Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 12:17 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
tomashr píše:
...
Já to myslel trochu víc zeširoka - trup je to nejmenší, koneckonců ten v ČR dělalný laminátový polotovar je cenově v pohodě (neděláš to dokonce přímo ty?). Spíš mě ale u kolegy, co to jezdí více, fascinovalo, že měl snad čtyři komplety oplachtění podle počasí atd. - zase žádná tragédie cenově, ale na "nejjednodušší kategorii" mi to přijde docela divoké. Třeba Micromagic mi přijde vedle tohoto přístupnější...
...


- ano dělám, forma je ale práce "daja"...

- ano, někteří mají více sad oplachtění... u ostatních plachetních tříd kde je předepsána velikost a plocha plachet, co vím, tak jsou tři sady A,B,C ... nevím jak je to u MM.
U footy plachty nejsou nijak omezeny, znám osobu, co má 7 sad... pak pár lidí s dvěma plachtama, a naprostá většina má jen jedno oplachtění. Neviděl bych to tak tragicky.


Nahoru
 Profil  
 
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 16:24 
Nováček serveru
Nováček serveru

Registrován: 28.11.2018
Příspěvky: 20
tomashr píše:

Netušíš, zda to prodává nějak eshop ověřeně zasílající i k nám? Tu stavebnici Opalek jsem na fotkách viděl, pro mně je to celkem nanic, já si to vyřežu sám, ale uvažoval bych o tom pro jedno dítě...

V žádném eshopu ji nenajdeš, musíš objednat přímo u výrobce. Jmenuje se Marek Brokowski, nemám přímo kontakt na něho, ale psal jsem kolegům z Polska. Jak budu mít kontakt, tak ho tu hodím. Tady je video Elf a jeho výrobce.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 18:27 
Zkušený debatér
Zkušený debatér
Uživatelský avatar

Registrován: 18.12.2006
Příspěvky: 478
Bydliště: Písek
dagx píše:
Nejdřív bych ale rád pochopil jak se to vlastně ovládá.

Několik slov o tom, jak plachetnici uvést do pohybu a ovládat, přináší letitý článek:
http://www.mo-na-ko.net/lode-plachteni.htm

Konkrétně do Footy stačí dvě malá serva - jedno na kormidlo, druhé na plachty.

_________________
Z jihočeského Písku pozdravuje
Ladislav Douša (ladous)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 18:36 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
dagx píše:
Plachetnice dlouhodobě obdivuju a teď vidím,že není problém koupit třeba tu od pecky nebo vytvořit něco z odkazů. Nejdřív bych ale rád pochopil jak se to vlastně ovládá.Mám za sebou řadu modelářských kategorií ale ty jsou mi tady asi k ničemu. Kde hledat nějaké zakladní info? Nějakou plachetní rc autoškolu? První co mě napadá, že to posadím u nás na řeku a plachetnička postupně mizí v dáli :lol:


Zkus články na odkazech
http://www.mo-na-ko.cz/lode-plachty.htm
http://www.mo-na-ko.cz/lode-plachteni.htm

P.S. ladous byl rychlejší :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 21:23 
Mazák
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 30.4.2008
Příspěvky: 12767
Bydliště: praha 5
tomashr píše:
Ad hotový model - na HK podle mne Footy nemají, jen RG65. Existuje ale docela hezká levná RTR Footy prodávaná i v ČR - https://www.peckamodel.cz/4st308802r-ca ... ce-cervena

Díky za odkaz,uz ji mám objednanou :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 22:20 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Footy Footy_Green_Hornet je celkově dlouhá 318,98 mm. Kormidlo lodě nepřečnívá záď a když to dám do virtuálního boxu bokem, tak se vejde. Nicméně v pravidlech je napsáno "Maximální délka lodě je přibližně 1 stopa (305 mm)", ale i "loď připravená ke startu musí dát umístit do pravoúhlého měřícího boxu o vnitřních rozměrech 305x305x153mm(D x V x Š)"

Nechci se rejpat v pravidlech, ale když už tomu budu věnovat čas, tak ať to nemusím pak zmenšovat.

Takže co má přednost délka nebo box? Předem dík.


Přílohy:
Bez názvu.png
Bez názvu.png
[ 376.74 KiB | Zobrazeno 5088 krát ]

Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 22:53 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
SHU píše:

co by sis na těch stránkách představoval? Pokud budu moci a umět, dám to tam. Jde mi o nápady, inspiraci...


Měl jsem na mysli to, že jsou tu vlákna, ale ke konkrétním ročníkům.
Stejně jako Ladouš nechce, aby ve vlákně o Footy v Čechách byly obecné věci ;-)
Takže to co píšeš - zkušenosti, modely, odkazy, plánky...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 23:07 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
TomasC píše:
Footy Footy_Green_Hornet je celkově dlouhá 318,98 mm. Kormidlo lodě nepřečnívá záď a když to dám do virtuálního boxu bokem, tak se vejde. Nicméně v pravidlech je napsáno "Maximální délka lodě je přibližně 1 stopa (305 mm)", ale i "loď připravená ke startu musí dát umístit do pravoúhlého měřícího boxu o vnitřních rozměrech 305x305x153mm(D x V x Š)"

Nechci se rejpat v pravidlech, ale když už tomu budu věnovat čas, tak ať to nemusím pak zmenšovat.

Takže co má přednost délka nebo box? Předem dík.


Máš box (zjednodušeně) 1 x 1 x 0,5 stopy a do ní se trup s kýlem, nádstavbou a kormidlem musí vejít. Jakkoliv - nakloníš, dáš úhlopříčně...
nesmí "trčet" ven.
Pokud je v ose boxu, pak může přečnívat kormidlo určitou délkou a má max. tloušťku (tuším 6,3mm).
Může pak přečnívat i čelen, plachty mohou také přečnívat - je tam ale podmínka, že s trupem v boxu musí mít volný pohyb.
Přesné definice jsou uvedeny (nejen) u návodu a plánku na Opalka, ale myslím, že i na stránkách Moravského poháru (Svaťa určitě upřesní ;-) ...).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 23:11 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
Příloha:
Pravidla_Footy_2009_CZ.pdf [61.44 KiB]
124 krát


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 23:13 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
tomashr píše:

Netušíš, zda to prodává nějak eshop ověřeně zasílající i k nám? Tu stavebnici Opalek jsem na fotkách viděl, pro mně je to celkem nanic, já si to vyřežu sám, ale uvažoval bych o tom pro jedno dítě...


Na Opalka je dostupný kompletní výkres s rozkreslenými díly i návodem.
Jen pozor na měřítko - po "normálním" zvětšení je délka (pokud si vzpomínám) cca 350 mm...!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: stř 28.11.2018 23:33 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Steve píše:
Máš box (zjednodušeně) 1 x 1 x 0,5 stopy a do ní se trup s kýlem, nádstavbou a kormidlem musí vejít. Jakkoliv - nakloníš, dáš úhlopříčně... nesmí "trčet" ven.

Pravidla jsem četl. Takže říkáš, že přednost má BOX před délkou.
Tedy stejně jako u rychlopalné pistole nebo Lodní bitva na ModelHobby o Prusa.
Díky, to zní dobře.


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 0:58 
Zkušený debatér
Zkušený debatér

Registrován: 30.4.2015
Příspěvky: 216
Bydliště: Třinec
TomasC píše:
Pravidla jsem četl. Takže říkáš, že přednost má BOX před délkou.
Tedy stejně jako u rychlopalné pistole nebo Lodní bitva na ModelHobby o Prusa.
Díky, to zní dobře.


ano, musí se vlézt do boxu jakkoliv. Když je v boxu, tak může trčet pouze takeláž a ta současně musí mít volný pohyb v plném rozsahu tak jako za plavby. Výjimku s kormidlem a čelenem popsal už Steve.
Pozor tedy na různé kabinky, objímky průvlaky otěží... to všechno se počítá za součást trupu. Nesmí přečnívat box.
Pokud někdo natočí trup v boxu ve směru tělesové úhlopříčky, musí zajistit, aby takeláž se volně pohybovala v plném rozsahu, tedy ráhno nad boxem. (Nepředpokládám, že by někdo měl ráhna tak krátká, že je vytočí přímo v boxu.) Proto americké Sharky které jsou delší mají tak srandovně zvednuté ráhno pod úhlem snad 40°.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 8:34 
Administrátor serveru
Administrátor serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 24.4.2003
Příspěvky: 10764
Bydliště: Praha Hloubětín ČR
Obrázky: 266
Blog: Zobrazit blog (3)
Díky, to je opravdu extrémně názorné.... Teoretické navýšení rychlosti o 22%.



Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


A jezdí jim to náramně.


Návod jak vložit video do příspěvku na RCMANIA.cz


Nahoru
 Profil Soukromé album {RCalbum.cz}  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 21:43 
Mazák
Mazák

Registrován: 28.4.2017
Příspěvky: 1030
Bydliště: Napajedla
SHU píše:

ano, musí se vlézt do boxu jakkoliv. Když je v boxu, tak může trčet pouze takeláž a ta současně musí mít volný pohyb v plném rozsahu tak jako za plavby. Výjimku s kormidlem a čelenem popsal už Steve.
Pozor tedy na různé kabinky, objímky průvlaky otěží... to všechno se počítá za součást trupu. Nesmí přečnívat box.
Pokud někdo natočí trup v boxu ve směru tělesové úhlopříčky, musí zajistit, aby takeláž se volně pohybovala v plném rozsahu, tedy ráhno nad boxem. (Nepředpokládám, že by někdo měl ráhna tak krátká, že je vytočí přímo v boxu.) Proto americké Sharky které jsou delší mají tak srandovně zvednuté ráhno pod úhlem snad 40°.


Ten Shark je zajímavý - trochu mě překvapilo umístění stěžně (bál bych se vzájemných poloh těžišť ... ;-) ), ale vypadá to, že jezdí velice hezky :-)
Jsou k němu nějaké podklady? Přiznám se, že jsem se ještě nestihl podívat, nějak nestíhám...

Mimochodem - dnes jsem byl pracovně v Třinci ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Footy
PříspěvekNapsal: čtv 29.11.2018 21:58 
Mecenáš serveru
Mecenáš serveru
Uživatelský avatar

Registrován: 26.3.2009
Příspěvky: 476
Bydliště: Praha
Obrázky: 2
Mě se líbí Breithorn
https://i.pinimg.com/originals/d1/36/fb ... d1351d.jpg

Škoda, že jeho konstruktér nějak zmizel z internetu a plánek je nesehnatelný.
Jedině zkusit přemluvit některé české vlastníky plánku k zapůjčení :-)


Nahoru
 Profil Soukromé album  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

 

  Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group  Český překlad – phpBB.cz 

 

NAVRCHOLU.cz