Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: plachetnice aliexpres voltarex compass
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 20:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
https://www.aliexpress.com/item/4000167 ... b201603_52

přines mi to ježíšek, po nějakých upravách se zdá, že to je za ty peníze použitelný


Naposledy upravil pepin dne pát 27.12.2019 22:42, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 23:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
Nevypadá zle. Důležité je, že splňuje pravidla RG-65, tudíž se lze v soutěžním poli postavit jiným stavebnicím jako Dragon Force apod., když už to nemá ambice na porážku soutěžních speciálů dané třídy.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26.12.2019 23:49 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
ladous píše:
Nevypadá zle. Důležité je, že splňuje pravidla RG-65, tudíž se lze v soutěžním poli postavit jiným stavebnicím jako Dragon Force apod., když už to nemá ambice na porážku soutěžních speciálů dané třídy.


za ty peníze mi přijde docela v poho, rovnou jsem ale dělal upravu v pruchodu uchycení kýlu zkrz trup a pruchodu kormidla--nic složitýho, jen jsem nechtěl podle čínana spoléhat na utěsnění spodku trupu v pruchodu kýlu pouze přez gumové těsnění a obdobné to je i u pruchodu kormidla. jinak ohledně setového vysílače jsou tam tři polohy přepínače, které zmenšují výchylku kormidla ve třech krocích--na naviják ten přepínač výchylek vliv nemá, první dojem z dnešní jízdy spíš v termických poryvech--když fouklo, rozjela se kam byla nasměrovaná a při jízdě jsem nemusel směr přetlačovat kormidlem---foukalo opravdu spíš pouze v poryvech, ale se mi zdálo, že poměr oplachtění a umístění stěžně vuči kýlu minimálně na zájmové ježdění sedí v poho a možnost posunu stěžně i když minimální tam pro znalce a hnidopichy je.

zítra snad foukne víc, tak jestli se vyhrabu z pelechu, protáhnu jí snad trochu víc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2019 15:38 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Tak jí můžeme porovnat s Dragonem Force 65 :-)
Kam chodíš jezdit? Bydlím na Řepích.
Mohl bys změřit, jakou má trup největší šířku (v úrovni paluby)?


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2019 17:34 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Sunn píše:
Tak jí můžeme porovnat s Dragonem Force 65 :-)
Kam chodíš jezdit? Bydlím na Řepích.
Mohl bys změřit, jakou má trup největší šířku (v úrovni paluby)?


největší šířka je 13,5cm

jezdit jsem zatím byl--teda spíš se plácat v termických závanech v Řeporyjích--směrem na Barrandov--zadní kopaninu- pod Řeporyjskou zahrádkářskou kolonií --dá se zajet autem až na hráz, takže přístupově pohoda. ta cena na aliexpresu je pruběžně pohyblivá, já ji objednával před vánoci a platil necelých 2400kč, kluci objednávali dvě někdy v říjnu, a platili tuším ještě o trochu méně.

určitě to ale chce potunit utěsnění pruchodu kýlu a kormidla zkrz trup, to řešení pouze přez gumové těsnění jsem ani nechtěl zkoušet, takže jsem rovnou všechny tři lodě--i klukum potunil, navíc to ABS v kombinaci s dlouhým a těžkým kýlem ve mě nebudilo dojem že to bude mechanicky dlouhodobě fungovat. uprava ale byla opravdu vcelku jednoduchá a bez nutnosti nějak zásadně se v lodi rejpat--jako že vše rozebírat.kdyby ji tady někdo pořídil, tak tu upravu bych tady popsal, opravdu nic složitýho, jen je to takové to lepení lodě ve skleněný flašce, do trupu se dá dostat pouze víkem nad elektronikou po odšroubování držáku na baterie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2019 19:22 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Můžeme někdy společně pojezdit s našimi Dragony.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: pát 27.12.2019 20:00 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
Sunn píše:
Můžeme někdy společně pojezdit s našimi Dragony.


netvrdím že ne, doufám, že stejně jako loni s malým prckem budu i další sezonui opět vždy připraven :D

Příloha:
P1100536.JPG
P1100536.JPG
[ 74.93 KiB | Zobrazeno 2387 krát ]



Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz