Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Footy
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 20:25 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Z jiného vlákna:

Ladous: Všechny diskutující bych opravdu prosil jen o příspěvky k podobě soutěží v roce 2019. O Footynách obecně lze diskutovat v rámci jiného tématu. Děkuji.

Protože mě to zajímá a stránky o Footy obecně tu (pokud vím) nejsou, jen přímo k soutěžím a pod., pak si dovoluji založit nové, kde by se mohlo psát obecně o kategorii, stavbě, zkušenostech...
Na Monaku to tak je ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 20:34 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
http://www.moravskypohar.cz/Footy

Začal bych nejspíše Opalkem - člověk nemusí vymýšlet vymyšlené ;-)
Pak třeba polotovarem odkudkoliv (nejen z komunity....). A nebo od nuly (Jako já :-) ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 20:56 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
Steve píše:
....Protože mě to zajímá a stránky o Footy obecně tu (pokud vím) nejsou, jen přímo k soutěžím a pod., ...


co by sis na těch stránkách představoval? Pokud budu moci a umět, dám to tam. Jde mi o nápady, inspiraci...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 23:11 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
SHU píše:

co by sis na těch stránkách představoval? Pokud budu moci a umět, dám to tam. Jde mi o nápady, inspiraci...


mě by se hodně líbilo mít možnost pořídit vnoučeti nějakou malou plachetnici, footy se mi v tomto směru hodně rozměrově líbí--velikostně přenosně, ale nechci modelařit, tvořit, kutit, trávit v dílně babilion hodin, to raději tomu vnoučeti koupim 10 kinder vajíček.

ale kdyby šlo koupit za rozumný peníz polotovar footy--úpřípadně to bylo možné vatisknout v 3D tisku alespon v základu :oops:

před mnoha lety jsem svojim dětem udělal rc plachetnici, super se s ní zabavili i s kamarády, kamarádkami--časově neomezený provoz, oproti elektrolodím--ale veliké na převoz.

footy se mi opravdu líbí -- v prodejně hraček to ale koupit nejde--tím to nechci zesměšnovat--tím chci jen říct, že se mi plachetnice pro děti osvědčila a velikost footy mi přijde uplně super--ale udělat pro to minimum, aby si děti, vnoučata užili maximum--.aby to trochu fungovalo, ale já, abych pro dokončení --zprovoznění udělal pokud co nejmín---to souvisí spíš s tím, aby když to předám rodičum vnoučete, aby pořád jen nehlásili--ono to nefunguje--dědo oprav to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: úte 27.11.2018 23:49 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 23.11.2016
Příspěvky: 319
Bydliště: Český Těšín
Obrázky: 2
Tiskneš https://www.thingiverse.com/thing:2611611 https://www.thingiverse.com/thing:2817520
jela v CZ pokud se nepletu.

A Ladous určitě doplní odkaz na komerční plachetničku která tuším vyhovovala pravidlům a byla na HobbyKing.com ke koupi.

A pro zeleného odkaz na recyklovanou petflašku

https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... lass/page4


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 0:09 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12765
Bydliště: praha 5
bahora píše:
Tiskneš https://www.thingiverse.com/thing:2611611 https://www.thingiverse.com/thing:2817520
jela v CZ pokud se nepletu.

A Ladous určitě doplní odkaz na komerční plachetničku která tuším vyhovovala pravidlům a byla na HobbyKing.com ke koupi.

A pro zeleného odkaz na recyklovanou petflašku



https://www.rcgroups.com/forums/showthr ... lass/page4

díky moc, ve čtvrtek máme místní modeláři na Lužinách pravidelný měsíční sraz--tiskárnu máme, mě se footy opravdu moc líbí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 8:50 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Ad hotový model - na HK podle mne Footy nemají, jen RG65. Existuje ale docela hezká levná RTR Footy prodávaná i v ČR - https://www.peckamodel.cz/4st308802r-ca ... ce-cervena
Odhaduji, že přímo z krabice to na soutěže nebude nic moc, na druhé straně ale na první pokus ta cena není zlá a po případném předělání plachet by se to dost posunulo nahoru...

Ad 3D tisk - bohužel ten dokola odkazovaný Green Hornet většina lidí nevytiskne, předpokládá tisk v jednom kuse ve vase režimu a na typického Průšu/Anet je to moc velké. Ono se to dá dělit, viz koneckonců ten druhý odkaz na "doplňky", kde to podle fotek evidentně dotyčný tiskl s oddělenou přídí, ale pochvalu by si zasloužil ten, kdo by vygeneroval STL "instantně" určené pro slepení po tisku, to by možná oslovilo víc zájemců. Sám se na to možná v zimě podívám, ale jak se znám, tak to dělení pojmu jako "operativní čuňárnu", zasloužilo by si to asi trochu víc práce :-(


Jinak obecně k Footy i z hlediska soutěžení - mě se to před lety děsně líbilo v počátcích kategorie, kdy byla typickým modelem hodně jednoduchá šarpie z pár prkének balsy 2mm, ještě navíc s plochým dnem, což to dále zjednodušilo. Tehdy jsem jeden kus stavěl, už nevím, kde je mu konec, ale prostě to mělo něco do sebe. Současná podoba mě ale až lehce odrazuje - nejde o to, že by to bylo nějak extra drahé, to je pořád přijatelné, spíš mi ale připadá, že současná míra vynaložené práce už je na takhle mrňavou plachetničku se vždy nutně kompromisními vlastnostmi už trochu moc a už bych šel spíše do RG65 či MicroMagic. Je to ovšem čistě můj názor, který nikomu nenutím :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:02 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10762
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
TO je ale vtipné... Jak se to rozjíždí. Včera jsem tisknul pár experimentů.
Příď ve VASE režimu - naproustou příď to chce udělat zvlášt, ani změna na vrstvu 0,07 nestačí, ale to není problém. Žebro jsem udělal tak, že jsme nastavil výplň "Concentric" a následně vnitřek odmazal v Gkode souboru.
Příloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 689.25 KiB | Zobrazeno 7994 krát ]



Záď ve VASE režimu s výztuhami po délce, to bude chtít více ladění tisku.
Příloha:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 176.26 KiB | Zobrazeno 7994 krát ]




Aktuálně to vidím na vytištění přední a zadní poloviny, vlepení výztuh do polovin, možná osazení a pak slepení polovin dohromady.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:16 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
Co jsem procházel odkazy, tak oni ty greenhornety tisknou fakt jako vase bez výztuh, ale podle všeho se taky s laděním dost vyblbli...
Pokud by se ti podařilo vymyslet slušně dělené STL a doporučení pro nastavení, tak dej prosím vědět, asi by to leckoho zajímalo :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:36 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
ad Carribean: mám doma, na to, jak je to malinkaté tak to jezdí náramně... do bazénu, na jezírko u domu, rybník na návsi je to parádní. Ale na soutěž ne. Na délku to má 260mm a footy max 305mm, pokud je v bedně úhlopříčně tak i o trochu více, a jak známo délka dává max. rychlost. Výmena plachet moc nepomůže, bude to mít problém s vlnama atd. To z pohledu soutěžního. Pro zábavu a naučení je to dobré, můj kluk s tím sám začínal...

ad soutěžení, brusy, laminát kontra dřevo: ano, špičkový model jezdí dobře... ale ne o tolik lépe jak si zde někteří představují. Většina úspěchu je dána taktikou, schopností číst vodu, vítr, dobře naladit a vbrat plachty a mít svůj model v ruce... stačí malá chyba v odhadu a z půlkolového náskoku je poslední místo... osobně mnohokrát zažito. A naopak, poslední na startu neznamená že nedojede mezi prvními.
Klasický dřevěný Opalek je pořád konkurenceschopný.

ad 3D tisk: co jsem zatím viděl výtisky, tak mi to přijde, že návrhy dělají lidi, co sice znají perfektne 3D tisk, ale co se týče návrhu tvaru, tak je to slabší... špatně tvarovaná příď, serva umístěna tak, že se k nim nejde dostat, výztuhy kde je není třeba a naopak jejich absence tam, kde by pomohly, pracný tisk něšeho, kde by lépe fungovala mosazná trubička atd... Snad se to časem zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:51 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 22.2.2008
Příspěvky: 1959
Bydliště: Kralupy n.vlt
Obrázky: 0
Plachetnice dlouhodobě obdivuju a teď vidím,že není problém koupit třeba tu od pecky nebo vytvořit něco z odkazů. Nejdřív bych ale rád pochopil jak se to vlastně ovládá.Mám za sebou řadu modelářských kategorií ale ty jsou mi tady asi k ničemu. Kde hledat nějaké zakladní info? Nějakou plachetní rc autoškolu? První co mě napadá, že to posadím u nás na řeku a plachetnička postupně mizí v dáli :lol:

_________________
https://www.youtube.com/user/dagxcz/videos
http://dagx.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:54 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
SHU píše:
ad soutěžení, brusy, laminát kontra dřevo: ano, špičkový model jezdí dobře... ale ne o tolik lépe jak si zde někteří představují. Většina úspěchu je dána taktikou, schopností číst vodu, vítr, dobře naladit a vbrat plachty a mít svůj model v ruce... stačí malá chyba v odhadu a z půlkolového náskoku je poslední místo... osobně mnohokrát zažito. A naopak, poslední na startu neznamená že nedojede mezi prvními.
Klasický dřevěný Opalek je pořád konkurenceschopný.


Já to myslel trochu víc zeširoka - trup je to nejmenší, koneckonců ten v ČR dělalný laminátový polotovar je cenově v pohodě (neděláš to dokonce přímo ty?). Spíš mě ale u kolegy, co to jezdí více, fascinovalo, že měl snad čtyři komplety oplachtění podle počasí atd. - zase žádná tragédie cenově, ale na "nejjednodušší kategorii" mi to přijde docela divoké. Třeba Micromagic mi přijde vedle tohoto přístupnější...

Ale samozřejmě nechci nijak moc kritizovat či dokonce odsuzovat, v mém případě stejně na lodě nemám reálně čas, což je daleko větší problém :-( Pro případné blbnutí s dětmi ve "footy stylu" samozřejmě bude to, co jsem kdysi z balsy 2mm stavěl, plně stačit i dnes, o tom není pochyb :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 11:59 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
dagx píše:
Plachetnice dlouhodobě obdivuju a teď vidím,že není problém koupit třeba tu od pecky nebo vytvořit něco z odkazů. Nejdřív bych ale rád pochopil jak se to vlastně ovládá.Mám za sebou řadu modelářských kategorií ale ty jsou mi tady asi k ničemu. Kde hledat nějaké zakladní info? Nějakou plachetní rc autoškolu? První co mě napadá, že to posadím u nás na řeku a plachetnička postupně mizí v dáli :lol:


Pokud trochu fouká a jde o zábavu (ne závody), tak to zas taková věda není. Sám jsem začínal s lodí jen s jedním servem (bez navijáku/serva plachet) a při normálním větru to prostě jede - otěž nastavíš na mírnou výchylku a ono to prostě jede jak s větrem zezadu, tak z boku a co je podstatné, tak i "z boku mírně zpředu". Takže s větrem zadním a bočním prostě jedeš, proti větru pak křižuješ "cikcak" aby nebyl přímo zpředu, ale tochu do boku. Tohle je snadné, někde trčet zůstaneš za bezvětří, ne proto, že bys to neřídil.

Něco jiného jsou závody, to je najednou velká věda, ale prosté ježdění s plachetnicí opravdu složité není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 12:01 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2018
Příspěvky: 20
pepin píše:

mě by se hodně líbilo mít možnost pořídit vnoučeti nějakou malou plachetnici, footy se mi v tomto směru hodně rozměrově líbí--velikostně přenosně, ale nechci modelařit, tvořit, kutit, trávit v dílně babilion hodin, to raději tomu vnoučeti koupim 10 kinder vajíček.

ale kdyby šlo koupit za rozumný peníz polotovar footy--úpřípadně to bylo možné vatisknout v 3D tisku alespon v základu :oops:

před mnoha lety jsem svojim dětem udělal rc plachetnici, super se s ní zabavili i s kamarády, kamarádkami--časově neomezený provoz, oproti elektrolodím--ale veliké na převoz.

footy se mi opravdu líbí -- v prodejně hraček to ale koupit nejde--tím to nechci zesměšnovat--tím chci jen říct, že se mi plachetnice pro děti osvědčila a velikost footy mi přijde uplně super--ale udělat pro to minimum, aby si děti, vnoučata užili maximum--.aby to trochu fungovalo, ale já, abych pro dokončení --zprovoznění udělal pokud co nejmín---to souvisí spíš s tím, aby když to předám rodičum vnoučete, aby pořád jen nehlásili--ono to nefunguje--dědo oprav to.

V Polsku jde koupit nejen stavebnici Opalek, ale taky stavebnici Elf nejen v rozsypu ale i hotovou, jen nainstalovat RC. Je to prakticky Razor vakuově lisovaný z plastu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 12:11 
Moderátor serveru
Moderátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 21.6.2008
Příspěvky: 6022
Bydliště: Praha ČR
daja píše:
V Polsku jde koupit nejen stavebnici Opalek, ale taky stavebnici Elf nejen v rozsypu ale i hotovou, jen nainstalovat RC. Je to prakticky Razor vakuově lisovaný z plastu.


Netušíš, zda to prodává nějak eshop ověřeně zasílající i k nám? Tu stavebnici Opalek jsem na fotkách viděl, pro mně je to celkem nanic, já si to vyřežu sám, ale uvažoval bych o tom pro jedno dítě...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz