Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: sob 03.07.2021 19:55 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 29
pro guchara je pěkné jak píšeš pořád dokola o výtlačném způsobu plavby a přehlédl jsi ,že se v tom článku mluví i o lodích s trupem pro plavbu ve zkluzu. Popisování mezní rychlosti je správné,(příď šplhající se na vlnu a záď propadlá v dolní půl vlně), ale vyjádření v článku .."při správné zádi přejde do skluzu .." je mílící.. vede Tě k tomu,že stačí useklá záď = zrcadlo a loď popluje ve skluzu. Můžeš mi vysvětlit, proč vzorový model ,podle kterého bleak stavěl má boky a záď propadlou do vody, když má zrcadlo? je to snad plavba ve zkluzu? Autor úplně zapomněl, že sám napsal,že jsou lodě s parametry= tvary,které umožnují a jsou určené pro plavbu ve zkluzu.Takže nestačí jen useklá záď, ale musí mít také tvary, které to splňují, Hlavně dna vytvařející hydrodynamický vztlak zvedající loď na hladinu a tím umožňující zkluz.
To se tady snažím vysvětlit a nikdo se nepodívá tam kde má.Stačí si do vyhledávače zadat např.: speed power boats a výjdou vám sta fotografií jak vypadá trup člunů. Dalo by se říci, že i policejní člun od Vladyky ma větší předpoklady pro plavbu ve zkluzu.
pro bleaka ..bohužel loďka popluje tak jak popluje.Ale přesto zkus laborovat s posunem těžište dopředu a s přilepením (připevněním trimovacích klapek)hliníkových úhelníků na hrany zrcadla s tím, že budou mírně sklopeny dolů.Na úrovni linie ponoru nemají smysl.
Jestli však máš vlastní tiskárnu a možnosti podívéj se na smaragd http://www.tom59herder.cz/lode/planky
Doufám, že jsem Tě neodradil od lodní modelařiny.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: sob 03.07.2021 20:41 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
Prosím tě, oprav si ten zkluz na skluz. Píšeš to už po několikáté :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: sob 03.07.2021 22:15 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
PRO MALÉ POROVNÁNÍ
Video: FEI LUN FT007, Vmax = 20 km/h ? - High Speed Electronic Radio Control RC Boat
https://www.youtube.com/watch?v=Ml4jKo4sgpA
FEI LUN FT007, HULL = Trup - Feilun FT007 Remote Control Boat Spare Parts Hull FT007-01 - Žlutá/červená
https://www.banggood.com/cs/Feilun-FT007-Remote-Control-Boat-Spare-Parts-Hull-FT007-01-p-71956.html
Délka: 28.5 cm, Šířka: 8.8 cm, Usage: For Feilun Remot Control Boat FT007

(Size: 35×9×9cm) Xiangtat Feilun Ft007 4ch 2.4g High Speed Racing Remote Control Rc Boat (Red)
https://www.amazon.com/Xiangtat-Feilun-Racing-Remote-Control/dp/B00VNSDNCU


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2021 10:30 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
lodník: dobrá dobrá :) Možná mám o kluzu jiné, zkreslené, představy. A je docela možné, že tomu, jak jezdí moje loď, se ještě skluz neříká.

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: stř 07.07.2021 11:58 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
A přihoďme vyšší trumf. Stříďák od FEILUN cca 2 200 Kč, 40 až 45 km/h - TA SE V LETU MÁLEM VODY NEDOTÝKÁ
Feilun FT012 Brushless RC Speed Boat for Water Racing



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz

FT012 Upgraded FT009 2.4G Brushless RC Racing Boat
FT012 - Brushless RC Racing Boat
HK: FT012 Brushless V-Hull Racing Boat With Self-Righting Feature (UK Plug)
FT012 Brushless V-Hull


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: ned 11.07.2021 20:07 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 29
guchare původně tady není diskuze o továrně vyráběných rychlících.
pro dudaje, slibuji, že už vždy napíši ..skluz.. ,ale měl bych jednu žádost přečti si své příspěvky, hlavně 19.6.a 20.6.a prohlédni tebou vložené video rozfazované po vteřinách, 4:10-4:20 a 4:48-5:29. perfektní polovýtlačná plavba .. zvedlá příď a propadlá záď o čemž se zmiňuje bleak v jednom ve svých novějších příspěvků. To považuješ za skluz? jak jsem psal i springer dokaže plout ve "skluzu").
Pro bleaka. Nechéj svou tištěnou loď už v klidu. Udělals pravděpodoně maximum, aby jsi odstranil nedostatky vzoru. Jestli jsi letadélkář, tak určitě umíš trochu kreslit. tak si zadéj hesla: how to make a rc boat-V3 nebo how to make a high speed rc boat
a podobná videa.Stačí deska lehčeného
PVC a máš loďku, která skutečně popluje ve skluzu za den hotovou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: pon 12.07.2021 8:26 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
lodník píše:
ale měl bych jednu žádost přečti si své příspěvky, hlavně 19.6.a 20.6.a prohlédni tebou vložené video rozfazované po vteřinách, 4:10-4:20 a 4:48-5:29. perfektní polovýtlačná plavba .. zvedlá příď a propadlá záď o čemž se zmiňuje bleak v jednom ve svých novějších příspěvků. To považuješ za skluz? jak jsem psal i springer dokaže plout ve "skluzu").


A někde jsem psal něco o skluzu ? To tady řešíš ty. Já reaguji na to, proč tazateli nabírá šroub vzduch a špatně zatáčí. Skluz neřeším. :wink:


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: pon 12.07.2021 14:18 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7413
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@lodník: "guchare původně tady není diskuze o továrně vyráběných rychlících"
Videa FT 007 a 012 nebyla míněna jako diskuse o TOVÁRNÍCH RYCHLÍCÍCH Šlo o názornou ukázku (pro část
tvrdohlavců) jak rozdílně vypadá jízda člunu, který při plavbě NESMĚŘUJE PŘÍDÍ k NEBI a ŠROUBEM ke DNU.

@dudaj Jde vždy o přisávaní vzduchu? Nebo se za rotujícím profilem šroubu mohou tvořit i místa
podtlaku, kde dochází k varu (vznik bublin nasycené páry) za teploty vody v běžném venkovním prostředí?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: pon 12.07.2021 15:46 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
guchar píše:

@dudaj Jde vždy o přisávaní vzduchu? Nebo se za rotujícím profilem šroubu mohou tvořit i místa
podtlaku, kde dochází k varu (vznik bublin nasycené páry) za teploty vody v běžném venkovním prostředí?


Ano nevhodný profil blízko hladiny přisaje vzduch. Pokud by ho nepřisál, nebyly by bubliny za šroubem, ale podtlak by vznikal před profilem a ne za ním.
Což se pochopitelně vyloučilo v průběhu diskuze :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 11:15 
Protřelejší uživatel
Protřelejší uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 27.1.2008
Příspěvky: 108
Zdravím vás,
děkuji všem za reakce, a taky za tipy na ty loďky z depronu. Mně baví si hrát s 3D tiskem, takže depron zatím vynechám.
Z příspěvků tady ve vláknu jsem vytušil, že pro skluz (mimo useknuté zádi) je potřeba motor s vysokými otáčkami a šroub s relativně malým průměrem (aby loď zatáčela na obě strany) a zřejmě taky silnější servo kormidla.
Na thingverse jsem si vybral pro další pokus tuhle loďku https://www.thingiverse.com/thing:790998, je to pro tisk v režimu vase mode, tak uvidíme, zkusím možná nějaký vysokootáčkový motor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 11:33 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
bleak píše:

Z příspěvků tady ve vláknu jsem vytušil, že pro skluz (mimo useknuté zádi) je potřeba motor s vysokými otáčkami a šroub s relativně malým průměrem (aby loď zatáčela na obě strany) a zřejmě taky silnější servo kormidla.


Pro skluz je dost důležitý tvar dna, včetně hran.


Přílohy:
11.jpg
11.jpg
[ 23.07 KiB | Zobrazeno 4518 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 11:51 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie
Uživatelský avatar

Registrován: 17.12.2008
Příspěvky: 3951
Bydliště: Bohumileč 15
Obrázky: 0
bleak píše:
Zdravím vás,
děkuji všem za reakce, a taky za tipy na ty loďky z depronu. Mně baví si hrát s 3D tiskem, takže depron zatím vynechám.
...........


O depronu, coz je extrudovany polystyren nikdo nic nepsal.

Lodnik psal o hojne pouzivanem matrosu pro stavbu prototypu lodi,architektonickych modelu a jinych udelatek ( delicky na formach....) , viz napr:

https://eshop.dencop.cz/deskove-materia ... -pvc-desky


Na nastavby a potahy trupu lze krome dalsich druhu materialu pouzit i PSH desky (tvrzeny houzevnaty polystyren) viz: https://www.technicke-plasty.eu/psh

Pozn. muj pohled ... pokud stavim temer hranate trupy, 3D tisk mi prijde zbytecny luxus s dlouhou cekaci dobou a mnozstvim dokoncovacich operaci pro dosazeni rozumneho povrchu vyrobku.

Neco jineho jsou oble 3D trupy.... zde je tisk prinosem jak z pohledu dodrzeni geometrie, tak z pohledu celkove pracnosti. :)

veka1


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 13:10 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 20.2.2011
Příspěvky: 993
Bydliště: Telč
Hlavně teda myslím, že 3D tisk neni taková zábava, jako něco udělat rukama. Ale to je samozřejmě každého věc :-)

_________________
http://semos333.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 13:43 
Platící zákazník RCManie
Platící zákazník RCManie

Registrován: 22.7.2012
Příspěvky: 4515
Bydliště: Zvole u Prahy
Obrázky: 0
semo píše:
Hlavně teda myslím, že 3D tisk neni taková zábava, jako něco udělat rukama. Ale to je samozřejmě každého věc :-)



3D tisk je výborná zábava, ale musíš umět modelovat. Pokud tiskneš pouze to co vymodeloval jiný, dost tě to omezí a není tam ta tvůrčí činnost.

A u 3d tisku rozhodně je hromada ruční práce :wink: .


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pokusná 3D tisknutá loďka
PříspěvekNapsal: úte 13.07.2021 16:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 15.2.2016
Příspěvky: 29
dubaji svým posledním příspěvkem už zase vedeš bleaka k výtlačnému trupu, který se ti tak líbil na videu tebou vloženém 20.6.
napsal jsi : pro skluz je dost důležitý tvar dna, včetně hran.
Podle zakladních předpokladů pro plavbu ve skluzu je vždy důležitý náběh dna proti vodorysce cca 5 stupňů a outorové hrany boků musí mít stéjný náběh.U některých člunů
v 3/3 bývá náběh pod menším úhlem, ale nesmí být nikdy rovnoběžný s vodoryskou....Zrcadlo musí mít ostrou hranu se dnem = odtrhová hrana
Až na odtrhovou hranu tyto požadavky nesplňoval vzorový člun.
pro bleaka jak jsem psal aby jsi se podíval na videa jak vypadají čluny, které staví doslova amatersky z depronu a ony jim plují. Jak tady bylo upozorněno doporučoval jsem lehčené pvc a kolega Uved ještě dodavatelskou firmu.Doplňuji www.multiplast.cz dodává menší rozměry. www.promodely.cz a nebo modelov což je jedno a to samé dodávají 1000x500. Za 1 den máš loďku vyrobenou. Do 14 dnů seřízenou a pak můžeš tisknout a tisknout a nenastane ti situace jako po tisku podle nevhodné předlohy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz