Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1916 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 9:38 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
Do všech původně 6sNiMH vysílačů Futaba mohu doporučit s velkým ano původní Dualsky 2s2700 pro tx, ty ale už nejsou k sehnání, mám ji tam už 5 sezónu a funguje stále výborně. Nově převlečená nese označení RXB27002. Anebo přímo Gensku https://www.conrad.cz/p/gens-ace-akupac ... 8dEALw_wcB

Samozřejmě nabíjet zvlášť nabíječem na 2s Lipo.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 16:13 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Ahoj Příznávám, že jsem nečet moc příspěvků dozadu, tak doufám, že dotaz zněl, čím napájet rádio T8FG. Koupil jsem LiFe akumulátor, v poslední aktalizaci ho rádio podporuje (jde nastavit alarm na napětí odpovídající LiFe).
Ten "můj" už v nabídce nevidím, ale kdybych kupoval dneska, koupil bych toto:
https://hobbyking.com/en_us/zippy-compa ... s_products

Případně kvůli dostupnosti toto:
https://hobbyking.com/en_us/turnigy-nan ... s_products

Nabíjím zvlášť, mimo rádio, ale výdrž je značná.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 17:29 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 14.12.2009
Příspěvky: 856
Díky moc oběma. Přesvědčili jste mě. Budu nabíjet mimo vysílač a LiFePo vítězí. Díky a letu zdar.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: sob 20.03.2021 20:37 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
walter2 píše:
Díky moc oběma. Přesvědčili jste mě. Budu nabíjet mimo vysílač a LiFePo vítězí. Díky a letu zdar.

Kapacita 2700 versus 1450 je celkem dost rozdíl, ale dělej jak myslíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 11:40 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
Souhlasím, doporučuju větší kapacitu. Ale na HK není skladem. Tak buď se podívat jinde nebo počkat nebo pokud to spěchá, vzít menší kapacitu. Obecně do vysílače (opraveno, původně jsem se spletl a napsal: přijímače) akumulátor s malým C, aby byl napěťově měkký a měl co nejpozvolnější křivku klesání napětí.


Naposledy upravil 00Ja dne pon 22.03.2021 10:43, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 11:42 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
00Ja píše:
Souhlasím, doporučuju větší kapacitu. Ale na HK není skladem. Tak buď se podívat jinde nebo počkat nebo pokud to spěchá, vzít menší kapacitu. Obecně do přijímače akumulátor s malým C, aby byl napěťově měkký a měl co nejpozvolnější křivku klesání napětí.


Do přijímače??? A co serva?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 12:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
00Ja píše:
Souhlasím, doporučuju větší kapacitu. Ale na HK není skladem. Tak buď se podívat jinde nebo počkat nebo pokud to spěchá, vzít menší kapacitu. Obecně do přijímače akumulátor s malým C, aby byl napěťově měkký a měl co nejpozvolnější křivku klesání napětí.

HK to je nějaké zaklínadlo nebo co? To jako se musí podporovat ty žluťáky za každou cenu nebo co? Dal jsem tam odkaz, stačí objednat a je to doma do 5 dnů, chtějí za to celých neuvěřitelných 445,- Kč za GensAce baterii, to je hodně? Fakt divná doba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 16:03 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 23.9.2007
Příspěvky: 496
Bydliště: Plzeň
zdzd píše:

Do přijímače??? A co serva?


Pardon, do vysílače, samozřejmě ;-)


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: ned 21.03.2021 22:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 2.5.2003
Příspěvky: 7429
Obrázky: 1
Blog: Zobrazit blog (25)
Re Momobrut
A ty Gens Ace se vyrabeji kde?
Doufam ze ne u žluťaku? :-) :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: pon 22.03.2021 10:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
Skoro všechno se vyrábí v Číně, tak co je to za otázku? Pokud se bude vše nakupovat jen na HK, BG a AE kam to povede? Necháme skrachovat všechny místní prodejce a když budeš chtít koupit nějakou blbost, lepidlo, šroubek, táhlo, kus dřeva nebo tkaniny, tak si to budeš objednávat v Číně a čekat měsíc, než ti to dojde českou poštou (záměrně s malým)? Natřeš se nažluto a potáhneš oči dokraje šikmo nahoru?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 16:16 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Lze mít jeden model spárovaný s dvěma t8fg? Myslím že ne ale třeba mi to někdo dokáže vyvrátit nebo potvrdit.
Další dotaz by byl co se stane když z jedné t8fg okopíruju nastavený a funkční model přes sd kartu do druhé t8fg a spáruju tedy přijimač na novém vysilači.Bude vše na 100% funkční? Jde mi hlavně o bezpádlové vrtulníky. U jiných modelů by případná nepřesnost asi nebyla tak fatální. Na t8fg je nějaká možnost kalibrace křížových ovladačů. Dá se nějak zjistit nebo zajistit shodné nastavení? Nakolik je to důležité? Tohle mě napadá zatím jako základní problém.
Jde mi o to jestli bych případně mohl jednoduše vyměnit vysilač za jiný a bude nutné nastavovat znovu každý model nebo ne a jestli je tedy záloha nastavení modelu na sd kartě funkční jen na vysilači na kterém to bylo nastavované.

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: čtv 15.04.2021 17:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
Jeden FASST přijímač může být bindnutý jen k jednomu vysílači (ale k jednomu vysílači může být bidnutých několik FASST přijímačů). Nový bind zruší ten poslední. Co se týče přenosu modelu do jiného kompatibilního vysílače, není to problém, po přenosu se jen udělá nový bind a letíš. Ti, kteří se bojí, mohou ještě všechna nastavení zkontrolovat. Co se týče kalibrace, tak nevím, T8FG nemám, ale mám nebo měl jsem více jiných Futaba vysílačů (pro rypálisty, měl jsem i Modelu i Hitec i JR a na 10 dní i Frsky x10, ale déle u mne nevydržela).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 9:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 31.10.2008
Příspěvky: 982
Bydliště: Holíč (SK)
Obrázky: 17
Aká by bola najlepšia možnosť voľby telemetrie (ide mi len o údaje výšky) na 8FG :?: Je to stále sky assistant vario ?


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 11:30 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 4.5.2003
Příspěvky: 11190
Bydliště: Břeclav, ČR
slavoo píše:
Aká by bola najlepšia možnosť voľby telemetrie (ide mi len o údaje výšky) na 8FG :?: Je to stále sky assistant vario ?


Já přešel na tohle: https://www.iisi-rc.com/IISI-RC/Home.html

Menší, více snímačů, zaznamy...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Futaba 8FG
PříspěvekNapsal: pát 16.04.2021 20:15 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 4.12.2003
Příspěvky: 743
slavoo píše:
Aká by bola najlepšia možnosť voľby telemetrie (ide mi len o údaje výšky) na 8FG :?: Je to stále sky assistant vario ?

Kdybych to řešil pro sebe, koupím nový vysílač. Ale pokud chce někdo zůstat u prehistorické T8FG, dá se to řešit více způsoby. Především to chce Vario, které funguje přesně a bez zpoždění, takže doporučím https://www.rc-tool.de/index.php?main_p ... ucts_id=54
K tomu je potřeba jeden jediný telemetrický přijímač, který umí 8FG a to je R6308SBT a k tomu ještě Telemetry Box. Obojí se dá sehnat na modelářských bazarech v Německu za velmi rozumnou cenu, nic z toho se už nevyrábí. Sám používám u mé staré dobré T12FG Telemetry box, který umí jak Unilog (ten plně a perfektně loguje), tak JLog S32 (ten plně a perfektně loguje), tak všechny Robbe Futaba senzory a další sensory třetích stran, které se registrují jako aliasy originálních Robbe Futaba sensorů.
Jak to říct, není to pro někoho, kdo si to nechce naštudovat, jak to vlastně funguje, a není to úplně primitivní, bohužel.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1916 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: VTjr a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz