Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 994 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2020 20:43 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
kira44 píše:
Děkuji za ochotu to waring je mysleno vsrováni po zapnuti vysilacky že
Ke nejaky rozdil mezi DX8 g2 a dx9 krom kanalu?

Varování si můžeš nastavit pro dost věcí samostatně. Navíc jde navolit i předletová kontrola.
Když nepočítáš ten cenový, tak jednoznačně lepší vzhled i zpracování u DX9.
Ne každý na to kouká stejně, ale pro mě to byla jedna z rozhodných.
Navíc v mém případě byl cenový rozdíl tisíc korun, takže tady nebylo ani co řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pon 07.09.2020 21:24 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 30.3.2014
Příspěvky: 13
Kdyby byl rozdil 1000kč též bych neřešil ,ale ted mají akci DX8+prijimač za 7,5t a též se mi líbí víc DX9(původní DX8 je hezčí:d mám jí a jsem spokojený,ale jak jsem psal nevsiml jsem si přeplého módu)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2020 16:18 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.11.2012
Příspěvky: 7
Pořídil jsem si k dx8 začátečnický model od HobyZone AeroScaut s přijímačem AR636 s technologiím SAFE a teď nevím, jestli se má nahrát nějaký hotový SW nastavení modelu do vysílačky nebo jen nastavit vysílač ručně - nákup byl přes internet a teď nevím s kým se poradit. Potřebuji jen přiřadit letové režimy na některý přepínač a tlačítko záchrany. Nějaké jednoduché modely s běžným 4K přijímačem jsem již nastavoval, ale jen základní funkce bez přepínačů. Jestli tedy můžete někdo poradit, PAVLÍK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 08.09.2020 21:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Jaroslav54 píše:
Pořídil jsem si k dx8 začátečnický model od HobyZone AeroScaut s přijímačem AR636 s technologiím SAFE a teď nevím, jestli se má nahrát nějaký hotový SW nastavení modelu do vysílačky nebo jen nastavit vysílač ručně - nákup byl přes internet a teď nevím s kým se poradit. Potřebuji jen přiřadit letové režimy na některý přepínač a tlačítko záchrany. Nějaké jednoduché modely s běžným 4K přijímačem jsem již nastavoval, ale jen základní funkce bez přepínačů. Jestli tedy můžete někdo poradit, PAVLÍK

Stačí nastavit vysílač dle návodu, stáhnul jsem jen EN strana 5. Nicméně v balení by měl být i CZ přeložený od Astry.


Přílohy:
Screenshot_20200908-220715.png
Screenshot_20200908-220715.png
[ 171.91 KiB | Zobrazeno 3297 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: stř 09.09.2020 12:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.7.2020
Příspěvky: 1099
Bydliště: Žilina, let.Hôrky-Brezovec , SK
Obrázky: 7
Jaroslav54 píše:
Pořídil jsem si k dx8 začátečnický model od HobyZone AeroScaut s přijímačem AR636 s technologiím SAFE a teď nevím, jestli se má nahrát nějaký hotový SW nastavení modelu do vysílačky nebo jen nastavit vysílač ručně - nákup byl přes internet a teď nevím s kým se poradit. Potřebuji jen přiřadit letové režimy na některý přepínač a tlačítko záchrany. Nějaké jednoduché modely s běžným 4K přijímačem jsem již nastavoval, ale jen základní funkce bez přepínačů. Jestli tedy můžete někdo poradit, PAVLÍK


Cele nastavenie modelu je nahrate v prijimaci (v skutocnosti sa tam vacsinou dava AR636a , nie AR636 - verzie "A" sa nedaju preprogramovat na iny model , max.sa daju pouzit v niecom podobnom). Ide tam myslim menit len zisk stabilizacie cez programator ale to ty zatial riesit nemusis.

Takze staci len na vysielaci priradit spinac a prepinace na spravne kanaly tak ako ti radil DXS. Poriadne si to skontroluj na zemi , hlavne to prepinanie letovych rezimov - tym sa meni typ a zisk stabilizacie - a funkciu tlacitka Safe - to mam na tlacitku BIND-TRENER ale mam SAFE + , na tvojom to moze byt trosku inac...

_________________
Radiomaster TX16s / FrSky Horus X12s / Spektrum Dx8 G2 + pár lietadielok....


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pon 14.02.2022 8:23 
Nováček serveru
Nováček serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2022
Příspěvky: 1
Bydliště: Brno
Jsem relativně začátečník s Carbon Cup S+ Pořídil jsem si k tomu místo setové vysílačky starší DX8 G2 abych rozchodil i klapky. Docela bláhově jsem si doufal, že podle toho jak spektrum poskytuje nastavení modulů pro jednotlivé typy vysílaček, že si takový setup stáhnu, nahraji a mám hotovo. Stáhl jsem si odpovídající model ale po importu se bohužel téměř nic nestalo. Ani přiřazení přepínačů, ani nastavení klapek a mixů. Myslel jsem, že se tím minimálně budu inspirovat. Tak se tím musím taky prokousat sám. Oceńil bych radu, jak nastavit hodnoty pro klapky a výškovku na přepínači klapek. Děkuji :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: pon 14.02.2022 14:34 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 6.1.2012
Příspěvky: 3699
Bydliště: Řečkovice
Obrázky: 0
DX8 G2 už nějakou chvíli nemám, ale od boku střelím (dle návodu strana 39) - povolit model s klapkama, ve "Flap System" přiřadit a naladit, případně v menu "Channel Asignment" (str 17), přiřadit na správné fyzické kanály.

Při troše zlé vůle bych mohl zkusit pomoct osobně. Ideálně za světla v zamilcu. :)

_________________
(šroubovák | kleště | měřák | pájka | drátky | poletuchy | 24ch volantovka)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: čtv 24.02.2022 20:21 
Mazák
Mazák

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 501
Bydliště: Frýdek-Místek
Bádám nad tím, jak na DX8 G2 nastavit siganlizaci varia zvukem. Vario jako takové funguje, na displayi vidím jestli stoupám nebo klesám, ale na nastavení zvukové signalizace nemůžu přijít.

Jde to vůbec? Všechny ostatní telemetrické vstupy mají možnost nastavení zvuku, ale u varia vidím jen možnost vypnout/zapnout zobrazení na displayi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2022 13:11 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.5.2022
Příspěvky: 15
Pořídil jsem pro syna bazarovou DX8 G2 a nemám k ní česká návod. Nemá někdo přebytečný kousek na prodej, případně i v pdf?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2022 20:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 29
Obrázky: 1
nadkachna píše:
Pořídil jsem pro syna bazarovou DX8 G2 a nemám k ní česká návod. Nemá někdo přebytečný kousek na prodej, případně i v pdf?

Zdravím,
mám jeden doma, rád odprodám. Více v SZ.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: úte 03.05.2022 20:47 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 12.3.2009
Příspěvky: 99
Bydliště: Brno
nadkachna píše:
Pořídil jsem pro syna bazarovou DX8 G2 a nemám k ní česká návod. Nemá někdo přebytečný kousek na prodej, případně i v pdf?

Napiš na nevlad@atlas.cz, mám návod a programování, pošlu odkazy na stažení.

_________________
Accipiter Badius II, Piper Cub J-3, FunCub, Gama2100, FrSky Tandem X20


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: sob 11.06.2022 21:21 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.5.2022
Příspěvky: 15
Měl bych jeden dotaz z praxe ohledně výpadků signálu. Po prvním letu s Timberem X vybaveným přijímačem AR631 telemetrie zaznamenala během cca 4 minut čistého času létání F: 156, H: 0. Když jsem pak během simulované zkoušky dosahu sledoval data, letěl při sníženém výkonu vysílače počet výpadků během chvilky přes 500. S druhým přijímačem AR620 v jiném letadle to samé. Samotné ovládání během letu i testu funguje bez zaváhání. Může být v chyba v DX8 G2, nebo to navzdory instrukcím v manuálu (max. 50 ztrát během 20 minut) nemám řešit. Pár takových dotazů už zde padlo, ale jednoznačnou odpověď jsem nenašel. Je to můj první vysílač s telemetrií… :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2022 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.9.2014
Příspěvky: 516
Bydliště: Plzeňsko
Zkontroluj si polohu přijímače i antén a víc neřeš. Co v návodu píšou je úplný nesmysl, který v běžných podmínkách nejsi schopný dosáhnout.
Problém bude až ti naskočí Hold, to jsou celkový výpadky mezi Tx a Rx.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: ned 12.06.2022 12:39 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.5.2022
Příspěvky: 15
To jsem kontroloval jako první a nic nepatřičného jsem nenašel. Je to BNF, takže umístění od výrobce, druhý vysílač byl vysloveně venku mimo trup. Hlavně mě překvapilo, jakým tempem naskakovaly chyby během testu. Každopádně díky za uklidnění, jedno éro nám díky synovo zazmatkování nedávno uletělo, tak bych nerad kupoval třetí letadlo :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Spektrum DX8 zkušenosti a pod.
PříspěvekNapsal: čtv 02.03.2023 16:40 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 14.2.2007
Příspěvky: 120
panove dotaz poridil jsem jetou DX8 gen 2 protoze staricka DX7 doslouzila a jaka prekvapeni DX8 gen 2 pokud to je EU verze neumi DSM2 jde to nejak firmwarem zapnout? legisltativu nechame bokem....

_________________
HK500 GT
HK450-480 4clanek
MCPX 2S power


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 994 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: blesk a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz