Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 994 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 19:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.6.2014
Příspěvky: 877
Bydliště: Žďár n. S., ČR
Podívej se v tomto vlákně o 4-5 stránek zpátky, tam máš názorů kýbl.

_________________
Laguna, Daidalos, MiniCorado, F3K Edge, Fox 2300, Funtic II, Dingo, F4U Corsair, Bf 109H, Skipper...


Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: ned 12.03.2017 20:31 
Helimaniacs Brno
Helimaniacs Brno
Uživatelský avatar

Registrován: 12.8.2010
Příspěvky: 1724
Bydliště: Brno
Obrázky: 0
Briggs píše:
Ahojte potřeboval bych názor na spektrum dx8


Spokojenost. Pro mě jednoduché menu .

_________________
Specter 700 V2, Blade 230S with custom belt, Heli-Baby NT, OMPHOBBY M2 EVO, M4 Max

Futaba 14SG


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pon 13.03.2017 0:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 7.12.2014
Příspěvky: 344
Bydliště: Bratislava
Obrázky: 0
Briggs, plne spokojny, s čim lietaš?

_________________
T-rex 600 ESP, Mini Prôtos, Blade 230 V2, Spektrum DX8-G2, DX7-G2, DXe


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: ned 19.03.2017 3:03 
Mazák
Mazák

Registrován: 24.11.2013
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 10, ČR
Obrázky: 9
Mám starou DX8. Není sice špatná, ale aktuálně bych šel třeba do FrSky Taranis Q X7.
Protože je mnohem levnější (hlavně přijímače), má software OpenTX, hlasovou telemetrii a až 16 kanálů.
Ale záleží co budeš potřebovat, resp. s čím chceš létat. Pro Spektrum se např. vyrábějí přímo bind & fly modely (BNF), které stačí pouze spárovat a lítat.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 22:53 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Čau,koupil jsem si DX8 (stříbrnou) z druhý ruky.Je v krásným stavu ale asi mam problém při range testu, konkrétně s hodnotama v tabulce flight log A, L, H, F.Moc mi neni jasný co znamenají, mohl by mi to nědo objasnit?Předpokládam že F bude počet fail safe.
Jakmile zapnu přijímač, naskočí u A 1a u L 45 (vždy tyto hodnoty), popojdu 30 m od modelu, zapnu range test a sleduju jak u A,L a H naskakujou číla nahoru.Když hejbu kniplama tak ještě rychlejš.Po pár minutách testu se hodnoty dostanou i přes 1000.Nicméně serva chodí dobře a u F je pořád 0,dokud se neotočim zády nebo nezakreju anténu rukou.To pak serva škubou a přestávají reagovat a u H se věšinou objeví 1 nebo 2, ale to je asi normální.
Když přepnu zpět na plnej dosah, hodnoty přestanou stoupat, ale i tak když se otočim a zakreju anténu rukou, tak to přestane na 30m reagovat.
Nevim co si o tom myslet a jestli s tim jít do vzduchu.Zatim sem měl jen DX6i a tam možost sledovat tyhle data neni,tak jsem z toho trochu zmatenej.
Dělá vám to DX8 při range testu taky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pát 24.11.2017 23:02 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Česky jsem to nenašel, anglicky níže

Citace:
A - Antenna fades on internal antenna A
B - Antenna fades on internal antenna B (not used on the AR8000)
L - Antenna fades on the left external antenna
R - Antenna fades on the right external antenna (not used on the AR8000)
F - Frame loss
H - Holds
Antenna fades—represents the loss of a bit of information on that specific
antenna. It’s normal to have as many as 50 to 100 antenna fades during a flight.
If any single antenna experiences over 500 fades in a single flight, the antenna
should be repositioned in the aircraft to optimize the RF link.
Frame loss—represents simultaneous antenna fades on all attached receivers.
If the RF link is performing optimally, frame losses per flight should be less than 20.
A Hold- occurs when 45 continuous frame losses occur. This takes about one
second. If a hold occurs during a flight, it’s important to re-evaluate the system,
moving the antennas to different locations and/or checking to be sure the
transmitter and receivers are all working correctly.
Note: Use a servo extension to allow the Flight Log to be plugged in without
having to remove the aircraft’s hatch or canopy. On some models, the Flight
Log can be plugged in, attached and left on the model using double-sided
tape. It is common with helicopters to mount the Flight Log to the side frame.

Page 48 of the Manual

http://www.spektrumrc.com/ProdInfo/F...-Manual_EN.pdf

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: sob 25.11.2017 10:20 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel

Registrován: 31.8.2016
Příspěvky: 151
Díky za odpověď.Moc moudrej z toho sice nejsem, ale aspoň něco.
Hlavně by mně zajímaly zkušenosti těch co DX8 mají, jestli jim to při range testu dělá taky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 04.12.2017 17:37 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 4.12.2017
Příspěvky: 3
Dobrý den, Ahoj,

Mohl bych Vás poprosit o radu? Jsem začátečník, uvažuji o koupi vysílače Spektrum DX8 G2 s příjímačem AR8010T s telemetrií. Chci primárně trénovat ve Phoenix simulátoru
na helikoptéře Blade 230S a nějakém letadlu. Později až to budu zvládat si koupit reálný model. Máte DX8 G2 již někdo? Jaké zkušenosti s tím máte, jsou tam nějaké chyby, problémy? Koukal jsem i na fóra v angličtině ale nejsem z toho moudrý: někde píšou o ztrátech signálu, zatuhnutí kniplu apod. Někde zase píšou že s vysílačem nějsou žádné problémy, že je to skvělý apod. Nevím.

Děkuji moc za Vaši pomoc, čas.

S pozdravem,

Lukáš


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 8:59 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
Taky by mě zajímaly zkušenosti uživatelů souprav Spektrum. Obecně, ne jen DX8, ale i DX6. Snažil jsem se tady něco hledat, ale marně. Občas nějaké jednoznačné zavrhnutí, ale bez vysvětlení důvodů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 9:11 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Lukys55 píše:
Dobrý den, Ahoj,

Mohl bych Vás poprosit o radu? Jsem začátečník, uvažuji o koupi vysílače Spektrum DX8 G2 s příjímačem AR8010T s telemetrií. Chci primárně trénovat ve Phoenix simulátoru
na helikoptéře Blade 230S a nějakém letadlu. Později až to budu zvládat si koupit reálný model. Máte DX8 G2 již někdo? Jaké zkušenosti s tím máte, jsou tam nějaké chyby, problémy? Koukal jsem i na fóra v angličtině ale nejsem z toho moudrý: někde píšou o ztrátech signálu, zatuhnutí kniplu apod. Někde zase píšou že s vysílačem nějsou žádné problémy, že je to skvělý apod. Nevím.

Děkuji moc za Vaši pomoc, čas.

S pozdravem,

Lukáš

Zdar. No, nevím co by tě zajímalo. V zásadě je to pořád prostě spektrum. Nastavení víceméně pořád stejné, něco jde samo, nad něčím se musí hloubat, něco lze obejít a něco prostě nelze vůbec. Po mechanické stránce to akorát chtělo pohrát si s kniplem plynu aby chodil plynule bez cukání, ale třeba u letadla bych to vůbec neřešil.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 9:48 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 30.1.2012
Příspěvky: 76
je to prostě Spektrum :D nebo je to prostě Spektrum :cry: ???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 10:17 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
:-D lítám na spektrumu deset let, aktuálně heli 500, F3K, extru 1,5 m. Předtím, mustanga, samokřídlo, extru 1,2m, heli 450 atd. atd.. Se vším jsem se vždy nějak domluvil a nikdy mi nic nespadlo skrz signálu. Asi jsou i lepší radia a třeba i levnější, možná i kvalitnější, ale za mě dobrý. Pravda, občas bych něco být výrobce udělal jinak a taky přijímače nejsou zrovna láce, ale dá se s tím žít případně něčím nahradit.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 10:19 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Mám 3 roky DX6i. Teď prodávám, budu kupovat DX8 G2.

Zkušenosti s DX6i naprosto pozitivní. Prodávám, protože potřebuji více kanálů a více možností nastavení. DX6i je po SW stránce dost osekaná, to jsem ale věděl, už když jsem do ní šel.

Z DX8 G2 žádné obavy nemám. Samozřejmě, může se stát že narazím na vadný kus, ale to se může stát u jakéhokoliv výrobce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 10:31 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 11.10.2012
Příspěvky: 169
Bydliště: Ostrava
Obrázky: 0
Valsorim píše:
Taky by mě zajímaly zkušenosti uživatelů souprav Spektrum. Obecně, ne jen DX8, ale i DX6. Snažil jsem se tady něco hledat, ale marně. Občas nějaké jednoznačné zavrhnutí, ale bez vysvětlení důvodů.


Jo a dx6i i dx6 G2 jsem tedy měl taky. U té dx6 G2 jsem ani nemusel řešit ten knipl. Všechno chodilo hladce a korektně, jen mi časem začal chybět jeden kanál tak šla z domu.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: úte 05.12.2017 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.7.2009
Příspěvky: 1340
Bydliště: Sviadnov (Frýdek-Místek)
Lukys55 píše:
Mohl bych Vás poprosit o radu? Jsem začátečník, uvažuji o koupi vysílače Spektrum DX8 G2 s příjímačem AR8010T s telemetrií. Chci primárně trénovat ve Phoenix simulátoru
na helikoptéře Blade 230S a nějakém letadlu. Později až to budu zvládat si koupit reálný model. Máte DX8 G2 již někdo? Jaké zkušenosti s tím máte, jsou tam nějaké chyby, problémy? Koukal jsem i na fóra v angličtině ale nejsem z toho moudrý: někde píšou o ztrátech signálu, zatuhnutí kniplu apod. Někde zase píšou že s vysílačem nějsou žádné problémy, že je to skvělý apod. Nevím.

Měl jsem DX6i, DX7, DX8 a teď lítám na DX10t - u všech najdeš na zahraničnách fórech i u nás od spokojených reakcí po negativní. Podle mě je to daň za rozšířenost systému - bude tam nějaké procento opravdu špatných výrobků, bude tam dost případů, kdy se na to lidé vymlouvají a taky bude dost lidí, co prostě nepíšou, že dneska neměli žádný problém a pak budou lidé, kteří jsou nadšeni z nové hračky.
Troufnu si říct, že pokud dostačuje počet kanálů, dá se na DX8 nakonfigurovat v podstatě cokoliv a pokud nebudeš mít smůlu na nějaký vyloženě špatný kus, budeš spokojen a bude ti dostačovat.
V každém případě - nepodcenit zásady při instalaci (zajistit konektory, pokud je potřeba externí BEC nebo přijímačovky), nenechat plandat dráty) a před prvním startem otestovat dosah.
A k telemetrii - Přijímače s telemetrií jsem netestoval - používám telemetrii separátně a nové přijímače kupovat nebudu - nečekám, že integrovaná telemetrie bude jiná. Po prvotním nadšení z měření kde čeho používám především měření napětí baterek a to před startem pohledem na displej a při letu upozorněním na pokles - a dnes bych už nechtěl jinak.

_________________
-


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 994 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: KARELKO a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz