Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 397 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 12:28 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 23.11.2012
Příspěvky: 17
Ahoj
Pokud se nepletu, tak nový firmware 2V018 https://www.graupner.com/News/Radio-Con ... ion-2v018/ aby dobře fungoval, potřebuje i update voice. Ale tyto nové hlášky ještě neumí česky? Nebo už to někdo vyrobil a já to jen nemohu najít ? Děkuji za info případné nasměrování


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: sob 09.12.2017 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Už se to řeší skoro měsíc tady: http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=49204&start=750#p1386382


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 21:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2013
Příspěvky: 17
Nainstaloval jsem novo verzi. Jaké vylepšení a změny mohu očekávat? Při prohlížení menu jsem něco objevil, ale kde si o tom něco přečíst?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: ned 10.12.2017 21:36 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
https://www.graupner.com/Updates/
Toto jsou všechny změny v HoTTu. Vpravo si vybereš co tě zajímá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: pon 11.12.2017 20:00 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 29.12.2013
Příspěvky: 17
Ahoj a díky.
Toto znám, ale překladačem to přeložit- no, není to ono.
Dovolím si dvě otázky.
1. V menu - položka "Ankünden". Tady přiřazuji k vypínačům hlášení. Je jen pět možností?
2.V menu telemetrie - položka RX Data - nastaveno "1", možnost vypnout, nebo až do 10. K čemu je toto?

Chybí mi návod na aktualizaci. Psal jsem na podporu Graupner v ČR. Slíbili, že na českém hlasovém souboru se pracuje a bude.
Ale tyto novinky je potřeba alespoň popsat. K čemu a co to je. Pokud neumím německy, jsem ztracen. Manuál dodaný k vysílači je zastaralý a jen díky ochotě lidí tady na fóru se člověk něco dozví, doplní češtinu a t.d. . Jenže to by měla být starost dovozce. Vždyť jsme majitelé zařízení, které stálo nemalou částku a potencionální zákazníci pro nákup nových produktů, které s těmi aktualizacemi budou komunikovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: čtv 07.06.2018 9:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Ozivim trochu toto vlakno a jednu mou davnou otazku - diferenciace motyla. "Nejak" jsem to ted nastavit dual/expo + linearni mix smerovka - vyskovka. Ale neni to ono. Neumi to nastavit presne. Chci konkretne 10mm nahoru, 5mm dolu, ale je to spis takove hrani si aby se to k tomu nejak trochu priblizilo (aktulane 10mm a 4mm). Ale dohnat to presne neumim :(

Takova vec, aby se tohle uplatnovalo pri mixu kridelka - smerovka uz bych chtel asi moc. Mam teda porad 1.107, ale v novejsich se podle me nic nezmenilo.

A z rise snu je asi moznost menit ten pomer diferenciace za letu otocnym ovladacem :/

Nemate nekdo tip, jak na to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 18:04 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Jeden bocni pakovy ovladac (takov ten otocny s packou na boku vysilace) zacal vykazovat nejakou vuli. Funguje, ale chtel jsem kouknout proc se tak vykla. No a neprisel jsem na to, jak ho vyndat. Sundat packu jde snadno - odloupne se cerna samolepka a vysroubuje se sroubek. Ale jak se dostat k ovladaci samotnemu, pripadne jej cely vyndat? Neprisel jsem ani na to, jak "rozlousknout" hlinikovy ram od toho plastoveho cerneho :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: ned 03.03.2019 20:39 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Mám sice MC-20 ale mělo by to být stejné. Taky ti úplně nerozumím co nemůžeš rozlousknout. Jestli myslíš oddělit spodní díl krabice od vrchní, tak musíš odšroubovat na každé straně 3 šroubky z područek, které jdou do spodního dílu. Pak odšroubuješ 4 šrouby v rozích a 1 schovaný pod baterkou. Před rozebíráním nezapomeň vyndat SD-kartu a odpojit baterku! Pak už to půjde rozloupnout. Pak už se dostaneš ke šroubům, které drží potenciometr společně s tlačítkem (viz. zakroužkované v obrázku).


Přílohy:
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG
[ 361.55 KiB | Zobrazeno 3097 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 13:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Jo to je presne ono. Psal jsem do Trivoxu, jak s pripadnou opravou (protoze ten ovladac funguje dost divne). Bohuzel to bude asi obnaset posladni do Nemecka :/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: pon 04.03.2019 13:56 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Vždyť tam je jen potenciometr, tak by to snad mělo jít opravit doma. Samozřejmě pokud se ten poťák dá sehnat jako náhradní díl. Možná že je to jako celý blok i s tím tlačítkem, ale vše je šroubované a na kabelech jsou určitě konektory. Nijak jsem to nezkoumal, ale nezdá se mi, že by bylo nutné to posílat do Německa. Stačí sehnat ten náhradní díl, a pokud ho Trivox nechce dovézt, měl by jít objednat přímo od Graupnera, i když ho nikde v nabídce nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 16:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Graupner to jako nahradni dil neposkytuje - pouze tu packu k tomu :/
Kontrukce oproti jinym radiim je asi jina - sroubky v rohu mam jen 2, pod baterkou jsou sroubky, co drzi jen plastovy drzak (domecek) baterky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: úte 05.03.2019 17:22 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 13.11.2008
Příspěvky: 9866
Bydliště: Benátecká Vrutice, ČR
Pak ti asi opravdu zbyde jen to řešení poslání do Německa (přes Trivox). Co mě ale zaráží, že by ta bedna byla dělaná jinak než u MC-20, MC-16. Dokonce i novější MC-26 a MC-28 to mají stejně. Manuál k MC-32 jsem bohužel nikde nenašel, protože už není v nabídce, tak bohužel jedině skutečný majitel MC-32.

Edit: Tak jsem ho nakonec našel tady a sypu si popel na hlavu, ta bedna je dělaná úplně jinak. :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: stř 21.08.2019 19:57 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2009
Příspěvky: 1176
Bydliště: Sedlcany
Poradite nekdo, jak dosahnout zmeny pomeru mixu otocnym prvkem TV2/TV4? Konkretne mi jde o mix smerovka/kridelka, ale hodilo by se mi to behem letu menit i jinde.

A druha vec - daji se nejak zablokovat fyzicke trimy (tzn. ty koleckove)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 15:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 26.12.2006
Příspěvky: 762
Dotaz, jaká je poslední verze FW pro MC-32? Mám nahranou 2.0.21 s českými hláškami, jestli se nepletu. Hledal jsem na webu Graupneru a sekci věnovanou tomuto rádiu jsem už nenašel. Nemá někdo doma přebytečný GR-32 přijímač? Pokud ne, koupím nový, pokud by měl, budu rád za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Graupner mc 32
PříspěvekNapsal: ned 28.11.2021 19:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 28.7.2004
Příspěvky: 1266
Bydliště: Škvorec
Tady jsi se díval? Ideálně nainstalovat Gr Update Studio a zkontrolovat s připojeným vysílačem.
https://ranvej.shop/cs/obsah/7-ke-stazeni

_________________
LMK Říčany
Graupner HoTT


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 397 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz