Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 6:43 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2019
Příspěvky: 9
Zdravím vsechny nadsence do modelarstvi, potřeboval bych od zkusenejsich zde nejake rady,postavil jsem si zavazeci lod, vse mi funguje zda se ze dobre, GPS se hlasi, prenos obrazu z kamery mam taky cisty a na nekolik KM, prijmac a vysilac je taky ok.Wifi taky slape.
Jediný problém co mam je ten, ze na lodi nemam zadne kormidlo, mam dve vyrobene silné turbiny(cerpadla) vleve a prave komore. Zatacet bych chtel regulaci techto dvou motoru. Nyní to je takové ne moc dobre ovladatelne. Zkratka kdyz dam plyn nahoru rovne at zaberou oba motory stejne a jede lod rovne.
Cela lod jede na desce F4 omnibus v3 PRO - firmware INAV
Motory jsou 45T brushed - kartacove(china)
Regulatory viz odkaz:
https://www.aliexpress.com/item/Wholesa ... 4c4dD1rpNw

Provedl jsem kalibraci reglu a motoru - první problém co nastal je ten, že jeden motor se vzdycky toci vice nez ten druhy( tomuhle nerozumim, jelikoz motory i regulatory jsou stejné. Takze v realu lod na hladine pri plnem plynu uchyba do jednoho smeru logicky.
Nekde jsem cetl, že mam skusit nastavit MIX na kanaly, ale v tomhle jsem zacatecnik a vubec nevim jak mam zacit, jestli resit ty ruzne otacky motoru, nebo rovnou ladit ten mix. Měl by to být Vtail mix, ale jak říkám nevtuším jak nastavit.

Proto se obracím zde na Vás skusenejsi a doufam ve vasi pomoc.
Vysilacka je FLysky viz foto v priloze.


Přílohy:
Poznámka: Lodka
IMG_20190402_175435_6.jpg
IMG_20190402_175435_6.jpg
[ 100.56 KiB | Zobrazeno 4358 krát ]

Poznámka: nastaveni inav FW
inav configuration.png
inav configuration.png
[ 107.89 KiB | Zobrazeno 3914 krát ]

Poznámka: inav mixer setup
inav mixer setup.png
inav mixer setup.png
[ 80.08 KiB | Zobrazeno 3914 krát ]

Poznámka: inav receiver setup
inav receiver setup.png
inav receiver setup.png
[ 109.42 KiB | Zobrazeno 3914 krát ]

Poznámka: inav setup
inav setup.png
inav setup.png
[ 143.78 KiB | Zobrazeno 3914 krát ]

jet tělo porovnání.jpg
jet tělo porovnání.jpg
[ 33.85 KiB | Zobrazeno 3428 krát ]

jet diffuzor.jpg
jet diffuzor.jpg
[ 36.35 KiB | Zobrazeno 3428 krát ]

lodní šroub.jpg
lodní šroub.jpg
[ 66.34 KiB | Zobrazeno 3428 krát ]



Naposledy upravil CrazyTan dne čtv 04.04.2019 18:40, celkově upraveno 3
Nahoru
 Profil  
 
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 14:38 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
Levý motor máš na levé a pravý motor na pravé páce-kniplu (=rajčáky)?
Když to na max. plynu vytrimuješ, a budeš obě páky stejnoměrně stahovat - tak loďka jede v podstatě rovně?
Další krok je pak MIX na jednu páku VPŘED/VZAD oba motory shodně, když současně VLEVO/VPRAVO zatáčka.


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 19:12 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2019
Příspěvky: 9
Díky za reaci, no na rajčáky jsem to nikdy nezkousel, levá paka vysilacky nema aretaci na stred. Motory mi jedou jenom vpred,zpetny chod to nemá.Když dám levou paku doleva nahoru na max, tak tlaci jenom jeden motor, kdyz paku dam doprava nahoru na max tak tlaci druhy motor a první stojí. Kdyz dám paku uplně nahoru doprostred tak bych predpokladal, ze mi budou tlacit oba motory stejne , a ono to nejak nefunguje :-(
Editoval jsem puvodní prispevek, a pridal jsem tam foto nastaveni v INAV


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
A zkoušel jsi to řízení trimovat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 19:17 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 29.1.2018
Příspěvky: 604
Bydliště: Trvalé
Obrázky: 0
A zkoušel jsi to řízení trimovat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03.04.2019 19:33 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2019
Příspěvky: 9
no jestli trimovaní ovladaji ty male prepinace pod pakami na vysilacce tak to jsem zkousel. Co to presne znamena to trimovaní?dolazovaní směru? odchylky?
Ještě podoktnu, že jsem upravoval maximální rychlost obou motoru, a to v INAV configuration, jestli to třeba na to nemá vliv


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 5:14 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ani, je to jemné doladění a jsou to ty malé páčky vedle kniplů. Osobně si myslím, že ovládání pouze pomocí změny tahu nebude to nejlepší - velké poloměry zatáček. Píšeš, že tam máš něco jako trysky, co takhle dát do výstupu (každé trysky) kormidlo?

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 6:50 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2019
Příspěvky: 9
Jasne, ze kormidlo by bylo nejlepsi, ale to uz bohuzel neni mozne, myslim, ze uz ani tolik volnych kanalu nemam, tusim ze zadny uz neni volny :-(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 7:08 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
CrazyTan píše:
Jasne, ze kormidlo by bylo nejlepsi, ale to uz bohuzel neni mozne, myslim, ze uz ani tolik volnych kanalu nemam, tusim ze zadny uz neni volny :-(

Stačí jeden. Volný kanál pro kormidlo získáš tak, že dáš motory na jeden kanál. To, že "ztratíš" diferenciaci výkonu, by neměl být problém. Navíc si myslím, že bude i jednodušší nastavení. Případné odchylky směru doladíš trimem kormidla.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 7:27 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2019
Příspěvky: 9
No a kdybych nechtel pouzit kormidlo, jaky mix mam tedy pouzit?Do kormidla se mi vubec nechce, uz to mam cele poskladane, zapojene. Nyni jsem schopný se otocit skoro na miste, max do 1 metru, jak zabere jenom jedno cerpadlo tak se to otaci hezky. Na zavazku pro ryby je to dostacujici.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 8:33 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Ještě ti poradím jednu věc, dobře, dvě :lol: . Jednak si dej do profilu oblast, kde se vyskytuješ, může se ti nabídnout někdo z okolí a ukázána platí stokrát víc, než deset stránek keců. Když si s tebou nad to někdo sedne, máš to za chvíli poštelované. A druhá věc, zkus se ještě číhnout na MoNaKo, ti se loděmi zabývají víc. Třeba bys i tam našel radu.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 9:03 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.10.2011
Příspěvky: 1722
Bydliště: uhlířská lhota 74
všechny mé zakrmovačky jsou řízené jen tahem motorů a je to naprosto ideální právě kuli polomeru zatáčení a možnosti točit se opravdu na místě kolem středu lodi. Řízení je u mě vždy na rajčáky , ale nepoužívám turbiny právě kůli špatné možnosti reverzu tahu. Kormidlo u zavážeček nebývá moc obvyklé ani u profi výrobků (přeci jen co výstupek na trupu to možnost zamotání vlasců) , tam občas bývá i použito jakési verze ,,turbiny,, ale je možno ji i otočit tah přepolováním motoru, jen to prostě moc dobře netáhne vzad takže tam otáčení na místě možné není.
Máš-li motory na mixu dvou kanálů bude se ti špatně eliminovat rozdíl otáček na jednotlivých reglech , to na rajčácích nehrozí, absence neutralizace se dá obvykle vyřešit bud nákupem neutralizační páčky originál , nebo jejím vyrobením, popřípadě použitím této součástky z jiného neutralizovaného kanálu kde není neutralizace uplně nutná.
Fakt ale je, že používám obousměrné regly a motory střídavé přímo ve vodě, pohony jsou krytované jen nerezovou klecí. Dodnes se za 11 let co stavím zakázkově zatím nikomu nepodařilo namotat cokoli na šrouby.
mé pohony se podobají tomuto:¨

https://www.thingiverse.com/thing:3521191


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 10:19 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 3.4.2019
Příspěvky: 9
Prosím tě, a co je to ta neutralizacni packa?No presne tak, je tam rozdil otacek na kazdem tom kanale,respektive na reglu, napadlo me snizit vykon u toho motoru co je rychlejsi primo na vysilacce, je tam neco co se jmenuje endpoints - nastavuje se v procentech, to by mohlo pomoci ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 12:29 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 9.1.2007
Příspěvky: 9109
Bydliště: Praha 8, ČR
Obrázky: 9
Na vysílačce máš 4 kniply a hromadu různých malých páček a přepínačů. Tři kniply jsou ve středu a když s nimi pohneš a pustíš, vrátí se do středu, to je neutralizace. Čtvrtý knipl ti "plandá" od jednoho kraje k druhému, mám ho posuneš, tam zůstane. Ten má jen brzdu. Jinak je to kanál plynu, který ovšem funguje jen jednosměrně. Když otevřeš krabici, dá se brzda vyřadit. V takovém případě bude ve středu - neutrálu, jako ty ostatní. Pokud máš obousměrný regl, pak na tom kanálu můžeš jezdit dopředu i dozadu.
Asi by bylo lepší, když bys napsal do profilu, krku jsi (už jsem ti to psal) a pak se spojil s někým z okolí, kdo by ti osobně poradil s nastavením vysílačky a případně některé záludnosti, hlavně s programováním, vysvětlil.

_________________
Hitec Aurora 9X


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04.04.2019 14:54 
Mazák
Mazák

Registrován: 7.5.2015
Příspěvky: 7414
Bydliště: ČR
Obrázky: 8
@CrazyTan Tenhle příspěvek z RCMamia jsem nyní jaksi nemohl najít. (i když jsem tušil že tu někde musí být)
jyrry Předmět příspěvku: Re: Vysílač FlySky FS-i6(X) 2.4G 6CHPříspěvekNapsal: stř 30.08.2017 23:48
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=38&t=76256&p=1376016&hilit=raj%C4%8Daky#p1376016
"Zvládne FS i6X pomocí mixů řízení pásového vozidla jedním křížovým ovladačem?
Předpokládám obousměrné regulátory, knipl v neutrálu = vozidlo stojí; knipl dopředu = vozidlo jede, knipl dopředu a do strany = jeden motor ubírá, druhý přidává... dozadu to samé. Knipl uprostřed a jen do strany = vozidlo se točí na místě - jeden motor dopředu, druhý dozadu..."
JE TAM I ODPOVĚĎ (a pak níže od jiných)
"edit: Vždyť to je vlastně standardní mix pro deltu/samobrko... nebo motýl ocasní plochy..."
a zejména od YenyaKas:
"i6 toto má předdefinované jako samostatný režim, takže to ani nezabere žádný ze tří "normálních" mixů"
Bude to fungovat i s TURBÍNAMI - jednosměrnou regulací, jen se to nebude točit "na pětníku"
Problém loďka řízení 2 motory bez kormidla - zkus projít např. zde, které stránky se tě mohou týkat
3D tištěný remorkérek
http://www.rcmania.cz/viewtopic.php?f=32&t=82245&hilit=p%C3%A1sy+%C5%99%C3%ADzen%C3%AD
==edit02 = upravena adresa 1. odkazu, aby se zobrazoval jako ODKAZ


Naposledy upravil guchar dne čtv 04.04.2019 16:05, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz