plyn a misto plneho plynu jeste vic vysunu brzdy

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 22.05.2018 14:06

Nebo plyn na přepínač (nic, 25%, plný). Brzdy na knypl plynu.

A taky rozmyslet, kde bude plný plyn a kde zabržděno.


Naprogramovat je to vlastně strašně snadné, ale tohle to chce mít rozmyšleno.

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 22.05.2018 14:28

Ale abych popsal postup:

Vytvořit model s potřebnými vlastnostmi (tedy 1motor a 1 servo brzd).
V přiřazení funkcí dát do ovládání Motoru i Brzd na knypl P2.

Vytvořit dva letové režimy (já je nazvu Vzlet a Přistání).
V Křivkách funkcí nastavit Motor a Brzdy na Single.
Přepnout na režim Vzlet a nastavit křivku funkce Brzdy na Konstantní. Úroveň nastavit na zatažené brzdy (ideálně -100%). OK.
Přepnout na režim Přistání a nastavit křivku funkce Motor na Konstantní. Úroveň nastavit na zastavený motor (ideálně -100%). OK.

Samozřejmě se předpokládá správné přiřazení ostatních serv, správné nastavení serv.

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 22.05.2018 16:00

Díky moc za ruzné varianty nastavení zkusím některou vyzkoušet která mě bude lépe vyhovovat

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

pon 28.05.2018 0:17

Při prohlížení webu jsem narazil na vymakanou tabulku funkcí všech ovládacích prvků na vysílačce. Výhoda je, že pokud mám víc modelů a mění se u nich funkce přepínačů, nemusím si všechny pamatovat. Z odkazu se dají stáhnout PDF ke všem Jeti vysílačům, dopsat v PC popisky a vytisknout. Zatím jsem tady nic takového neviděl a doufám, že jsem ani neporušil nějaká pravidla. Pokud ano, tak ať to admin smázne.
http://rc-soaring.blogspot.cz/p/diese-u ... z.html?m=1
Přílohy
IMG_5628.JPG

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

pon 28.05.2018 8:13

super, dikec za odkaz. To se sakra hodi

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

pon 28.05.2018 11:56

Dovoluji se sem rovnou hodit PDF.
Originál souboru leží zde:
http://rc-soaring.blogspot.cz/p/diese-u ... z.html?m=1

A přikládám i obrázek nastavení jednoduchého pylonového modelu.
Opravdu toho moc nepoužívám....
Bez názvu.png
Přílohy
TX dc - Jeti Sticks - v2.1.pdf
(4.62 MiB) 71 krát

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 29.05.2018 18:47

mam dotaz k zobrazovani telemetrie. V modelu mam jeste stary senzor (opticky otackomer), ktery neumi EX a moznost zobrazeni aktualnich hodnot je pouze pres emulator JETIBOXu, ktery si dam nekam na obrazovku. Muj dotaz smeruje spise k tomu, zda je mozne tyto hodnoty nejak logovat tak jako EX telemetrii a nasledne si ji nechat zobrazovat v grafech.

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 29.05.2018 20:29

hates píše:mam dotaz k zobrazovani telemetrie. V modelu mam jeste stary senzor (opticky otackomer), ktery neumi EX a moznost zobrazeni aktualnich hodnot je pouze pres emulator JETIBOXu, ktery si dam nekam na obrazovku. Muj dotaz smeruje spise k tomu, zda je mozne tyto hodnoty nejak logovat tak jako EX telemetrii a nasledne si ji nechat zobrazovat v grafech.


myslim ze graf ani nahodou, logovani (jako ze zapis toho co zrovna vidis) mozna jo (nezkousel jsem) protoze text chodi jako text a pokud by z toho mel delat vysilac graf tak by musel prevadet text na cislo a resit ze kdyz zrovna prepnes na jiny screen tak bude v grafu mezera.

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

úte 29.05.2018 20:39

NEMYSLEL JSEM TEDA GRAF JAKO TAKOVY, ALE ABY TO BYLO V LOGU TELEMETRIE ULOZENE V PAMETI

Nemyslel jsem teda graf jako takovy, ale aby to bylo v logu telemetrie ulozene v pameti radia. ukladala bz se tam aktualni hodnota. no a nebo zda je mozne cist nejakym zpusobem pres LUA ten EMU JETIBOX a data, ktere do nej jsou posilany. V LUA jsem zadnou takovou funkci nezahledl, ktera by k tomu dokazala pristupovat.

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

stř 30.05.2018 6:54

hates píše:Nemyslel jsem teda graf jako takovy, ale aby to bylo v logu telemetrie ulozene v pameti radia. ukladala bz se tam aktualni hodnota. no a nebo zda je mozne cist nejakym zpusobem pres LUA ten EMU JETIBOX a data, ktere do nej jsou posilany. V LUA jsem zadnou takovou funkci nezahledl, ktera by k tomu dokazala pristupovat.


Jo, LUA jetibox vubec nezna a pri tom by to otevrelo hafo moznosti. Ale holt bohuzel :-(

Re: Nový vysílač od JETI DC-16 (DS-16)

stř 30.05.2018 10:28

Lze to udělat přes JeTi Droid Box.
http://www.jetimodel.com/cs/katalog/Doplnky/RCDroidBox/

Osobně bych koupil nové EX čidlo.

vysílač DS-16

ned 17.06.2018 8:07

Zajímalo by mě jestli jde na vysílači DS-16 nastavit když při letu přehrávám hudební doprovod a během přehrávání zapnu nějaký mix přepínačem který mě zahlásí třeba vysunutí klapek ,a hudba mě přestane hrát dá se to nějak nastavit aby po zahlášení jsem mohl dál poslouchat aniž bych musel hudbu znova pouštět od začátku
Odeslat odpověď