Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2022 19:39 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
Budeš dělat kajutu ? :)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2022 20:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
/Honza/ píše:
Budeš dělat kajutu ? :)


Nebudu :D nechám tam ty serva koukat, možná ještě předělám kormidlo, chtěl jsem zachovat co nejvíc puvodního jak to bylo tehdy vymyšlené, ale to origo kormidlo upravené na větší mi přijde tak jak je to připrsklý k tomu puvodnímu pevnýmu základu debilní, navíc jsem ho asi měl aleson namořit, takhle světlý mi tam přijde jak pěst na oko--jsem chtěl uvodní mít tmavé a mnou dodělané světlé, ale to světlý kormidlo mi přijde divný.

On s tím stejně nikdo nějak aktivně jezdit nebude, až to dodělám, vemem to na vodu, něco upravíme co bude hrozně duležitý aby se rychlost zvýšila alespon o nula celá nula nula prd a tím celá atrakce zkončí pak to bude někde na polici z který to párkrát spadne a hotovo :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: pát 16.09.2022 21:45 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Je potěšitelné, že se občas na světě najde realista, který od něčeho podobného nečeká výsledky jako od aktuálního soutěžního brusu.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 8:32 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
pepin píše:

Nebudu :D nechám tam ty serva koukat, možná ještě předělám kormidlo, chtěl jsem zachovat co nejvíc puvodního jak to bylo tehdy vymyšlené, ale to origo kormidlo upravené na větší mi přijde tak jak je to připrsklý k tomu puvodnímu pevnýmu základu debilní, navíc jsem ho asi měl aleson namořit, takhle světlý mi tam přijde jak pěst na oko--jsem chtěl uvodní mít tmavé a mnou dodělané světlé, ale to světlý kormidlo mi přijde divný.

On s tím stejně nikdo nějak aktivně jezdit nebude, až to dodělám, vemem to na vodu, něco upravíme co bude hrozně duležitý aby se rychlost zvýšila alespon o nula celá nula nula prd a tím celá atrakce zkončí pak to bude někde na polici z který to párkrát spadne a hotovo :lol:

A to jsi (do)stavěl podle nějakýho plánku ? Já bych tam tu kajutu udělal, nebo aspoň nějalej kryt toho serva, jestli to přece jen ty nebo děcka potáhnete k vodě, ponesete tisíc dalších křápů, loďka spadne na zem, jako na potvoru tam bude na zemi šutr a servo ohnutý :oops: Ale dělej jak myslíš.
Honza :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 12:05 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
/Honza/ píše:
A to jsi (do)stavěl podle nějakýho plánku ? Já bych tam tu kajutu udělal, nebo aspoň nějalej kryt toho serva, jestli to přece jen ty nebo děcka potáhnete k vodě, ponesete tisíc dalších křápů, loďka spadne na zem, jako na potvoru tam bude na zemi šutr a servo ohnutý :oops: Ale dělej jak myslíš.
Honza :)


Podle plánku ne, jen tak nějak od oka.Ted už jenom čekám až mi trochu zavadne silikon okolo serv a jedu s tím na vodu, kosa jako blázen, tak doufám, že pro to nepolezu do vody, no raději si vezmu kratasy a paddelboard, plavat bych pro to v té kose opravdu nechtěl.

Jestli to bude trochu jezdit a jestli se tam vejde, tak možná cosi jako kajutu přecijenom dodělám--když je venku hnusně tak bych měl alespon co na tom ještě lepit.

Ještě chci dotmelit nějaký přechody a škvíry okolo olova na kýlu, ale to až opravdu vyschne ten lodní lak, pak to ještě rozeberu, trochu přebrousím --srazím krupici a finálně bych to přefouknul stříkací pistolí. Ted hlavně doufám, že to alespon poplave a ledva trochu foukne nebude se to kolébat jako splávek :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 12:14 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
To je odvaha jezdit s lodí (natož s nezajetou plachetnicí ) v 8 stupních :lol: Od srdce ti přeju, aby to plulo a nemusel jsi pro to lízt :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 12:19 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
/Honza/ píše:
To je odvaha jezdit s lodí (natož s nezajetou plachetnicí ) v 8 stupních :lol: Od srdce ti přeju, aby to plulo a nemusel jsi pro to lízt :mrgreen:

Kosa je tam neskutečná. Doufám že s tim opravdu nezakufruju někde v rákosí.

Nějaka mala kajuta se tam vejde, tak ji asi dodělám, možna jen stínovou a přicvakávací na magnety.
Příloha:
B2951B26-7D20-4A6B-BA7D-FF470EEFA93B.jpeg
B2951B26-7D20-4A6B-BA7D-FF470EEFA93B.jpeg
[ 108.35 KiB | Zobrazeno 1978 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 14:18 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Tak já jdu teda pižlat tu kajutu. :D



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 17:32 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Kajuta hotová. Rovnou jsem na ni dal i dva soláry :D
Příloha:
E3FEB353-61B1-4E2A-9C07-3753F4863A0A.jpeg
E3FEB353-61B1-4E2A-9C07-3753F4863A0A.jpeg
[ 79.71 KiB | Zobrazeno 1934 krát ]


Ještě se musim stavit u kámoše pro malý magnety aby tam trochu držela.


Přílohy:
43C32C4A-DEFC-4BD3-83D4-967E5528DC73.jpeg
43C32C4A-DEFC-4BD3-83D4-967E5528DC73.jpeg
[ 142.26 KiB | Zobrazeno 1934 krát ]

B3AE24EA-C703-42AF-A989-19242F7317B8.jpeg
B3AE24EA-C703-42AF-A989-19242F7317B8.jpeg
[ 106.56 KiB | Zobrazeno 1934 krát ]

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 18:36 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
Jezdí krásně. Obdivuju tvoje pracovní tempo, já bych se jen s tou kajutou pižlal měsíc :lol: Budeš tu palubu a kajutu ještě něčím natírat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: sob 17.09.2022 18:45 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
/Honza/ píše:
Budeš tu palubu a kajutu ještě něčím natírat ?


Ještě to výhledově jednou líznu tím lodním syntetickým lakem, jinak už s tím nic zásadního dělat nebudu, možná trochu menší hlavní plachtu do většího větru a možná předělám to kormidlo, ale jak se znám, co neudělám hned, neudělám už nikdy, tak mám nejspíš definitivně hotovo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 7:12 
Celkem nový uživatel
Celkem nový uživatel

Registrován: 2.9.2022
Příspěvky: 85
Bydliště: ČR
pepin píše:

Ještě to výhledově jednou líznu tím lodním syntetickým lakem, jinak už s tím nic zásadního dělat nebudu, možná trochu menší hlavní plachtu do většího větru a možná předělám to kormidlo, ale jak se znám, co neudělám hned, neudělám už nikdy, tak mám nejspíš definitivně hotovo :D

Každopádně se to povedlo.
Honza


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 9:37 
Mazák
Mazák

Registrován: 23.1.2012
Příspěvky: 730
Pěkná práce , nevěřil bych že z takového torza může ještě něco být.


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 10:12 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
STROHUR píše:
Pěkná práce , nevěřil bych že z takového torza může ještě něco být.


Vidět to pohozený někde venku, tak bych se na to asi vyprdnul, ale mladý to přivezli z chaty u jezu, prý jim to tam leželo mraky let na zahradě--asi to připlavalo po proudu, už si to nepamatujou, ale přivezli to ted nedávno domu na barák kde se to zase válelo nějakou dobu na zahradě u stromu a jak jsem okolo toho pořád chodil, tak mi to nakonec nedalo, plán byl, že to budu opravovat s vnoučetem, ale na to je ještě pořád moc mladej, tak pro vnouče ale bez vnoučete, doufám, že ho to trochu vezme a naučí se díky tomu trochu páčkovat s vysílačkou, zprovoznili jsme starou RC buginu, ale i když jsem to udělal vcelku pomalý, řídit to nezvládá, pouze přidávat plyn a přepínat jestli dopředu, nebo dozadu. Rád bych s nim jak to jen trochu pujde začal jezdit na louku s letadýlkama, našel jsem tady poblíž vcelku super plácek, rád bych něco jednoduchýho k metru rozpětí bez motoru na gumicuk, nebo bude běhat s vlascem, ale chce to alespon řízenou směrovku , hodně se mi líbí mini dino od Hiesboka, asi to přinese ježíšek, ale dokud nezvládne trochu páčkování, tak to nemá smysl, tak snad to klapne přez tu plachetku.
https://www.hiesbok.cz/mini-Dino-d334.h ... or-related

Nějaké plachetnice jsem měl i mám, vždy to ale bylo a je plastový a i když jsem na tom nějaký upravy vždy taky dělal, v základu plachetky typu--vlož baterky a jezdi.
Ta dřevěná je ale pocitově něco uplně jinýho, navíc opravdu jezdí uplně v pohodě a docela drží směr i bez zásadnějšího kontra kormidlem , tak mi nikdy ty origo stavebnicový plastovky nefungovali, vždy jsem musel hodně soupeřit kormidlem s plachtou, je ale pravda, že jsem dřív nikdy neřešil nějaký trimování stěžně a nikdy jsem neměl plachetku aby to byl nějaký opravdu seriozně soutěžní typ.

Dnes hlídá vnoučata babka, tak já jdu ještě zkusit jak to bude drandit s kajutou :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Identifikace staré plachetnice
PříspěvekNapsal: ned 18.09.2022 13:21 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Chtělo by to více otevřít kosatku. Na videu je vidět, že je hlavní plachta otevřená o větší úhel, přičemž by tomu mělo být naopak.

To, že oproti novějším plastovým stavebnicím jede stabilněji, bude nejspíš tím, že pochází z doby, kdy se na RC teprve přecházelo. Od tehdejších plachetnic se chtělo, aby jely pokud možno co nejvíce rovně a vítr je nikam nesnášel.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz